Da sie wyprostować? Naprawa zderzaka.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Chawek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 14:32
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Da sie wyprostować? Naprawa zderzaka.

Post autor: Chawek » pn sty 10, 2011 09:52

Witam.
Niestety noworoczny pech dosięgł i mnie niestety przydarzyła mi się mała stłuczka z barierka z powodu poślizgu na lodzie ;/

Obrazek
Obrazek

I moje pytanie czy da się to naprawić w jakiś sposób ? Czy raczej czeka mnie wymiana zderzaka i malowanie? bo atrapa czy grill to nie problem tylko generalnie chodzi mi o zderzak ... bo na mój rozum może dało by się go jakoś ogrzać i na ciepło wyprostować ale nie wiem czy dobrze myślę ?
Jeśli dobrze myślę to czy znacie kogoś kto się takim czymś zajmuje na terenie śląska ?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Da sie wyprostować? Naprawa zderzaka.

Post autor: Paweł Marek » pn sty 10, 2011 10:57

sam plastyk i listwę metalową jasne że się da ale to już kwestia twojego poczucia estetyki bo idealnie wyglądać nie będzie. W razie czego zderzaki do mk3 sa tanie można znaleźć nawet pod kolor. Natomiast prawie na bank masz belkę pod zderzakiem zagiętą i trzeba prostowac lub zmienić. Coś takiego http://allegro.pl/belka-zderzaka-vw-gol ... 09384.html" onclick="window.open(this.href);return false; zobaczysz po zdjęciu zderzaka


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bruzdi29
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 572
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 21:58
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Skoda Superb 2010 combi PLATINUM
Silnik: CFGB

Da sie wyprostować? Naprawa zderzaka.

Post autor: bruzdi29 » pn sty 10, 2011 16:25

Spokojnie, nie jest to na tyle mocne wgniecenie by się obawiać o belkę , a gdzie to kolego w Gliwicach ,,przytarłeś" :?

Jak byś czegoś potrzebował to jestem też z Gliwic, chętnie pomogę !
Pozdrawiam :okej:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=400126" onclick="window.open(this.href);return false; TEMAT AKTUALIZOWANY ! 09.08.2013 !
1.9 TDI AHF 110 KM ---> 140 KM :) na eibach-ach

Kupię :
Tunel środkowy przedni
Sprzedam części do mkIV :
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=544829" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Da sie wyprostować? Naprawa zderzaka.

Post autor: skaktus » pn sty 10, 2011 17:01

Kolega robił mi tylny zderzak po uderzeniu autem w betonową lampę. Tak to wyrobił na gorąco że nic nie widać że było pogięte. Jak znajdziesz magika to też ci zrobi.



Chawek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 14:32
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Da sie wyprostować? Naprawa zderzaka.

Post autor: Chawek » pn sty 10, 2011 19:40

bruzdi29, a do pracy jechałem i na parkingu z tesco na łabędzkiej polecialem na lodzie i walnąłem w słupek ...
skaktus, szkoda ze to nie blizej ... po znajomosci to ile to Cie kosztowało? a musiałes malowac potem ten zderzak ?



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Da sie wyprostować? Naprawa zderzaka.

Post autor: skaktus » wt sty 11, 2011 12:30

Witam.

Robota była robiona w trakcie kapitalnego remontu auta tj malowanie i przywracanie autu świetności. Zderzak standardowo był w wersji czarnej, więc potem i tak był malowany bo jego czerń daleko była od prawdziwego czarnego. Trudno mi określić ile to kosztowało. Dokładnie róg lampy uderzył w róg tylnego zderzaka i przy okazji rozwalił róg auta...



Chawek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 14:32
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Da sie wyprostować? Naprawa zderzaka.

Post autor: Chawek » wt sty 11, 2011 17:16

skaktus, to chyba jednak w moim przypadku najlepiej bedzie kupic nowy i pomalowac i tyle ...



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Da sie wyprostować? Naprawa zderzaka.

Post autor: skaktus » wt sty 11, 2011 18:44

Jak masz tanio to pewnie tak, tym bardziej że można dorwać na szrocie po parę zł.



Chawek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 14:32
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Da sie wyprostować? Naprawa zderzaka.

Post autor: Chawek » wt sty 11, 2011 20:45

skaktus, byłem tu u mnie w Gliwi to mial 3 ale wszystkie mily te kly na dole polamane i tysz chcial po 50 do 70 zloty to za 100 mam nowke nie zdzierke ... naarzie aby bylo a jak bedzie cieplej to sie malnie i gitara :)



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: Da sie wyprostować? Naprawa zderzaka.

Post autor: BartekGib » czw sty 13, 2011 15:31

To się da spokojnie zrobić ! Wiem sam po sobie - gdybyś mój zderzak zobaczył, jak był ładnie walnięty przez hak holowniczy .... Dzisiaj śladu nie ma. Zdjąć, opalarka, naprostować co swoje i tyle. Belka może być cała, bo jest trochę dalej z tyłu - ale zajrzeć można.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości