boczna szyba kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piter24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt sie 22, 2008 19:18
Lokalizacja: wawa

boczna szyba kierowcy

Post autor: piter24 » śr mar 02, 2011 22:29

Witam posiadam golfa 4 z elektrycznymi szybami.I mam problem z boczną od kierowcy nie otwiera się.Słychać jak opuszcza sie szyna,ale szyba nie idzie.Wie ktoś może jaka to może być przyczyna oraz jak to naprawić.



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

boczna szyba kierowcy

Post autor: daworz » śr mar 02, 2011 23:24

Przyczyny nie da się tak ustalić od razu. Najlepiej było by zdjąć tapicerkę i wtedy będziesz widział co się tam stało.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
awo250
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Rzeszów

boczna szyba kierowcy

Post autor: awo250 » czw mar 03, 2011 11:18

kolego jak wcześniej ci szyba chodziła normalnie to radze szybko zaglądnąć do pod tapicerkę, masz tam 2 dziury zaślepione gumami i będziesz widział o co kaman, może przymarzła urwała sie z zaczepów i jak odmarznie to ci spadnie, a jak kupiłeś niedawno golfa a szyba od początku nie chodziła to stawiam ze masz podpartą szyba jakim kijkiem. :bigok:



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

boczna szyba kierowcy

Post autor: Shmatan » czw mar 03, 2011 21:56

Silniczek do góry, farela do środka, a później opuszczaj przesuwając szybę w dół ręką - powinno zejść



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

boczna szyba kierowcy

Post autor: Qto » czw mar 03, 2011 23:03

Tak jak koledzy piszą...rozebrać drzwi i obadać co się stało...mogła przymarznąć a uchwyty nie trzymały i wyskoczyła. Profilaktycznie możesz przykleić szybę do drzwi taśmą żeby nie spadła...po co ma się potłuc.
Żebyś nie pytał jak rozebrać drzwi to masz od razu linka http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090" onclick="window.open(this.href);return false;



piter24
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt sie 22, 2008 19:18
Lokalizacja: wawa

Re: boczna szyba kierowcy

Post autor: piter24 » pn mar 07, 2011 11:18

Szyba wcześniej mi chodziła,jak jest plusowa temperatura też nie chce zejść szyba.Jak tylko będe miał czas to rozbiorę tapicerkę i zobacze co jest nie tak.
Dziękuję wszystkim za odp.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

boczna szyba kierowcy

Post autor: Qto » pn mar 07, 2011 13:07

Qto pisze:Profilaktycznie możesz przykleić szybę do drzwi taśmą żeby nie spadła...po co ma się potłuc.
ja bym tak zrobił na Twoim miejscu...czort wie co się stało, jak będzie rozbierał drzwi to sobie taśmę odkleisz :bigok:



jonjak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 16:39
Lokalizacja: Mława

boczna szyba kierowcy

Post autor: jonjak » śr mar 09, 2011 21:47

mozliwe ze ktos juz slizgi wymieniał i założył tak jak ja dwa takie same skrecic jedna strone skreci a jak druga za mocno dokreci to szyba peknie.Ja skrecilem pierwsza szyba mi pekla druga skrecila sie ok ale szyba ciezko chodzila wlasnie tak jak piszesz takze zobacz dokladnie po co czyjej błedy popelniac :)


Rafal

dinoole
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lut 16, 2015 21:11

boczna szyba kierowcy

Post autor: dinoole » sob maja 14, 2016 13:41

Witam wszystkich wydaje mi się, że mam podobny problem.

Otóż jakoś na przełomie zimy, wiosny w pewnym momencie przestała mi działać elektryczna szyba z tyłu, tzn. silniczek pracuje ( cały mechanizm słychać, że chodzi) a szyba ani drgnie w górę ani w dół.
Dzisiaj:

1) rozebrałem boczek drzwi,
2) otworzyłem czarną zaślepkę i próbowałem jeszcze zdjąć blachę, żeby mieć lepszy dostęp ( ale stanąłem tylko na odkręcaniu kilku śrub od tej blachy)



1) Poniżej zdjęcie z zaślepki:

Obrazek

I stwierdziłem, że mechanizm działa poprawnie góra i dół, z tym że szyba cały czas zostaje na górze. Tak jakby utknęła.

2) Poniżej zdjęcie tego białego uchwytu który jest na samym dole, a szyba w tym momencie znajduje się na górze

Obrazek

3) Znalazłem wewnątrz także, takie oto elementy - jeden z nich połamany

Obrazek


Proszę o pomoc, co w takiej sytuacji można zrobić?
Czy w tym białym uchwycie powinny być jeszcze jakieś elementy które będą ciągnąć szybę do dołu?
Obecnie ten biały uchwyt podniosłem elektrycznie na maksa do góry, a w nim siedzi szyba.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości