Regeneracja naprawa nagrzewnicy szybko i prosto

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jaro914
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 02, 2010 21:36
Lokalizacja: Pomorskie

Regeneracja naprawa nagrzewnicy szybko i prosto

Post autor: jaro914 » śr lis 24, 2010 16:50

Witam :)
Chciałem Wam powiedzieć jak szybko w w miarę efektywnie można naprawić nagrzewnice, tak aby znów grzała jak kiedyś lub przynajmniej podobnie.
Otóż Mój golf grzał bardzo słabo przy temp. silnika 85 stopni leciało praktycznie zimne powietrze, jedyną radą była wymiana nagrzewnicy, a jest to w Golfie Mk3 troszkę roboty bo trzeba ściągać deskę itp. Nie bardzo Mi się chciało to robić więc zacząłem szukać innego rozwiązania.

Do tego potrzebne mi było;
-klucz 10mm (aby odkręcić cewkę zapłonową bałem się że ją mogę uszkodzić mam benzyniaka)
-dobre cążki, kombinerki
-dwa przewody 3/4 cala (uciąłem z węża ogrodowego)
-dobrze by było mieć do dyspozycji sprężarkę z pistoletem do dmuchania *ten taki do czyszczenie dmucha on samym powietrzem
-lejek
-czajnik i woda
-i butelka (mi najbardziej się przydała po płynie do płukania prania, ale może być też jakaś inna butelka nie ma to żadnego znaczenia)

zrobiłem to w następujący sposób;

Jak już wspomniałem odkręciłem cewkę tak na wszelki wypadek.Następnie ściągnąłem opaski z przewodów idących do nagrzewnicy, ściągnąłem przewody(lekko zeszły), podgoiłem je do góry alby nie leciał z niech płyn. Na końcówki wychodzące z nagrzewnicy założyłem węże jeden włożyłem do butelki gdzieś poniżej nagrzewnicy ją postawiłem w drugi włożyłem lejek. Zacząłem lać powoli wodę najpierw zimną wyleciało dużo różnych drobinek kamienia i jakieś inne śmieci nie wiem co to było.Następnie zagotowałem wodę w czajniku i zacząłem wlewać ja w lejek wlałem ok.0,5litra i nim ona jeszcze nie zdążyła zlecieć do drugim wężem do butelki dmuchnąłem, pistoletem tym do czyszczenia w wąż ten sam na którym miałem lejek sprężonym powietrzem ok. 3barów bałem się większym, żeby nie uszkodzić nagrzewnicy. I powtarzałem tą czynność tak kilka razy. Gdy gorąca woda przepłynęła przez nagrzewnice wylatywała dosłownie brudna i z masą śmieci.W sumie przelałem przez nagrzewnice Ok. 5litrów wody.

Następnie złożyłem wszystko do "kupy", i wyczyściłem jeszcze filtr kabinowy bo słabiej już mi nawiew dmuchał. No i odpowietrzyłem układ.

Efekt;
Bardzo się zdziwiłam dy włączyłem ogrzewanie i zaczęło lecieć gorące powietrze.
Dziś jadać do szkoły musiałem ogrzewanie zmniejszyć bo było mi za gorąco i nawet lekko szczypały mnie oczy, gdzie przed tym zabiegiem zawsze było mi zimno.

Wnioski;
Może nie jest to taki efekt jak bym wymienił nagrzewnice ale jest o niebo lepiej.:)



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Regeneracja naprawa nagrzewnicy szybko i prosto

Post autor: daworz » śr lis 24, 2010 17:10

Ja czyściłem u siebie układ środkiem do czyszczenia tego układu i jakoś różnicy nie widzę.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

kam
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: czw gru 03, 2009 21:42
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Regeneracja naprawa nagrzewnicy szybko i prosto

Post autor: kam » śr lis 24, 2010 17:49

3 bary bym nie dmuchał w nagrzewnice, bo jeżeli jest gdzieś mocno zatkana to możesz sobie narobić sporego problemu


Sprzedam
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=345282

jaro914
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt mar 02, 2010 21:36
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Regeneracja naprawa nagrzewnicy szybko i prosto

Post autor: jaro914 » śr lis 24, 2010 18:23

daworz pisze:Ja czyściłem u siebie układ środkiem do czyszczenia tego układu i jakoś różnicy nie widzę.
Te środki do czyszczenia chłodnic wg. Mnie to ściema jak to ma wyczyścić jak ten syf jest cały czas w obiegu ......:P
kam pisze:3 bary bym nie dmuchał w nagrzewnice, bo jeżeli jest gdzieś mocno zatkana to możesz sobie narobić sporego problemu
Przy 3barach nie powinno się nic stać heh moja sprężarka pompuje do 12barów ale nie ryzykowałem....:P



Awatar użytkownika
bartoszklos1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 17, 2012 19:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie SPI

Regeneracja naprawa nagrzewnicy szybko i prosto

Post autor: bartoszklos1 » ndz lis 25, 2012 10:53

troszkę odgrzebię i się podepnę:D ale chyba lepiej odgrzebać i się podpiąć niż nowy temat zakładać :jezor:
podpowiedzcie jeszcze jak zakleić taka nagrzewnice nie wyciągając jej?? :D:D:D aby przynajmniej zimę objechać :D miałem ostatnio mokry dywanik kierowcy, w środku jest smród płynu chłodniczego gdy włącze ogrzewanie, czasem widać nawet jak leci para z nawiewów, szyby mocno tłuste, ale po zbiorniczku wyrównawczym nie widać niby ubytku płynu. nie dałoby się jakoś zakleić jakimś środkiem do uszczelniania chłodnic albo coś tego rodzaju?? żeby jej nie zatkać oczywiście - zime żeby objeździć a jak będzie cieplej na wiosne/lato bym sobie wymienił nagrzewnice


Volkswagen Vento GL 1.8 ABS + podtlenek azotu LPG

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Regeneracja naprawa nagrzewnicy szybko i prosto

Post autor: Paweł Marek » pn lis 26, 2012 00:09

bartoszklos1, odradzam, są różne środki, na chwilę może pomóc nawet musztarda, może pomóc a może również pozatykać kanaliki w chłodnicy itd i narobisz bigosu. Bierz się za to sam lub z bardziej doświadczonym kolegą porady na forum są a sama nagrzewnica kosztuje kilkadziesiąt złotych.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dante32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: pn paź 29, 2012 22:02

Regeneracja naprawa nagrzewnicy szybko i prosto

Post autor: dante32 » pn lis 26, 2012 21:45

Znalazłem taki filmik na you tube. Nie reklamuję tego płynu z filmu bo go nawet nie znam ale ten sposób czyszczenia przy wymianie płynu mnie sie sprawdził.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości