woda z klimy leje mi się do środka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

toolpusher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 13, 2006 09:00
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: toolpusher » pn sie 01, 2011 13:25

Czy to możliwe że woda ze klimy lała mi się do środka? Zaobserwowałem że jak klima włączona to dywaniki mokre i kapie z otworów karoserii w przedniej części nadwozia na wysokości deski rozdzielczej.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: Haki » pn sie 01, 2011 13:39

Ze skraplacza jak już ... bo w układzie klimy wody nie ma ... ale przyjrzałbym się raczej czy nie masz nieszczelności w miejscu w którym linka od otwierania maski idzie ... to częsta przyczyna mokrego dywanika od strony kierowcy ...

Naprawa = dostać się do otworu , przez który owa linka przechodzi ... wszystko ładnie zasmarować silikonem ..


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

toolpusher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 13, 2006 09:00
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: toolpusher » pn sie 01, 2011 14:04

Woda zbiera mi się po stronie pasażera. Ale na tą linkę też zwrócę uwagę.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: Qto » pn sie 01, 2011 14:19

Jeżeli po stronie pasażera to linka odpada. Wbijaj się pod samochód i zobacz czy odpływ z klimy jest drożny...



toolpusher
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt sty 13, 2006 09:00
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: toolpusher » pn sie 01, 2011 15:23

No właśnie chciałem się do tego merytorycznie przygotować. Gdzie szukać odpływu. Czy to będzie jakiś plastikowy lejek czy kawałek wężyka wystający z podłogi i w którym mniej więcej miejscu?



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

Re: woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: Lampart » pn sie 08, 2011 16:43

Haki pisze:Ze skraplacza jak już ... bo w układzie klimy wody nie ma ... ale przyjrzałbym się raczej czy nie masz nieszczelności w miejscu w którym linka od otwierania maski idzie ... to częsta przyczyna mokrego dywanika od strony kierowcy ...

Naprawa = dostać się do otworu , przez który owa linka przechodzi ... wszystko ładnie zasmarować silikonem ..
Haki ja mam taki problem- zrobiłem 700 km z włączonym climatronikiem i woda pod dywanikiem kierowcy dziur nie ma a zauważyłem ze pod zamkiem maski taka bańka jest od kilimy i tam wilgoć jest czy to może być przyczyną wody w dywaniku?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: Haki » pn sie 08, 2011 21:38

Lampart pisze:
Haki pisze:Ze skraplacza jak już ... bo w układzie klimy wody nie ma ... ale przyjrzałbym się raczej czy nie masz nieszczelności w miejscu w którym linka od otwierania maski idzie ... to częsta przyczyna mokrego dywanika od strony kierowcy ...

Naprawa = dostać się do otworu , przez który owa linka przechodzi ... wszystko ładnie zasmarować silikonem ..
Haki ja mam taki problem- zrobiłem 700 km z włączonym climatronikiem i woda pod dywanikiem kierowcy dziur nie ma a zauważyłem ze pod zamkiem maski taka bańka jest od kilimy i tam wilgoć jest czy to może być przyczyną wody w dywaniku?

A szyberdachu kolega nie posiada czasami , albo w ostatnim czasie nie wymieniałeś ślizgów od szybki


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: Lampart » pn sie 08, 2011 21:52

nie nie posiadam szyberdachu ani nic nie wymieniałem ostatnio


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: Haki » pn sie 08, 2011 22:20

To zrób to tak jak napisał kolega Qto ale najlepiej gdyby autko na podnośniku stało ... zobaczysz co go wtedy boli ... odpalisz , załączysz klimę ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: Lampart » wt sie 09, 2011 08:20

ale zastanawia mnie jedna rzecz bo:

wilgoć z klimy to mi pod samochodem zostaje na kostce chodnikowej w tym samym miejscu co u mojej kobity tez ma cmilatroinika.
jak lałem wodę wężem na podszybie od strony kierowcy to woda wypadała zakolem więc chyba nie jest kanał zapchany.

a jak się ma skraplacz do linki od otwierania maski skoro- linka jest znacznie wyżej niż skraplacz?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: Haki » wt sie 09, 2011 22:01

Linka nie ma nic do skraplacza --- po lince leci woda ale po dłuższych opadach deszczu ... i wtedy jest mokry ale dywan kierowcy nie pasażera ...
Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym 2 rzeczy

1 - dłużej lejesz wodę na szybę pasażera i generalnie na te drzwi ... w środek wsadź na dywan gazetę ... jak będzie wilgotna - mokra to mam przyczynę ...

2 - wjedź na podnośnik i zobacz czy przypadkiem nie brakuje jakiegoś korka , przez który woda może się dostawać do auta ..


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: Lampart » śr sie 10, 2011 07:03

Haki jesli odpisałeś mi to - właśnie w moim aucie była wilgoć po stronie kierowcy , ostatnio bardzo mocno lało- było sucho a pod spodem wszystkie korki mam ale jeden był powichrowany pokrzywiony sparciały- wymieniłem go - pod podłogą pasażera, zobaczymy czy to to.


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: Qto » śr sie 10, 2011 11:27

Lampart pisze:jeden był powichrowany pokrzywiony sparciały- wymieniłem go - pod podłogą pasażera, zobaczymy czy to to
nie sądzę...moim zdaniem nawet jakbyś powyciągał korki to woda do środka nie naleci, chyba że podłoga już przegnita...miejsca gdzie są korki są zabezpieczone od wewnątrz auta

Jeżeli leci po stronie kierowcy to klima odpada. Szybra nie masz więc pozostaje podszybie i drzwi...Najpewniejszy sposób na znalezienie przecieku to na pewno rozebranie wnętrza auta i wybranie się na myjkę :bajer: Trochę pracy trzeba włożyć ale czasami warto...



Awatar użytkownika
Lampart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 540
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 18:32

woda z klimy leje mi się do środka

Post autor: Lampart » śr sie 10, 2011 11:40

oj w tym pośpiechu sie pisze i głupoty, ta uszczelka gumowa wymieniona pod nogami kierowcy.
Ale lałem wodę z węza ogrodowego pod niezłym ciśnieniem na podszybie na drzwi kierowcy na dach i nic już nie przybyło wody , a jak leję wodę na podszybie w rogu przy zawiasie maski od strony kierowcy woda spływa nadkolem do środka nic nie wlatuje.

A podłoga zdrowa.

Zobaczę z tą linką -żeby obsmarować ją sylikonem przy grodzi trzea zdjąć podszybie?


oswoić autyzm, http://www.michalautyzm.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

seria ALH 90 km-->>soft-->>127km-->>wtryski ASV+ ASO Damian ppp ==145km :okej: :satan:

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości