Coś się obija w przednich drzwiach golf 4

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Coś się obija w przednich drzwiach golf 4

Post autor: ajm115km » sob cze 11, 2011 21:50

Witam użytkowników. Moje zapytanie dotyczy golfa 4 ajm 3 drzwiowego. Podczas jazdy po nierównościach, jak i podczas zmiany biegów, w drzwiach kierowcy słychać dzwięk tak jak by latal jakiś kabel i obijał się o blachę, na której są prowadnice do szyby (szyby elektryczne). Odczuwalne jest to najbardziej podczas szarpnięć samochodu, ale również wtedy gdy nim kołysa nawet na nierównym asfalcie. Blacha ta była wymieniana, z powodu uszkodzenia plastików trzymających szybę. Podczas tej wymiany wymieniłem również spinki trzymające przewody. Trzymały je luźno więc myślałem że to one, rozebrałem drzwi ponownie, opasałem przewody w miejscach gdzie są spinki gąbka, dzwięk nie ustał. Myślałem że to przewód od diody sygnalizującej podwójne zablokowanie zamka, owinołem i to- dalej się tłucze. dzwięk jest tak jak by słyszalny w okolicach dolnego rogu, ale uderzenie niesie się w okolice środka "tam gdzie trzymamy ręką by zamknąć drzwi, po wejściu do samochodu. Na uwadze mam jeszcze uszczelke która jest na rancie drzwi od spodu bo jest luźna i może pęd powietrza nią rusza i powoduje taki dzwięk, przykleje ją na silikonie niebawem. Denerwujące to jest, a przygłaszanie radia już mi się znudziło, postaram się wyjąć blachę szybe podeprzeć na desce wyciętej na miarę i tak pojeździć. Może to powoduje jakaś linka z mechanizmu unoszenia szyb? Miał ktoś coś podobnego? Nie uśmiecha mi się rozbieranie drzwi do goła :-) Za rady lub sugestie z góry dziękuje.



Thazor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 10:57

Coś się obija w przednich drzwiach golf 4

Post autor: Thazor » ndz cze 12, 2011 22:22

Hmm skoro wymieniałeś również spinki mocujące przewody to może to jednak nie one hałasują. Nie lata Ci tam jakaś śrubka/nakrętka/podkładka? Przeszukaj uchwyt, na który nachodzi panel sterowania szybami, może w tej trawie coś piszczy. Ja u siebie jutro bedę rozbierał tapicerkę bo cała mi trzeszczy (mam ciut wytłuczonego golfa :/ ale nie zauważyłem u siebie takich objawów). A napisałeś "podczas zmiany biegów" nie do końca widzę związek.



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Coś się obija w przednich drzwiach golf 4

Post autor: ajm115km » ndz cze 12, 2011 22:35

Thazor jak zmieniam bieg jest ten moment szarpniecia "przyspieszenia" i wtedy to się dzieje.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Coś się obija w przednich drzwiach golf 4

Post autor: Qto » pn cze 13, 2011 11:41

Rozebranie drzwi może okazać się najlepszym rozwiązaniem bo nawet jeżeli ktoś zgadnie co stuka to nie zrobisz tego bez rozbiórki ;) Jednak zanim zabierzesz się za rozbiórkę to otwórz drzwi i oklej taśmą rygiel na słupku żeby wyeliminować stukanie zamka.



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Coś się obija w przednich drzwiach golf 4

Post autor: ajm115km » pn cze 13, 2011 21:43

Qto okeje może jutro bo jak to zamek to nici z tej roboty, a zamek i tak pozostanie ten sam napewno :-)



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Coś się obija w przednich drzwiach golf 4

Post autor: ajm115km » ndz sie 28, 2011 20:59

Problemem okazały się nie drzwi, a za plastikowym nadkolem od wewnątrz po jego zdjęciu bylo 15 cm piasku, tamtedy również schodzi woda z podszybia i tam byla polożona "dupna" nakrętka. Przypuszczam że jakiś matoł jak wymieniał błotnik wpadła mu tam ona, albo spadła z podszybia jak robiono coś innego (wiele razy widziałem jak mechniacy magazynują tam śruby, na tym plastikowym podszybiu). Wylot od dołu był zapchany pojawiała się woda na dywaniku kierowcy, z którą też walczyłem, i w sumie dla tego zostało to nadkole zdjęte, a oczom ukazała się piękna nakrętka, która obijałą sie podczas przyspieszania. Tzn. toczyła i biła po karoseri miedzy plastikowym nadkolem a błotnikiem- problem rozwiązany, zaznaczam że dzwięk niosło tak, jak by to w drzwaich się działo.

P.S 25 listopada 2011 ponowne rozbieranie drzwi, definitywnym winowającą tych stuków było całkiem co innego. Po nasłuchach okazało się że dzwięk wydobywa sie z okolic rączki zamykania drzwi. Kolejna awaria w związku z tymi łapkami od szyby, rozbieranie drzwi do goła. Okazalo się że w tym plastiku ktory trzyma silniczek (aby go odkręcić są 3 śrubki). Od wewnątrz jest ta rolka na którą nawija się linka od szyby, od zewnatrz korpus z silniczkiem- miejsce w które wchodzi jedna ze śrubek poprostu sie oderwalo z kawałkiem plastiku i klepało wewnątrz tej części plastikowej z rolką. Wszystkie śrubki wyglądały na ładnie zakręcone, nic nie odstawało- gołym okiem nie widoczne. 2 godziny klej 2 składnikowy i cisza. Tylko trzeszczące plastiki :-).



mikith
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 16, 2010 11:34
Lokalizacja: Kraków

Coś się obija w przednich drzwiach golf 4

Post autor: mikith » ndz mar 11, 2012 16:42

W moim samochodze coś stuka w drzwiach kierowcy tylko jak szyba jest zamknięta.. jak opuszcze tak 2cm to stukanie cichnie.... spotkał się ktoś z takim zjawiskiem? Bo mnie to już zaczyna wkurzać :D



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Coś się obija w przednich drzwiach golf 4

Post autor: Haki » ndz mar 11, 2012 18:51

mikith pisze:W moim samochodze coś stuka w drzwiach kierowcy tylko jak szyba jest zamknięta.. jak opuszcze tak 2cm to stukanie cichnie.... spotkał się ktoś z takim zjawiskiem? Bo mnie to już zaczyna wkurzać :D
Ściągnij tapicerkę . podłącz elektrykę- opuść te 2 cm i zobaczysz co stuka


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości