Pasy bezpieczeństwa, próba naciągnięcia sprężyny

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gogolek92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 22:29

Pasy bezpieczeństwa, próba naciągnięcia sprężyny

Post autor: gogolek92 » wt maja 03, 2011 23:05

Koledzy, pasy bezpieczeństwa u mnie ledwo się zwijają. Wiec spróbowałem je wyprać, co szczególnego efektu nie dało, potem rozebrałem plastiki, oczyściłem wszystko, dalej pasy słabo się zwijały.
Wyczytałem że można napiąć sprężynę, więc wymontowałem pas pasażera i powoli zdejmowałem plastik za którym jest sprężyna. Niestety sprężyna rozkręciła się i strzeliła mnie w twarz :-(
Skręciłem ją na swoje miejsce, wygląda tak:
Obrazek

Ale podczas nakręcania lub wyciągania pasu nie powraca, próbowałem ją przesmarować co nic dało. Zwija się do samego końca i nie wraca, wygląda to tak:

Obrazek

Pytanie czy dobrze próbuję ją naciągać? Naciągał ktoś z was tą sprężynę? Zawsze jest wyjście kupić używane pasy, ale wolał bym naprawić to na własną rękę.



Awatar użytkownika
sokol26
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw sie 26, 2010 23:05
Lokalizacja: Głowno (łódzkie)
Kontakt:

Pasy bezpieczeństwa, próba naciągnięcia sprężyny

Post autor: sokol26 » śr maja 04, 2011 12:20

jak moze podczas nakrecania niewracac? to jak nakrecisz i puscisz stoi w miejscu? na tym zdjeciu na gorze jest slabo naciagnieta, wez srubokret wsadz go w ten zaczep i obkrec tyle razy ile dasz rade i zaczep o ten plastik. Na zdjęciu na dole jest skręcona, powinna sie luzować i wciągać pas, ale podejrzam że jest założona odwrotnie i wypycha pas zamiast wciągać.



gogolek92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 19, 2011 22:29

Pasy bezpieczeństwa, próba naciągnięcia sprężyny

Post autor: gogolek92 » czw maja 05, 2011 21:22

Tak, miałem odwrotnie założoną tą sprężynę. Naciągnąłem ją odwrotnie i pas się zwijał. Zwinąłem tyle pasu ile mogłem i zablokowałem sprężynę na środku, tak jak na fotce niżej:
Obrazek
Po złożeniu wszystkiego pas dalej słabo się ściągał, wiec rozebrałem jeszcze raz i kombinerkami od środka ledwo nakręciłem sprężynę o 5 obrotów. Po ponownym zmontowaniu dalej nie mam zadowalającego efektu, trzeba pasowi "pomagać", wpychać go w otwór aby się zwiną. Już na kolejną poprawkę i nakręcenie jeszcze mocniej sprężyny nie miałem ochoty. Spróbuję teraz wyczyścić pas bo trochę się zabrudził podczas tej akcji i przez to też może się słabo zwijać. Jak będzie tak dalej to potem spróbuję jeszcze bardziej naciągnąć sprężynę.



malex00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 15, 2009 01:32
Lokalizacja: bełchatów

Pasy bezpieczeństwa, próba naciągnięcia sprężyny

Post autor: malex00 » czw sie 16, 2012 19:21

Wiem, że dawno skończony temat ale może ktoś ma fotke gogolek92'a ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pasy bezpieczeństwa, próba naciągnięcia sprężyny

Post autor: Paweł Marek » czw sie 16, 2012 21:17

stary temat ale to się najprościej nie robi kombinerkami tylko kręci całą pokrywą wcześniej uwolnioną z plastykowych kołków, przy czym pokrywy nie można odciągnąć od zwijacza bo sprężyna wypadnie z zaczepu i strzeli, np w twarz i robota od nowa. I nie 5 x tylko chyba w sumie 17 , a jeśli uda się że sprężyna nie strzeli to co najmniej 3-4 dodatkowo do tego co było. Jednak przyczyny proponuję szukać w słupku: źle ustawione wiązki kabli albo uszkodzone plastyki regulacji wysokości mogą blokować pas..


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

malex00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 15, 2009 01:32
Lokalizacja: bełchatów

Pasy bezpieczeństwa, próba naciągnięcia sprężyny

Post autor: malex00 » czw sie 16, 2012 23:38

Dzięki za odpowiedź, ale jednak mi chodzi o zwykłe zdjęcie bo kurde jak rozbierałem to mi się wszystko rozsypało i nie wiem jak ma to wyglądać. Ale dzięki za radę, na pewno się przyda :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości