Ogrzewanie

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

asderty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt gru 21, 2010 17:41
Lokalizacja: Pozezdrze

Ogrzewanie

Post autor: asderty » pt gru 24, 2010 13:41

Witam wszystkich mam problem w swojej 2 z ogrzewaniem. Czytałem tu na forum porady rożne ale nic nie skutkuje wymieniłem termostat odpowietrzyłem układ wszystko jest git wentylator się włącz termostat puszcza waz prawy (stojąc do silnika przodem) jest gorący ze nie idzie dotknąć ale za to lewy juz nie jest letni bądź zimny mam na węzach te zaworki i zastanawiam sie czy jakbym je zdemontował i wsadził rurki (bylo gdzies o tym) to czy dalo by to cos? Nie wiem jaki jest stan nagrzewnicy bo nie dobierałem się do niej (nawet nie chcę) patrząc na ten waz który wraca to nie ma chyba obiegu w niej co o tym sadzicie.? Silnik to 1.3 na gaźniku :)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: Johnatan » pt gru 24, 2010 19:49

Wymień nagrzewnice. Proponuje ORI Valeo. Z podróbek nie byłem zadowolony. Usłyszysz pewnie sposoby wymiany bez ściągania deski ale o wiele wygoniej jest bez deski. Pozdrawiam.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

asderty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt gru 21, 2010 17:41
Lokalizacja: Pozezdrze

Re: Ogrzewanie

Post autor: asderty » pt gru 24, 2010 22:48

No i ja widziałem sposób bez ściągania dechy kurde no na chwile obecna to nie mam nawet gdzie sie z tym pobawić bo jednak troche trzeba suchego miejsca :) ale mam dylemat czy to na pewno nagrzewnica bo jak samochód sie nagrzeje i włączę ogrzewanie z szyby na główne środkowe kanały to przez moment leci dosc cieple powietrze a potem juz letnie. I pytanie jeszcze na tych zaworach które są na wężach mam taki wężyk maly ktory idzie od jednego zaworu do drugiego czy mogę go śmiało usunąć ?



Awatar użytkownika
kleszczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw paź 22, 2009 23:01
Lokalizacja: Chorzenice / Częstochowa
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: kleszczyk » pt gru 24, 2010 22:59

A może po prostu linka od regulacji spadła/zerwała się? Sprawdź, bo może to być przyczyną.



asderty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt gru 21, 2010 17:41
Lokalizacja: Pozezdrze

Re: Ogrzewanie

Post autor: asderty » pt gru 24, 2010 23:39

Ale jak przełączam miedzy ciepłym a zimnym powietrzem to jest różnica i słychać ze tam sie przesuwa wiec linka tez raczej odpada ale zbadam z ciekawości :)



Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: BeEerT » sob gru 25, 2010 11:29

Mam podobny problem.
Ja już wymieniłem: nagrzewnice, wywaliłem te zaworki i zastąpiłem zwykłymi rurkami, poprawiłem te przegrody co sterują powietrzem (podkleiłem na nowo). Ostatnio zdjąłem ten kanał co doprowadza powietrze. Wsadziłem rękę tak żeby dotknąć nagrzewnice i jest gorąca, poskładałem odpalam dmuchawę przez moment ciepłe a później już letnie :/.
Dodam jeszcze, że na wyższych obrotach jest cieplej, ale pompę w tamtą zimę wymieniłem, płyn jest na odpowiednim poziomie, termostat też wymieniony.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: Johnatan » sob gru 25, 2010 13:35

Dlatego leci chwilke ciepłego ponieważ może być uszkodzona 3/4 powierzchni nagrzewnicy. Element działający tzn 1/4 nagrzewa sie.. gdy załączysz wentylator to to ciepło jest zdmuchnięte wprost na ciebie.. lecz taki kawałeczek nagrzewnicy nie jest wstanie oddawać takie ciepło.. Też jak tu koledzy mówią.. ściągnij panel nawiewu.. wyciągnij mechanizm na wierzch i sprawdz jak sie linki mają..

Jeżeli uważacie że to klapy to podpowiem iż według mnie, podczas przełączania powinno być puknięcie klapy i taki dzwięk jakby jak zasysało coś takiego...


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Ogrzewanie

Post autor: grandi » sob gru 25, 2010 15:03

Jezu ale bzdury piszecie , najwyższym punktem w ukłądzie jest nagrzewnica po jej wymianie trzeba poczekać z 5 dni zanim bombelki powietrza zostaną wypchnięte z niej i zejdą niżej , ja polecam nagrzewnice Febi kolo 50 zł , valeo kosztuje kolo 200 zł


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

asderty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt gru 21, 2010 17:41
Lokalizacja: Pozezdrze

Re: Ogrzewanie

Post autor: asderty » sob gru 25, 2010 15:57

Niby glupoty piszemy ale kolega BeEerT napisał ze wymienił już nagrzewnicy i nic nie dalo ja w pon wywalę te zawory i zanim ja wyciągnę to ja przeczyszczę jakoś zobaczę czy to coś da. Ja pompę tez mam wymieniana jakieś pól roku temu.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: Johnatan » sob gru 25, 2010 20:55

Jakie bzdury ! Tak kolego dobra rada! wystrzel golfa w kosmos tam jest próżnia i bombelkow powietrza nie bedzie.
Ja zmienialem w golfach nagrzewnice juz 5 razy i za kazdym razem bylo dobrze, nie liczac tego szrotu taniego z allegro za 29zl..


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Ogrzewanie

Post autor: BeEerT » sob gru 25, 2010 22:52

No ale skoro nagrzewnica miała by być uszkodzona w jakiejś tam części, czyli rozumiem, że tylko jakaś jej część powinna być ciepła a reszta zimna. A ja dotykając rozgrzaną nagrzewnice nie wyczułem żeby była różnie ciepła, raczej cała była równomiernie nagrzana. Ale fakt nagrzewnice kupiłem tą z tańszych i to chyba był błąd. A co do klapek to na pewno ładnie domykają bo na zdjętym kanale dokładnie widać jak pracuje i czy domyka się do końca, mówię tu o tej co reguluje ciepłe/zimne powietrze.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Ogrzewanie

Post autor: grandi » ndz gru 26, 2010 01:41

W jakiej temp wrze woda w mk II?????


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

asderty
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt gru 21, 2010 17:41
Lokalizacja: Pozezdrze

Re: Ogrzewanie

Post autor: asderty » ndz gru 26, 2010 01:49

z tego co pamiętam to chyba 100 a przy 120 się gotuje ale nie jestem pewien. dziś mi brat powiedział ze spotkał się z takim już przypadkiem jak u mnie wymienił nagrzewnicy na nowa i powiedział ze było to samo potem zabrał sie za weze co się okazało byly zapchane i zasyfione po ich przeczyszczeniu wszystko było ok wiec tez może i na to trzeba zwrócić uwagę.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Re: Ogrzewanie

Post autor: grandi » pn gru 27, 2010 00:38

Johnatan pisze:Jakie bzdury ! Tak kolego dobra rada! wystrzel golfa w kosmos tam jest próżnia i bombelkow powietrza nie bedzie.
Ja zmienialem w golfach nagrzewnice juz 5 razy i za kazdym razem bylo dobrze, nie liczac tego szrotu taniego z allegro za 29zl..

Mogłeś zakłądać i 20 jeśli o tym nie wiedziałeś a tak było bo o tym nic nie wspomniałeś


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości