Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV variant

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jerrylu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 11, 2007 23:39
Lokalizacja: Koszalin

Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV variant

Post autor: jerrylu » śr lut 16, 2011 14:58

Witam
Mam odwieczny problem z rozpinającym się wężykiem spryskiwacza tylnej szyby
Poszycie tylnej klapy rozbierałem już chyba z 5 razy, pierwszym razem wężyk rozpiął się przy mechanizmie wycieraczki tylnej szyby - pękła złączka więc zrobiłem połączenie na stałe za pomocą wężyka do akwarium, przy okazji rozebrałem mechanizm wycieraczki przedmuchałem i przesmarowałem dyszę.
Kolejnym razem rozpięło się połączenie kątowe u góry klapy przy przejściu z klapy w podsufitkę, połączyłem ponownie i wzmocniłem połączenie drutem aby się nie rozpięło
Następnym razem rozpięło w się w tylnym lewym słupku przy lampie, połączyłem złączkę i zastosowałem opaskę metalową aby wzmocnić.
Nie wiem czy przez to rozpięcie przy tylnej lewej lampie nie mam wody za siedzeniem kierowcy i pod siedziskiem pasażera
Mam wrażenie że mimo wyczyszczonej dyszy tylnego spryskiwacza jest bardzo słabe ujście wody, pompka pompuje i wytwarza się duże ciśnienie i zawsze gdzieś rozłącza się wężyk i zalewa albo bagażnik albo wnętrze tylnej klapy. Próbując dmuchać ustami w rozpięty wężyk przy tylnej lewej lampie czuć bardzo mocny opór - tak jakby powietrze miało problem z ujściem

Czy ktoś z kolegów miał podobny problem
Czy ktoś ma może schemat jak przebiega wężyk spryskiwacza tylnej szyby w MK IV, czy jest jeszcze gdzieś złączka pod dywanikami

Myślę że jak zrobi się cieplej na dworze ( bo nie mam garażu) zrobię test, rozepnę połączenie wężyka przy tylnej lampie podłącze z 0,5 metra wężyka akwarystycznego tak aby nie zalać bagażnika i sprawdzę jak tryska spryskiwacz, jak będzie ok to tak samo przy połączeniu z klapą
Może gdzieś po podsufitką zagiął się albo dysza stawia aż taki opór ze ciśnienie rozwala złączki



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV variant

Post autor: guziolek » śr lut 16, 2011 21:54

Od pompki do klapy jest tylko jedno połączenie, także nigdzie w środku nie powinno ci nic cieknąć, chyba że sparciał ten wężyk.



jerrylu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 11, 2007 23:39
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV var

Post autor: jerrylu » śr lut 16, 2011 22:32

Witam

A patrząc od łączówki w lewym tylnym słupku przy lampie w kierunku klapy gdzie są jeszcze łączówki, czy pod podsufitką też ?
Ja tylko znam kątową zaraz jak wężyk wychodzi z nadwozia z podsufitki i wychodzi do klapy (kątowa łączówka ) oraz przy mechanizmie wycieraczki .
Pytam bo chyba wiosną za pomocą wężyka akwarystycznego zrobię jedno połączenie od mechanizmu wycieraczki aż do łączówki w lewym tylnym słupku
żeby nie miało gdzie się rozłączać.



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV variant

Post autor: guziolek » śr lut 16, 2011 22:44

Właśnie o to łączenie w słupku jak wychodzi do klapy razem z wiązką kabli mi chodziło, trochę niejasno to napisałem. Od maski aż do tego momentu powinien być w jednym kawałku.



jerrylu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 11, 2007 23:39
Lokalizacja: Koszalin

Re: Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV var

Post autor: jerrylu » czw lut 17, 2011 10:26

OK
Ale mam pytanko czy pod podsufitką jest jeszcze jakieś łączenie, ponieważ widziałem na tym forum posty mówiące o mokrej podsufitce



Awatar użytkownika
kemer85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 14, 2010 19:32
Lokalizacja: Iłża

Re: Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV var

Post autor: kemer85 » sob lut 19, 2011 18:11

Witam!
U mnie w Golfie IV 1,9 TDI z 2000 roku w ogóle nie działa spryskiwacz tylnej szyby, słychać pompkę ale nie leci płyn.
Chciałem skumulować Wasze wypowiedzi i może razem do czegoś dojdziemy.
Swego czasu rozebrałem poszycie tylnej klapy bagażnika (hatcback) myśląc może, że zakamieniała dysza przy wycieraczce ale nie psiknąłem odrdzewiacza i ładnie leciało.
U mnie wężyk z klapy wchodzi tam jak lewa tylna lampa i razem w wiązce idzie tu jak lewy próg auta koło wajchy od otwierania maski i dalej wchodzi już w deskę rozdzielczą. Już dalej nie wiem jak jest bo albo pomyliłem wężyki albo rzeczywiście tak jest. Rozbierałem to gdzieś w listopadzie i nie zdążyłem dokończyć bo już było ciemno.
Jazda bez spryskiwacza tylnej szyby jest denerwująca.
Piszcie jak u Was jest z tym wężykiem.
Czy jest jedna pompka od tylnej i przedniej szyby?
Pozdrawiam!


było E34 M50B20 & E34 M50B25 & E34 M60B30 & MK IV ALH teraz jest E46 M47
POZDRAWIAM!!!
kemer85

arthur7374
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 22:02
Lokalizacja: Bruxelles,czasami Białystok i Ostróda

Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV variant

Post autor: arthur7374 » sob lut 19, 2011 19:29

Witam.W moim variancie miałem problem ze spryskiem tylnej klapy pryskało mi ze złączki przy silniczku wycieraczki.połowa płynu leciała do środka a reszta na szybę. W ASO przeczyścili mi sprysk i jest ok.



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV variant

Post autor: szawełło » sob lut 19, 2011 19:50

arthu7374, i panowie tu jest świetna porada :bigok: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok: :okej:


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV variant

Post autor: szawełło » ndz lut 20, 2011 23:25

arthu7374 pisze: W ASO przeczyścili mi sprysk
Ile ta przyjemność Cię kosztowała ?


Ba.........................

;)

arthur7374
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 22:02
Lokalizacja: Bruxelles,czasami Białystok i Ostróda

Re: Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV var

Post autor: arthur7374 » pn lut 21, 2011 20:26

szawełło pisze:
arthu7374 pisze: W ASO przeczyścili mi sprysk
Ile ta przyjemność Cię kosztowała ?
Zapłaciłem 110 euro.Wymienili mi też sterownik centralnego zamka.Ponieważ przeciekający płyn mi go rozwalił :grrr:



Awatar użytkownika
szawełło
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: pn sie 17, 2009 19:48
Lokalizacja: Prudnik-opolskie

Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV variant

Post autor: szawełło » pn lut 21, 2011 20:33

arthu7374 pisze:Zapłaciłem 110 euro.
:panna:


Ba.........................

;)

Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV variant

Post autor: Quintus » śr sty 25, 2012 11:33

Odświeżę temat. Nie działa mi spryskiwacz na tył. Mam kałużę w bagażniku pod lewą lampą tył, gdzie szukać złączki i jak rozebrać jasne poszycie boczku tapicerki w miejscu gdzie trzymają się pasy bezpieczeństwa z tyłu?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV var

Post autor: Haki » śr sty 25, 2012 20:52

Quintus pisze:Odświeżę temat. Nie działa mi spryskiwacz na tył. Mam kałużę w bagażniku pod lewą lampą tył, gdzie szukać złączki i jak rozebrać jasne poszycie boczku tapicerki w miejscu gdzie trzymają się pasy bezpieczeństwa z tyłu?
Temat o tym masz kilka postów wyżej.... ja z wypadającym wężykiem poradziłem sobie w ten sposób ,że od złączki dałem nowy ( taki ze szpitala bezbarwny ) i dałem do więcej ze 20 cm by był luźny a nie napięty ,,, do tego po jednej opasce tzw ( trytce ) i cisza od 2 lat


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Rozpinający się wężyk spryskiwacza tylnej szyby MKIV variant

Post autor: Quintus » czw sty 26, 2012 09:01

ok, poradziłęm sobie, luźne połączenie na tyle, ze nie wiem jak to sobie producent wyobraził, dosztukowałem kawałek gumowego połaczenia, u mnie do łącznika był bardzo trudny dostęp, nie mogłem sięgnąć go między blachami dachu. Dodatkowy problem jest taki, ze nei wiem jak założyć listwę dachową - podsufitkową przy bagażniku, jeśli ktoś wie w czym problem to moze podpowie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości