Uszczelka w podszybiu.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Uszczelka w podszybiu.

Post autor: demson » sob sty 15, 2011 18:40

Witam.
Chciałem się was spytać: Czy popękana uszczelka (ta co przylega do szyby) od listwy do podszybia, może być powodem zaparowanych szyb podczas deszczu.
Ostatnio wymieniłem filtr kabinowy, i przez jakiś czas było w porządku. Ale po jakimś czasie, znowu jak pada deszcz mam mleko od zewnątrz na szybach.
Dodam że dywaniki, jaki i cały golfik są suchutkie (garażowany :okej: :hmm: )
Czy przyczyną może być to że woda dostaje się z szyby na filtr pyłkowy ??

PS Pytam dlatego że z tej rozmowy można wywnioskować że nie ma z tym problemu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=253213" onclick="window.open(this.href);return false;.
Golf III GT 1.8 90KM



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Uszczelka w podszybiu.

Post autor: skaktus » sob sty 15, 2011 18:48

Teraz choćbyś miał auto super szczelne i tak będziesz miał zaparowane wszystko bo masz tyle wilgoci w powietrzu że masakra. Ja też mam popękaną uszczelką w podszybiu a auta nie mam zaparowanego, tzn. nie miałem do odwilży. Od odwilży auto wciąż paruje, może nie silnie ale paruje.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uszczelka w podszybiu.

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 16, 2011 01:24

demson pisze:Czy przyczyną może być to że woda dostaje się z szyby na filtr pyłkowy ??
nie ta uszczelka niema takowego znaczenia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Uszczelka w podszybiu.

Post autor: demson » ndz sty 16, 2011 03:13

Ale u mnie nawet latem jak deszcz padał to miałem mleko na szybach. I mówiąc mleko, nie mam na myśli lekkiej mgiełki na szybie, tylko totalnie zaparowane szyby (jazda staje się nie możliwa). Jedynym ratunkiem jest klimatyzacja.

Już sam nie wiem w czym problem. Wydawało mi się że to przez to że filtr kabinowy robi się wilgotny. Bo on jest tam zaraz pod tą uszczelką i nic go nie osłania

Aha i jeszcze jedno. Nawet jak jest bardzo wilgotno a nie pada, to problem ten nie występuje. Dzieje się tak tylko wtedy gdy pada.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Uszczelka w podszybiu.

Post autor: skaktus » ndz sty 16, 2011 14:18

Bo kiedy pada wylgotność powietrza to 100% więc... Moim zdaniem albo masz coś mokrego w aucie, np tapicerkę pod fotelami lub wodę na podłodze. Po 2 pamiętaj żeby powstrzymać się z korzystania z klimy i suszyć samym nawiewem. Być może masz zawilgocone kanały, ale w to wątpię. Załóż też sobie owiewki, dzięki nim będziesz mógł lekko uchylać okna, bez widoczności że są uchylone a to da szansę na odparowanie wilgoci.

Dodatkowo sprawdź wszystkie otwory wentylacyjne pod tylnym zderzakiem itp.



demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uszczelka w podszybiu.

Post autor: demson » ndz sty 16, 2011 15:27

skaktus pisze:Moim zdaniem albo masz coś mokrego w aucie, np tapicerkę pod fotelami lub wodę na podłodze.
Gdyby tak było, to w samochodzie byłoby czuć wilgoć i wykładzina byłaby wilgotna, oraz w bardzo wilgotny dzień bez deszczu( tak jak w ostatnich dniach ) przynajmniej by mi lekko parowały szyby.
skaktus pisze:Po 2 pamiętaj żeby powstrzymać się z korzystania z klimy i suszyć samym nawiewem.
Ja w ogóle nawet latem, rzadko z klimy korzystam. W tym wypadku też włączam tylko dlatego żeby szyby odparowały, bo nawiew w ogóle nie daje sobie rady z odparowaniem, nic a nic.Uprzedzę pytanie i dodam że obieg zamknięty jest wyłączony.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Uszczelka w podszybiu.

Post autor: skaktus » ndz sty 16, 2011 16:19

Nawiew nie daje rady w ogóle ? Za bardzo się nie orientuję jak to wygląda przy nawiewie z klima, ale u mnie wystarczy 2 bieg + ciepło na 50% i mam odparowane szyby w jakieś 2 - 3 minuty. Sprawdź czy przypadkiem nie masz zasyfionego filtru kabiny, być może on powoduje że masz za słaby nawiew, ale czy w przypadku klimy tak to wygląda - nie mam pojęcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości