Niewielkie pęknięcie przedniej szyby

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
celekq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 20:55

Niewielkie pęknięcie przedniej szyby

Post autor: celekq » ndz mar 27, 2011 20:41

Witam,

Chciałem się zapytać gdzie najlepiej oddać auto jeżeli chodzi o niewielkie pęknięcie szyby spowodowane kamieniem (średnica nie większa od średnicy monety 5zł) w Poznaniu bądź okolicach ? Na jaką kwotę trzeba się przygotować ? Chcę to naprawić ponieważ wielkimi krokami zbliża się data przeglądu auto i boję się że jak to zobaczą to po prostu nie podbiją przeglądu.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Niewielkie pęknięcie przedniej szyby

Post autor: Haki » ndz mar 27, 2011 21:34

Wszystko zależy od rodzaju pęknięcia - bo nie każde da się naprawić .. więc musisz o tym pamiętać ...
Co do Poznania i warsztatów - jestem osobiście z Wrocka ,ale często bywam w stolicy Wielkopolski i na CB polecali http://www.nordglass.pl/pl,szyby-samochodowe.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Niewielkie pęknięcie przedniej szyby

Post autor: guziolek » ndz mar 27, 2011 23:36

W Lublinie max długości pęknięcia co kleją to 1-1,5cm. Koszt u mnie był 90pln.



Awatar użytkownika
celekq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 20:55

Niewielkie pęknięcie przedniej szyby

Post autor: celekq » wt mar 29, 2011 13:43

Witam,

Dzisiaj udałem się do Nord Glass w Poznaniu - mają tak dwa duże warsztaty. Niezależnie od wielkości uszkodzenia mają stałą cenę - 142zł, niestety na chwilę obecną za drogo dla mnie, odmówiłem naprawy gdyż moje uszkodzenie jest bardzo malutkie lecz niepokojące. Trzeba szukać dalej.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Niewielkie pęknięcie przedniej szyby

Post autor: Haki » wt mar 29, 2011 14:52

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&b ... 43cfdb72ba" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Niewielkie pęknięcie przedniej szyby

Post autor: marekTDI » wt mar 29, 2011 15:03

to zależy czy szyba pękła czy wyszczerbila. Jeśli pękła to chyba naprawić się nie da, a jeśli wyszczerbiła to wypełniają to i po kłopocie. Robiłem to w lublinie w hanesco, zapłaciłem 50zł i dali gwarancje na to. Jeśli szyba pęknie dalej w tym miejscu to zwracają koszt roboty. A jeśli u Was 142zł to dużo. Bo niewiele dołożysz i używana kupisz na allegro.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Niewielkie pęknięcie przedniej szyby

Post autor: guziolek » wt mar 29, 2011 15:54

Pęknięcie też skleją, tylko ma być nieduże, tak jak pisałem około 1cm.
Używanych przednich się nie zakłada niestety, no chyba, że auto na sprzedaż idzie i ma być po taniości. Przednie szyby najlepiej wymieniać na nowe, bo używki lubią pękać niedługo po założeniu. Związane to jest chyba z tym, że każde nadwozie pracuje trochę inaczej i ulega innym naprężeniom i odkształceniom i niestety szybka "przyzwyczajona" przez kilka lat do jednego nadwozia w drugim rzadko się sprawdza. Opinia nie jest jakaś moja wyssana z palca, pochodzi od kolegi pracującego przy wymianie szyb, który nic mi nie zmieniał więc interesu w sianiu popeliny nie miał,a jedynie rozmawialiśmy jak to fachowo byc powinno :bigok:



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Niewielkie pęknięcie przedniej szyby

Post autor: KamilP » pn kwie 04, 2011 20:49

Ja w Białej Podlaskiej zapytałem gościa e-mailowo ile by takie coś kosztowało, co prawda jeżdżę z tym już od stycznia, średnica.. Mniej więcej szerokość palca, przesłałem fotki i napisał mi że nie będzie to wyglądało idealnie bo jeżdżę już z tym długo, i koszt ok 60 zł. Ale napisał też że na odpowiedzialność klienta.. No to podziękowałem :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości