Zestaw zamykania okna

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 17:56
Lokalizacja: osowo

Zestaw zamykania okna

Post autor: cent » wt gru 28, 2010 22:08

Witam

Zima za oknem a w moim golfie została przekręcona korba od zamykania szyby.

Rozebrałem drzwi jednak nie mogę zdjąć blachy. Odkręcam te 10 śrub jednak ta blacha nie chce pościć?
Czy mam zamek od drzwi także wykręcić?
Jedynie udało mi się od dołu lekko ją uchylić i wyjąć mechanizm zamykania szyby i przy okazji linki się rozwinęły z tego mechanizmu.

Czy wystarczy jak kupie sam mechanizm? dodam tez ze tam tylko te białe części się zdarły (zęby).
Czy muszę zakupić cały komplet zamykania manualnego szyby wraz z linkami?

pozdrawiam



jonjak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 16:39
Lokalizacja: Mława

Zestaw zamykania okna

Post autor: jonjak » wt gru 28, 2010 23:57

własnie przed chwila wrócilem z garazu bo wymienialem prowadnice szyby te plastikowe.podaje Ci manuala który juz tu kiedys zagościł na forum mam nadzieje ze nikt sie nie pogniewa bo to w dobrej wierze :)
Jest to wersja z elektrycznymi szybami ale u Ciebie bedzie podobnie.
http://stores.ebay.co.uk/VW-Teesside/Wi ... Guide.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a ja dodatkowo mam pytanie podczas wymiany prowadnic a konkretnie przy skrecaniu szyby do prowadnicy pekła mi szyba,rozleciala sie w drobny mak i nie mam pojecia dlaczego czy poprostu jest jakas zasada ktora sie stosuje podczas skrecania czy jest jakis znacznik czyt.ogranicznik do ktorego szyba ma wejsc w ten metal?? drugim problemem jest to ze podczas demontazu poluzowałem zamek drzwi i klamka zewnetrzna wyszla mi z jakichs widełek i odstaje teraz ,co mam zrobic zeby ja wlożyc na miejsce sa jakies sposoby czy ktos ma jakis pomysł?? prosilbym o szybka odpowiedz bo nie usmiecha mi sie jechac 300km z otwarta szyba i bez wygłusenia drzwi :)


Rafal

jonjak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 16:39
Lokalizacja: Mława

Zestaw zamykania okna

Post autor: jonjak » wt gru 28, 2010 23:59

no niestety chyba cały mechanizm bedziesz musiał kupić skoro sie zeby zdarly chyba ze ktos na czesci Ci odsprzeda choc wątpie


Rafal

cent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 17:56
Lokalizacja: osowo

Zestaw zamykania okna

Post autor: cent » śr gru 29, 2010 14:03

Ale te zęby co sie zdarły są z białego plastiku i ten plastkij jest luźny tzn mozna go wyjąć i dymienic (teoretycznie)



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Zestaw zamykania okna

Post autor: bongo » śr gru 29, 2010 14:35

Na allegro kupisz cały podnośnik za śmieszne pieniądze,ja za wersję do elektryki dałem chyba 80zł.
http://www.taligentx.com/passat/images/ ... 338&u=30|6|." onclick="window.open(this.href);return false;.
Tutaj masz poradę jak się do tego zabrać.Przy wymianie całego mechanizmu trzeba rozwiercić cztery nity,w te otwory pózniej przykręcisz nowy,śruby są w komplecie.
Szukaj mechanizmu z całymi aluminiowymi ślizgami.
jonjak pisze:konkretnie przy skrecaniu szyby do prowadnicy pekła mi szyba
Podejrzewam naprężenie tej szyby,trzeba delikatnie włożyć w zaczepy i pomachać góra dół żeby się ułożyła prawidłowo i lekko chodziła.



kuba.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lut 17, 2010 00:37

Zestaw zamykania okna

Post autor: kuba.k » śr sty 05, 2011 21:51

witam,
w moim przypadku szyba jest zupełnie luźna, (przymarzła i ktoś chciał ja otworzyć). Czy też mogły nawalić te białe plastiki? czy linka się zerwała?



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Zestaw zamykania okna

Post autor: bongo » czw sty 06, 2011 11:35

kuba.k pisze:w moim przypadku szyba jest zupełnie luźna, (przymarzła i ktoś chciał ja otworzyć). Czy też mogły nawalić te białe plastiki? czy linka się zerwała?
Mogła tylko się wypaść z zaczepów.Tak czy inaczej tapicerką do zdjęcia :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości