Po zakupie auta kilka pytań

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
LaserDGL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt maja 31, 2011 22:09
Lokalizacja: Głogów (DGL)

Po zakupie auta kilka pytań

Post autor: LaserDGL » ndz lip 10, 2011 23:08

Ponieważ na forum udzielam się od niedawna i nie bardzo się tutaj orientuje więc jeżeli nie odpowiedni dział to proszę o przeniesienie.

Dziś kupiłem Golfa Mk4 2001r. 1.9TDI 101KM i ponieważ jestem laikiem jeżeli chodzi o Golfy i wogólę Volkswagena to pojawiło sie kilka pytań.
- W ogłoszeniu sprzedający podał że ma "domykanie szyb z kluczyka" no wlasnie... jak ? Mam komplet kluczyków i jeden kluczyk ma wciskane logo VW i nie wiem czy to może to czy to raczej jakaś latareczka (nie świeci wiec nie wiem - albo bateria albo to coś innego). Pilota nie ma bo centralny zamek niestety jest po przekręceniu drzwi kluczykiem zamykają się wszystkie. Więc jak to z tym jest ? Gość sobie dopisał czy jak ? :)
- Niestety brak komputera pokładowego tzn. na zegarach tak jakby miejsce na niego jest tzn. ten wyświetlacz jest duży u góry są te lampki (kontrolki) wszystkie a niżej no czarne i tyle... No i możliwości sterowaniem tego nie ma bo z tego co wiem to gdyby komputer był byłoby takie coś do regulacji na tym co się wycieraczki, spryskiwacze włącza itp. I czy można taki komputer założyć i czy to dużo roboty czy już np. kable są podprowadzone itd ?
- Kolejne pytanko to takie jak to jest z xenonanmi ? Chciałbym sobie założyć bo bardzo mi się podobają. Lampy bez soczewki ale mają spryskiwacze więc jak to wygląda według prawa ? można czy nie można ? Nie mam zamiaru uciekać przed policją :)
- Gdzie można kupić i jak założyć ten taki stojak pod napoje co powinien być nad radiem tam ? Bo widziałem że w niektórych wersjach był - przydatny gadżet :)

I jakie macie rady dla początkowego właściciela Golfika IV ?



rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Po zakupie auta kilka pytań

Post autor: rafxxx » pn lip 11, 2011 12:12

1. jesi chodzi o domykanie szyb to dziala ono na zasadzie takiej, jesli wlozysz kluczyk do zamka( bedziesz mial otwarte szyby) i przy trzymujac zamykanie zamkna sie szyby to masz mozliwosc zeby domykaly sie szyby z pilota, zeby one sie domykaly to nacisnieciu przycisku zamknij( np w takim pilocie jak tutaj http://allegro.pl/kluczyk-scyzoryk-vw-p ... 07576.html" onclick="window.open(this.href);return false; ten jest od passata, 3 przyciskowy, moze byc 2 przyciskowy) okna sie domka- ale trzeba trzymac przycisk,
analogicznie jesli chcesz otworzyc szyby to przytrzymujesz przycisk otworz i sie otworza wszyskite

2. tzn jak brak komputera pokladowego, nie bardzo rozumiem o co ci chodzi, komputer masz ( pod wycieraczkami pod plastikiem zabezpieczajacym przed deszczem,

rozumiem ze chodzi ci o wyswietlacz na liczniku ze pokazuje tylko kontrolki a nie ma komend na calym wyswietlaczu, widocznie masz uboga wersje MFA, jest jeszcze 1/2 fis i Pelen FIS ( mozna to oczywiscie zmienic ), jest kilka tematow na forum o tym jak to zrobic ale jesli nie masz sprzetu i nie ogarniasz tematu to moze byc droga inwestycja, dogranie kluczykow do immo, zczytanie pinu, kodowanie licznika, zmiana wsadu( jesli np od innego modelu VW)

3. jesli chodzi o lampy to powinny byc z homologacja, a nie jakies pseudo z chin, bo jak cie skontroluja to moga zabrac ci dowod

4. nie wiem :jezor:

Jesli chodzi o rady to poszukaj, szukanie nie boli, napewno jesli nie znasz zrodla to powymienialbym filtry ( paliwa, powietrza, pylkowy) wymiana oleju, rozrzadu,

ja osobiscie jak kupowalem swojego mk4 to zmienilem i plyn hamulcowy i plyn chlodniczy, od wspomagania, przynajmniej wiem na czym jezadze
*sprawdzic klocki, tarcze( czy nie zjechane)
*opony czy nie zuzyte popekane
*



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Po zakupie auta kilka pytań

Post autor: jhosef » pn lip 11, 2011 14:48

LaserDGL pisze:Dziś kupiłem Golfa Mk4 2001r. 1.9TDI 101KM i ponieważ jestem laikiem jeżeli chodzi o Golfy i wogólę Volkswagena to pojawiło sie kilka pytań.
- W ogłoszeniu sprzedający podał że ma "domykanie szyb z kluczyka" no wlasnie... jak ? Mam komplet kluczyków i jeden kluczyk ma wciskane logo VW i nie wiem czy to może to czy to raczej jakaś latareczka (nie świeci wiec nie wiem - albo bateria albo to coś innego). Pilota nie ma bo centralny zamek niestety jest po przekręceniu drzwi kluczykiem zamykają się wszystkie. Więc jak to z tym jest ? Gość sobie dopisał czy jak ? :)
Możesz zamykać i otwierać szyby przytrzymując kluczyk w zamku na właściwej pozycji. Niektóre moduły komfortu pozwalają na zaprogramowanie czegoś takiego z pilota. Akurat nie wiem czy w mk4 ale w nowszych tak.
LaserDGL pisze:Niestety brak komputera pokładowego tzn. na zegarach tak jakby miejsce na niego jest tzn. ten wyświetlacz jest duży u góry są te lampki (kontrolki) wszystkie a niżej no czarne i tyle... No i możliwości sterowaniem tego nie ma bo z tego co wiem to gdyby komputer był byłoby takie coś do regulacji na tym co się wycieraczki, spryskiwacze włącza itp. I czy można taki komputer założyć i czy to dużo roboty czy już np. kable są podprowadzone itd ?
Jeśli nie masz na manetce przełącznika i guzika reset to nie masz MFA ani FIS. Założyć można ale sporo kombinacji. Potrzeba licznika z MFA lub FIS (jaki już coś to pełny FIS) z własciwym typem IMMO, manetka i pociągnąć instalację. Po spięciu trzeba zegrać IMMO.
LaserDGL pisze:- Gdzie można kupić i jak założyć ten taki stojak pod napoje co powinien być nad radiem tam ? Bo widziałem że w niektórych wersjach był - przydatny gadżet :)
Allegro, szrot lub ASO.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Po zakupie auta kilka pytań

Post autor: Qto » pn lip 11, 2011 14:50

1. Dłużej przytrzymać kluczyk w pozycji zamknij, w przypadku otwartych okien te się zamkną
2. Niżej trzy tematy do poczytania
- MFA - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167341" onclick="window.open(this.href);return false;
- FIS - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=160485" onclick="window.open(this.href);return false;
- FIS z bajerami :hmm: - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=162092" onclick="window.open(this.href);return false;
Jakbyś chciał o coś zapytać to najpierw przeczytaj te tematy, są tam odpowiedzi na 99% pytań które Ci przyjdą do głowy
3. lampy bez soczewki = xenon niet. Będziesz wqr... ludzi i policję - a później policja Ciebie jak zabierze dowód rejestracyjny
4. Kupić możesz gdzie chcesz...allegro, ASO. Montaż...dosyć pracochłonna sprawa, musisz wyciągnąć zaślepkę i później postępować wg videostory zamieszczonego niżej :helm:

[youtube][/youtube]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości