woda w aucie po raz kolejny;/

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

woda w aucie po raz kolejny;/

Post autor: kawowy19 » sob lis 27, 2010 10:33

Witam
wiem ze tematy te były bo prześledziłem chyba większość ale nie do końca mi sie udało wyeliminować usterke.
Woda pojawia mi sie z prawej strony ponad dmuchawą ogrzewania. Jest tam w blasze podszybia taki otworek technologiczny-jakby taka rynienka skierowana na dół(na dywaniki pasażera) i tam pojawia mi sie woda.
Ostatnio przeczytałem poradę żeby zdjąć błotnik i na nowo zakonserwować zgrzewy. Zabrałem się więc za ściaganie błotnika. Po zdjęciu ujawniło mi się trochę rudej na zgrzewach blach więc przeczyściłem i wszystko dokładnie zapaćkałem masa uszczelniającą elegancko jak ori. Pytanie jakie mi sie nasunęło to czy w mk2 z szyberdachem rynienki odprowadzające wode z szybra idą w słupkach przednich???(tak sie domyślam). Ja szybra nie mam wiec kwestia czy w miejscu gdzie słupek dachu łączy sie z zewnetrzną blacha podszybia i podłużnica tam powinna wychodzić ze słupka jakas rynienka odprowadzająca wode z szybra??? czy w wersji bez szybra ten otwór ma być czy ma być zatkany? ja mialem to jakby przyciśniete ale jakis przelot był minimalny i sie zastanawiam ze moze to jest przyczyna tego dziadostwa i wody na dmuchawie itd. No ale niestety woda dalej sie pojawia. Zastanawiam się czy może coś spierniczyłem...
Proszę o pomoc bo dostaje w głowe, dziś będę ściągał po raz drugi chyba błotnik zeby jeszcze raz to obejrzeć a ostatnio już deske wywaliłem bo myślałem że może gdzieś przez uszczelke leci.... a to cały czas z tego otworku nad dmuchawa leci, tylko skąd tam woda... :grrr:



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

woda w aucie po raz kolejny;/

Post autor: marcinek84 » sob lis 27, 2010 14:03

Jak leci nad dmuchawa to tylko uszczelka plastiku wlotu powietrza ewentualnie jak jest rynienka zbierająca wodę to tam otwór jest po prawej od wentylatora ale leci ona pod spodem na lewo nad wentylator i kapie w dół sobie czasem.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

woda w aucie po raz kolejny;/

Post autor: kawowy19 » sob lis 27, 2010 15:53

wlot jest szczelny
pokaze fotke która znalazłem w necie bo to własnie z tego miejsca sie leje
Obrazek

niby jest to wina zgrzewow pod blotnikiem itd ale ja je uszczelnilem jak pisałem wyżej i dalej kapie!



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

woda w aucie po raz kolejny;/

Post autor: 89Bartezz » sob lis 27, 2010 16:11

Tędy tak samo kapie jak jest nieszczelna uszczelka przedniej szyby, weź kolego ściągnij sobie osłone przedniego słupka i głośnika i palcem namacaj róg szyby, jak będzie mokro to wyciagaj szybę bo masz albo zatkany otworek odpływowy od szyby, albo już nie masz podszybia albo uszczelka swoje dobre lata ma już za sobą



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości