Parowanie szyb bez klimy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
SnapyZwnb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt gru 18, 2009 18:24
Kontakt:

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: SnapyZwnb » ndz sty 30, 2011 12:09

Witam wszystkich mam problem z moim golfem .
Parują mi szyby podczas jazdy i po większych lub mniejszych postojach auta .
Zauważyłem że obieg zamknięty nie załącza się tylko moc nawiewu się zwiększa a nadmuch z powietrzem dziala tak samo jak bez wlaczenia obiegu zamknietego .
Płyn chłodniczy raczej mi nie ucieka choć zaparowana szyba jest tłusta ( niedawno je myłem lecz możliwe ze niestarannie ) wiec raczej nagrzewnica odpada .
Dywaniki są nowe a pod nimi nie ma mokrych plam i zbyt dużej ilości wilgoci .
Nie wymieniłem filtru przeciwpyłkowego ale niebawem to zrobię tylko czy pomoże ?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: italiano_83 » ndz sty 30, 2011 18:12

Jak filtr kabinowy jest zabrudzony to "magazynuje" wilgoć, obiegiem zamkniętym nie pozbędziesz się zawilgocenia z auta.
Wywietrz dobrze auto, pod dywaniki połóż zwykłą gazetę, kilka stron najlepiej, umyj dobrze szyby i wymień filtr, gazeta bardzo dobrze wchłania wilgoć i po nocy będziesz widział czy i jak bardzo jest wilgotna. Tłusta szyba trochę martwi, bo przy nieszczelnej nagrzewnicy tak jest, ale skoro twierdzisz, że nagrzewnica szczelna.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
SnapyZwnb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt gru 18, 2009 18:24
Kontakt:

Re: Parowanie szyb bez klimy

Post autor: SnapyZwnb » ndz sty 30, 2011 19:58

A jeśli nagrzewnica jest przyczyna w jakim tempie mogę zaobserwować ubytki płynu chłodniczego ? A jeśli auto stoi ponad dzień nie ruszane a szyby już są zaparowane .To również może odpowiadać za to nagrzewnica ?
Wiem że obiegiem zamkniętym nie pozbędę się wilgoci tylko bardziej mnie zastanawiało czy niestanowi to problemu jeśli nie działa prawidłowo ....Będę próbował pozbyć się wilgoci za pomocą żwirku dla kota tylko czy zastosować to w pojemniczkach rozmieszczonych w aucie czy bezpośrednio na dywaniki ?
Zapomniałem dodać że posiadam szyberdach lecz nie zauważyłem przecieków ani plam w jego pobliżu ( może to on stanowi w jakiś sposób problem)



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: italiano_83 » ndz sty 30, 2011 20:14

Jeśli wykładzina pod dywanikami jest wilgotna to żwirek sypie się bezpośredni, posprawdzaj dokładnie z tyłu też.
W przypadku nagrzewnicy, szyba będzie tłusta ubytek w płynie też po czasie powinien być widoczny, posprawdzaj czy w podszybiu nie ma liści i brudu, to że absorbuje wilgoć.
To, że nie działa obieg zamknięty nie ma wpływ na parowanie szyb. Gdyby szyberdach był nieszczelny to myślę, że szybko byś to zauważył.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: guziolek » pn sty 31, 2011 15:33

Polecam też środek absorbujący wilgoć z powietrza dostępny np w Obi. Po jesiennych deszczach miałem problem z wilgocią pod fotelem kierowcy. Po uszczelnieniu kapsla w podłodze wilgoć się już nie dostawała, ale mimo wszystko wykładziny nie udało się idealnie dosuszyć przed zimą i szyby parowały dość mocno, przód jakoś rozdmuchiwałem, ale tylne były mleko. Po wstawieniu tego preparatu do środka i około godzinnej jeździe para występuje tylko sporadycznie. Nie pamiętam jak to się nazywa, ale jest na stoisku łazienkowym, koszt 10-15PLN. Biały proszek w woreczku, wygląda jak byśmy przewozili kilogram dragów :jezor: Z tego co się orientuję w działaniu takich substancji, to po jakimś czasie tracą właściwości higroskopijne i nie działają jak trzeba,rada na to, to wysuszyć je i potem od nowa można używać.



Awatar użytkownika
SnapyZwnb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt gru 18, 2009 18:24
Kontakt:

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: SnapyZwnb » pn sty 31, 2011 16:52

Zauważyłem taka ciekawostkę ze mam prawdopodobnie w tylnej klapie nieszczelna wycieraczkę bo nie mogę otworzyć bagażnika zamkiem centralnym tylko z kluczyka a jak już otworzyłem bagażnik od razu mi woda kapać zaczęła z zamka .
Czy możliwe że nieszczelny układ tylnej wycieraczki prowadził do tego ze mogły tak szyby parować ?
Albo woda zebrała się z tylnej szyby i dlatego wydaje mi się ze układ wycieraczki tylnej jest nieszczelny hmm... ( a że jest minusowa temp. może dlatego zamek centralny został przymrożony i nie działa prawidłowo )



Miraz86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: wt cze 29, 2010 16:32
Lokalizacja: Poznań

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: Miraz86 » pn sty 31, 2011 23:15

Panowie umyjcie szyby od srodka to bedzie mniej parowac



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Parowanie szyb bez klimy

Post autor: guziolek » pn sty 31, 2011 23:25

SnapyZwnb pisze:Zauważyłem taka ciekawostkę ze mam prawdopodobnie w tylnej klapie nieszczelna wycieraczkę bo nie mogę otworzyć bagażnika zamkiem centralnym tylko z kluczyka a jak już otworzyłem bagażnik od razu mi woda kapać zaczęła z zamka .
Czy możliwe że nieszczelny układ tylnej wycieraczki prowadził do tego ze mogły tak szyby parować ?
Albo woda zebrała się z tylnej szyby i dlatego wydaje mi się ze układ wycieraczki tylnej jest nieszczelny hmm... ( a że jest minusowa temp. może dlatego zamek centralny został przymrożony i nie działa prawidłowo )
Kolego poszukaj sobie na temat zimnych lutów w zamku i mikrostyków, to się dowiesz czemu ci zamek nie działa.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: Qto » pn sty 31, 2011 23:28

SnapyZwnb pisze:Zauważyłem taka ciekawostkę ze mam prawdopodobnie w tylnej klapie nieszczelna wycieraczkę bo nie mogę otworzyć bagażnika zamkiem centralnym tylko z kluczyka a jak już otworzyłem bagażnik od razu mi woda kapać zaczęła z zamka .
Czy możliwe że nieszczelny układ tylnej wycieraczki prowadził do tego ze mogły tak szyby parować ?
Albo woda zebrała się z tylnej szyby i dlatego wydaje mi się ze układ wycieraczki tylnej jest nieszczelny hmm... ( a że jest minusowa temp. może dlatego zamek centralny został przymrożony i nie działa prawidłowo )
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124314" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
SnapyZwnb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt gru 18, 2009 18:24
Kontakt:

Re: Parowanie szyb bez klimy

Post autor: SnapyZwnb » wt lut 01, 2011 16:54

guziolek pisze:
SnapyZwnb pisze:Zauważyłem taka ciekawostkę ze mam prawdopodobnie w tylnej klapie nieszczelna wycieraczkę bo nie mogę otworzyć bagażnika zamkiem centralnym tylko z kluczyka a jak już otworzyłem bagażnik od razu mi woda kapać zaczęła z zamka .
Czy możliwe że nieszczelny układ tylnej wycieraczki prowadził do tego ze mogły tak szyby parować ?
Albo woda zebrała się z tylnej szyby i dlatego wydaje mi się ze układ wycieraczki tylnej jest nieszczelny hmm... ( a że jest minusowa temp. może dlatego zamek centralny został przymrożony i nie działa prawidłowo )
Kolego poszukaj sobie na temat zimnych lutów w zamku i mikrostyków, to się dowiesz czemu ci zamek nie działa.
Kolego zamek jest sprawny bo go słyszę jak działa tylko wilgoć spowodowała ze jakieś części zostały unieruchomione przez mroź tak mi ie wydaje ....



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Parowanie szyb bez klimy

Post autor: guziolek » wt lut 01, 2011 17:08

SnapyZwnb pisze:
guziolek pisze:
SnapyZwnb pisze:.....
.....
Kolego zamek jest sprawny bo go słyszę jak działa tylko wilgoć spowodowała ze jakieś części zostały unieruchomione przez mroź tak mi ie wydaje ....
A no to chyba, że go słychać, że coś tam klika, to jeśli tak, to temacik, który podlinkował Qto powinieneś dokładnie oglądnąć i po problemie.



Awatar użytkownika
SnapyZwnb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt gru 18, 2009 18:24
Kontakt:

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: SnapyZwnb » pt lut 04, 2011 18:27

Co do klapy tylnej już działa normalnie jak tylko temp otoczenia wzrosła :) a co do parowania szyb zobaczymy w najbliższym czasie :D



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: Qto » pt lut 04, 2011 18:30

SnapyZwnb pisze:Co do klapy tylnej już działa normalnie jak tylko temp otoczenia wzrosła :)
i myślisz że to normalne ?? Pewnie wszyscy tak mają...;) U mnie chyba coś nie tak że w mrozy wszystko działa poprawnie ;)
Masz ładną poradę z fotkami to zrób z tym porządek :bigok:



Awatar użytkownika
SnapyZwnb
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: pt gru 18, 2009 18:24
Kontakt:

Parowanie szyb bez klimy

Post autor: SnapyZwnb » ndz lut 13, 2011 22:51

Witam ponownie . A więc wymieniłem filtr kabinowy oraz naprawiłem tylna wycieraczkę i pozbyłem się wilgoci .Teraz po paru już monetach jazdy autem szyby parują od środka i zamarzają .Co jest jeszcze nie tak ?
Czy zostawienie nadmuchu na ciepłe powietrze ma jakieś znaczenie ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości