Przemalowanie z granatowego na czarną perłę

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

b4rszczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt paź 16, 2007 12:15
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Przemalowanie z granatowego na czarną perłę

Post autor: b4rszczyk » wt lip 12, 2011 21:15

Witam Kolegów.
Mam takie pytanie otóż zauważyłem że kilku z was przemalowywało swoje Goferki na kolor czarna perła, mnie też to chodzi po głowie bo muszę malować praktycznie całego robiąc blacharkę, więc przymierzam się do przemalowania mojego granatowego (nie metalik) mk3 na czarną perłe i w związku z tym czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica w cenie lakieru i ile was kosztowało takie przemalowywanie?


Był Volkswagen Golf MK3 TDI 1z + 216 :(
Jest Seat Leon ASZ 160,9 KM / 386,1 Nm by DYNOSOFT :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przemalowanie z granatowego na czarną perłę

Post autor: Paweł Marek » śr lip 13, 2011 09:58

b4rszczyk, ceny takiej usługi sa bardzo różne w zależności od zakładu. Koszt typowej fabrycznej dla vw czarnej perły ( kod lakieru LA9V) jest taki jak innych dochodzi bezbarwny na wierzch. Zależy czy całość usługi powierzasz lakiernikowi czy np rozbrajanie i zbrojenie auta robisz sam i w jakim zakresie. Dlatego propnuję po prostu przejedx się do paru lakierników i dogaduj się. Nie sądzę żeby było taniej niż połowa wartości auta z tych roczników


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Przemalowanie z granatowego na czarną perłę

Post autor: skaktus » śr lip 13, 2011 11:17

Ja malowałem po pełnej blacharce ale na białą perłę. Koszt malowania to koło 2 kawałków. Efekt - po umyciu i nawoskowaniu ludzie patrzą się za autem na drodze :P



b4rszczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt paź 16, 2007 12:15
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Przemalowanie z granatowego na czarną perłę

Post autor: b4rszczyk » śr lip 13, 2011 13:15

Ja sobie zdaje sprawę, że koszt lakierowania jest bardzo różny ale właśnie bardziej chodziło mi o cenę farby czy będzie się tak bardzo różnić od ceny zwykłego akrylowego granatowego lakieru, czy jest sens, ale po waszych wypowiedziach i przeczytaniu kilku postów na forum doszedłem do wniosku, że chyba jednak warto.


Był Volkswagen Golf MK3 TDI 1z + 216 :(
Jest Seat Leon ASZ 160,9 KM / 386,1 Nm by DYNOSOFT :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przemalowanie z granatowego na czarną perłę

Post autor: Paweł Marek » śr lip 13, 2011 14:32

Kiedy kolego własnie nie chodzi o cenę samego lakieru bazowego , tylko o to że potrzeba na wierzch clar, czyli dodatkową porcję lakieru bezbarwnego zakupić. Bierz jeszcze pod uwage jak chcesz to zrobić, czy dla siebie czy po jakimś czasie sprzedać, bo tak całkiem cacy żeby było to i komore silnika trzeba malować a to straszna ilość dodatkowej pracy. Jeśli koniecznie chcesz orientacyjne koszta znać - to między 2 a 5 tys., rozbieżność cen bardzo duża jest i nie zalezy to specjalnie od ceny lakieru, i trzeba gadać z potencjalnym wykonawcą tego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

b4rszczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt paź 16, 2007 12:15
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Re: Przemalowanie z granatowego na czarną perłę

Post autor: b4rszczyk » śr lip 13, 2011 15:18

Robię to tylko i wyłącznie dla siebie z zamiarem jeżdżenia minimum 3 lata i jak już robię blacharkę to chcę żeby to auto jakoś wyglądało a kolor czarna perła mi się bardzo podoba i tak przy okazji jak już mam malować całego z zewnątrz znów na granat to wolę dołożyć trochę kasiorki i pomalować całego + wnętrze na czarną perłę. Wstępny koszt jak rozmawiałem z takim znajomym lakiernikiem za pomalowanie całego z zewnątrz to około 2000 zł, więc myślę, że dodatkowo z komorą silnika + praktycznie rozebranym wnętrzem bo to zrobię sobie sam nie powinien policzyć więcej jak 3000 zł.


Był Volkswagen Golf MK3 TDI 1z + 216 :(
Jest Seat Leon ASZ 160,9 KM / 386,1 Nm by DYNOSOFT :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przemalowanie z granatowego na czarną perłę

Post autor: Paweł Marek » śr lip 13, 2011 21:45

No i to jest cena ok. Ja tą komorę bym odpuścil własnie dlatego że dla siebie robisz ale to już twoja wola..


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

b4rszczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt paź 16, 2007 12:15
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

Przemalowanie z granatowego na czarną perłę

Post autor: b4rszczyk » śr lip 13, 2011 23:53

komora może i tak a wnętrze? tu już chyba raczej trzeba?


Był Volkswagen Golf MK3 TDI 1z + 216 :(
Jest Seat Leon ASZ 160,9 KM / 386,1 Nm by DYNOSOFT :)

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Przemalowanie z granatowego na czarną perłę

Post autor: skaktus » czw lip 14, 2011 09:20

To co widać to pomalować, ale nie widzę sensu malowania np.dachu który i tak będzie pod podsufitką...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości