jak zdemontować podszybie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

jak zdemontować podszybie

Post autor: -=RAFAL=- » sob lip 16, 2011 22:54

w wielu postach przewija się ten wątek ale nigdzie nie jest opisane z większymi szczegółami. chcę zdemontować podszybie w borze w celu podłączenia wiązki do tempomatu.
zdejmuję dekielki na śrubach od ramion wycieraczek
odkręcam dwie nakrętki od wycieraczek
zdejmuję ramiona wycieraczek ( u mnie tak się zaklinowały że musiał to zrobić przy pomocy ściągacza)
zdejmuję gumową uszczelkę

i co dalej?
szarpałem podszybie we wszystkie strony i nie drgnęło. podważałem nożem od strony szyby i nic nie jest przyklejone. przy zawiasach od maski mam plastikowe osłony które wydaje mi się że blokują całe podszybie ale również ich nie ma szans na zdemontowanie bez połamania.

może ktoś dośc konkretnie wytłumaczyć co trzeba zrobić? gdzie podważyć? gdzie pociągnąć?
być może zadaję banalne pytania ale dziś po trzech godzinach walki poddałem się nie mając żadnego pomysłu na ten plastik.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

jak zdemontować podszybie

Post autor: kiss » ndz lip 17, 2011 00:22

Wykręć wcześniej osłonę filtra, podważ i wsadź palce między szybę a plastik i ciągnij zaczynając od samego początku tak jak zaznaczone na foto:

Obrazek



Awatar użytkownika
-=RAFAL=-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 594
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 00:23
Lokalizacja: Piastów
Kontakt:

jak zdemontować podszybie

Post autor: -=RAFAL=- » ndz lip 17, 2011 18:34

kiss, wielkie dzięki
pomogło - faktycznie jak pociągnąłem podszybie tak jak zaznaczone strzałko to poszło bardzo prosto. a tak to ciągnąłem i szarpałem i nie chciało drgnąć.

jeszcze raz dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości