Wymiana żarówek w lampach sonar angel eyes.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Tofikos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw paź 15, 2009 16:12
Lokalizacja: NDZ

Wymiana żarówek w lampach sonar angel eyes.

Post autor: Tofikos » czw sie 11, 2011 14:40

Witam.

Temat może trochę banalny ale po wstępnych oglądaniu lamp u siebie zastanawiam się czy do wymiany żarówek h1 konieczne jest zdjęcie całej lampy ponownie a co się wiąże z tym i grila czy można jakoś wymienić te żarówki bez demontowania lamp? Z tego co widziałem to mało miejsca jest na jakiekolwiek manewry przy tej lampie... Orientuje się ktoś czy istnieje jakis magiczny trick wymiany tych żarówek bo gdyby mi przyszło wymieniać takie żarówki w drodze to zdejmowanie lamp do wymiany zdziwiłoby niejednego kierowce przejeżdżającego obok a tym bardziej kontrole policyjna :helm: I jeszcze do tego mam pytanko czy jeżeli lewa lampa bije mi trochę niżej niż prawa a mam ustawianie elektryczne to czy da rade to jakoś jeszcze wyregulować?



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Wymiana żarówek w lampach sonar angel eyes.

Post autor: MAPET » czw sie 11, 2011 20:20

oczywiscie ze da rade regulowac
elektryczna regulacja to dodatek kazda lamap ma reg manualna i tak

co do wymiany zarowki napewno sie da
w mk3 jest sporo miejsca na wlozenie reki i kombinowanie

co innego w mk4 czy passacie ogolnie nowszych autach
w niektorych sie nawet nie da wymieniac na drodze bo trzeba zdjac zderzak lampe itd


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wymiana żarówek w lampach sonar angel eyes.

Post autor: skaktus » czw sie 11, 2011 23:02

Sonara miałem. Odczepiasz tylko zaczepy i wychodzi bez problemu. Fakt, jest nieco ciasno ale idzie to zrobić.



Tofikos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw paź 15, 2009 16:12
Lokalizacja: NDZ

Re: Wymiana żarówek w lampach sonar angel eyes.

Post autor: Tofikos » pt sie 12, 2011 07:40

Aha a z tą regulacją manualna to jak jest? Bo do lewa prawa wiem ze służy ta śruba a góra dół? Z deka na założonych lampach to nie widać zaczepów, przynajmniej cieżko. Mógłby ktoś opisać mechanizm wyjmowania żarówki i regulacji góra dół w elektrycznych?



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Wymiana żarówek w lampach sonar angel eyes.

Post autor: MAPET » pt sie 12, 2011 07:47

no u gory masz 2 regulacje
ta od grilal lewo prawo
ta przy blotniku gora dol


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wymiana żarówek w lampach sonar angel eyes.

Post autor: skaktus » pt sie 12, 2011 09:46

A jakiego masz sonara ? Podróbę czy ori (jak dziwnie do brzmi) :grin:

Chodzi o to że ori mają manualne śruby do regulacji na górze lampy - jedna na krzyżak, druga imbus. Nimi możesz podregulować prawo/lewo oraz nieco góra dół. W dole w ori masz śrubę na główną regulację góra / dół. Śrubę można wyjąć i wrzucić silnik. Regulacja silnikiem odbywa się jednocześnie dla długich i krótkich.

W przypadki zamienników o identycznym wyglądzie masz różne refulacje np-tylko silnikiem, często brak otworu na silnik, osobne regulowanie długich i krótkich itd...



Tofikos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw paź 15, 2009 16:12
Lokalizacja: NDZ

Re: Wymiana żarówek w lampach sonar angel eyes.

Post autor: Tofikos » sob sie 20, 2011 23:42

Mam ori ;) Lampki zostały wyregulowane troszkę musiałem się pomęczyć ale dało rade :helm: Z ta górną regulacja to musiałem wyjąć lampę bo przy założonej to nie miałem opcji żeby dostać się do tego krzyżaka :? A z wymianą żarówek jednak nie jest tak ciężko :) Mijania poszły w miarę ale drogowe to już musiałem się trochę namęczyć bo głęboko siedzą te zaczepy :? Zamieniłem żaróweczki na Philipsa Bluevision i różnica jest kapitalna :) Mijania elegancko swiecą i w górnej granicy bicia promienia światła kolor jest niebieskawy a drogowe po wymianie od razu biją wyżej co daje lepszą widoczność :) Zastanawiam się czy postojowe żaróweczki wymienić na te bluevision czy zostawić pomarańczowe :jezor: Jak myślicie?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wymiana żarówek w lampach sonar angel eyes.

Post autor: skaktus » ndz sie 21, 2011 13:26

To jak uważasz. W tych bocznych ja miałem założone diodowe, białe coś koło 4000 K, ale takie porządne na diodach 5050 ( w sumie 27 diod na postojówkę) i świeciło to bardzo fajnie.

To że teraz świecą lepiej to norma bo masz wyregulowane. BV też dają lepiej ale mają dość krótką żywotność. W deszczu jednak ich sprawność spada.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości