wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jonjak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 16:39
Lokalizacja: Mława

wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: jonjak » wt lis 23, 2010 18:12

Witam!
Mam problem polegajacy na tym ze jak opuszczam szybe przednia pasazera to opuszcza sie bez problemu,problem jest zeby ja podniesc,a mianowicie lewa strona idzie do gory a prawa zostaje na dole(szyba sie przekrzywia).Zastanawiałem sie czego to jest wina na forum raczej chyba nikt nie mial tego problemu bo nic podobnego nie znalazlem.Podejrzewam to swinstewko:

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-podn ... 55950.html" onclick="window.open(this.href);return false;

,ale pewny w 100% nie jestem.Drugim problemem jest to ze zamowilem u siebie w sklepie te plastkiki ale wg producenta tej czesci na jedna strone potrzebna jest jedna sztuka,a logiczne jest ze ten plastik raczej na srodku nie jest tylko musi byc po 2 stronach.Na aukcji z allegro sa 2 sztuki na 1 strone wiec raczej mam racje.Jesli ktos rozbierał juz takie cos niech cos opisze,pomoze :) z miła checia dowiem sie równiez jak sie to rozbiera itd.Pozdrawiam


Rafal

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: wojtas46 » wt lis 23, 2010 19:22

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=120026" onclick="window.open(this.href);return false;
Z tego tematu powinieneś się sporo dowiedzieć



Awatar użytkownika
bruzdi29
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 572
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 21:58
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Skoda Superb 2010 combi PLATINUM
Silnik: CFGB

wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: bruzdi29 » czw lis 25, 2010 20:14

Kolego, ja dopiero co przerabiałem ten problem

na jedną stronę idą 2 ślizgi ( polecam ze stopu alu z allegro a nie te z plastiku ! )

Przy montażu tylko uważnie uważaj by założyć to poprawnie, ja pomyliłem strony i miałem problem z domykaniem, siedziałem 2 dni nad tym :D aż w końcu się zorientowałem w czym problem :okej:

W normalnych warunkach to dosłownie 30 roboty

powodzenia


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=400126" onclick="window.open(this.href);return false; TEMAT AKTUALIZOWANY ! 09.08.2013 !
1.9 TDI AHF 110 KM ---> 140 KM :) na eibach-ach

Kupię :
Tunel środkowy przedni
Sprzedam części do mkIV :
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=544829" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
stepniak.p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: pn lis 17, 2008 18:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: stepniak.p » pt lis 26, 2010 15:09

bruzdi29 pisze: siedziałem 2 dni nad tym :D
jaaa... Tyś siedział.... :panna: :rotfl:

bruzdi29 pisze:Przy montażu tylko uważnie uważaj by założyć to poprawnie, ja pomyliłem strony i miałem problem z domykaniem
te plastiki mają z jednej strony takie wybrzuszenie...musi one być skierowane w stronę blachy...inaczej szyba o te wybrzuszenie zahacza i ją "gnie"

Na dołączonej instrukcji (jak się dobrze wpatrzysz) wszystko widać :bigok: a dołączony "klucz-jak zwał tak zwał" jest do obracania kółkiem po którym chodzi linka :bigok:


OBECNIE : MK6 1.6 TDI DSG

BYŁO: Polo IV 9n3
BYŁO : MK5
12.03.2012 18:40 - Golf mk5 został sprzedany :rozpacz:
BYŁ : MK 6 ; 1.4 TSI ; 122KM ; HIGHLINE :rozpacz:

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: Haki » pn lis 29, 2010 22:15

3 razy wymieniałem u siebie ... mrozy przyszły i znów było po plastiku...

Kupiłem alu i problem się skończył raz na zawsze ... pomyśl czy nie warto właśnie w takie zainwestować i zapomnieć o ślizgach...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

jonjak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 16:39
Lokalizacja: Mława

wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: jonjak » pn lis 29, 2010 23:49

a masz jakis namiar na te slizgi aluminiowe?? szukałem na allegro ale nie widziaelm takich.Czy poprostu jest tu P&P z innego modelu??


Rafal

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: Haki » czw gru 02, 2010 22:14

jonjak pisze:a masz jakis namiar na te slizgi aluminiowe?? szukałem na allegro ale nie widziaelm takich.Czy poprostu jest tu P&P z innego modelu??

http://allegro.pl/podnosnik-szyby-golf- ... 84598.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
suchy1985
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 21:23
Lokalizacja: Tychy/Lędziny
Kontakt:

Re: wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: suchy1985 » pt gru 03, 2010 13:38

bruzdi29 pisze:Kolego, ja dopiero co przerabiałem ten problem

na jedną stronę idą 2 ślizgi ( polecam ze stopu alu z allegro a nie te z plastiku ! )

Przy montażu tylko uważnie uważaj by założyć to poprawnie, ja pomyliłem strony i miałem problem z domykaniem, siedziałem 2 dni nad tym :D aż w końcu się zorientowałem w czym problem :okej:

W normalnych warunkach to dosłownie 30 roboty

powodzenia
jak tego nie robiłeś wcześniej to zapomnij że to w 30 minut zrobisz... ja walczyłem z tym 3 godziny, najgorzej jest to poskładać i nawinąć te *#cenzura#* linki... tak jak koledzy piszą potrzebujesz dwa plastiki, tylko te z allegro to porażka ja załatwiłem oryginały ze szrotu... tylko się przy tej robocie nie denerwuj, spokój Cię uratuje :pub: pozdro


Nie ważne ile razy ktoś upada ale ważne ile razy się podnosi.....

PERSONA NON GRATA

Awatar użytkownika
bruzdi29
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 572
Rejestracja: pn wrz 06, 2010 21:58
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Skoda Superb 2010 combi PLATINUM
Silnik: CFGB

wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: bruzdi29 » sob gru 04, 2010 21:11

zgadza się kolego ,,suchy1985" , miałem na myśli że jest to 30 min sprawnej roboty, ale jak ktoś to robi pierwszy raz to można przy tym posiedzieć ...

jonjak tylko spokój może Cię uratować :D ! ! !


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=400126" onclick="window.open(this.href);return false; TEMAT AKTUALIZOWANY ! 09.08.2013 !
1.9 TDI AHF 110 KM ---> 140 KM :) na eibach-ach

Kupię :
Tunel środkowy przedni
Sprzedam części do mkIV :
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=544829" onclick="window.open(this.href);return false;

jonjak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 16:39
Lokalizacja: Mława

wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: jonjak » ndz gru 05, 2010 17:12

no narazie to odwagi nie mam no i oczywiscie temperatura nie sprzyja ale bede musial sie wziacw koncu za to.podrzucicie mi gdzie mozna te slizgi aluminiowe kupic?? czy kupic te plastikowe??


Rafal

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: Haki » pn gru 06, 2010 00:10

jonjak pisze:no narazie to odwagi nie mam no i oczywiscie temperatura nie sprzyja ale bede musial sie wziacw koncu za to.podrzucicie mi gdzie mozna te slizgi aluminiowe kupic?? czy kupic te plastikowe??

Patrz wyżej ,,,, w moim poście


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: bongo » pn gru 06, 2010 10:06

Mnie też ta przypadłość dopadła :hmm:
Ale zamiast się bawić slizgami,kupiłem cały kompletny podnośnik z aluminiowymi slizgami,w sumie za niewiele więcej :bajer:



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: kiss » pn gru 06, 2010 13:30

bongo pisze:Ale zamiast się bawić slizgami,kupiłem cały kompletny podnośnik
Też u siebie wymieniałem (na alu) i wydaje mi się, że mniej zabawy jest właśnie wymienić same ślizgi niż cały podnośnik.
łatwiej, szybciej i taniej :bigok:



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

wymiana ślizgów od podnoszenia szyb Golf 4,Bora

Post autor: Matifcb » pn gru 24, 2012 15:31

koledzy ja się zaopatrzę w alu ślizgi. Ale mam pytanie jaki jest patent na przeciągniecie linki przez takie ślizgi ( po 1 ślizgi są rożne same w sobie ) po drugie nie widziałem nigdzie końca tej linki żeby ja rozłączyć i końcówkę linki przeprowadzić przez ślizg. Walczyłem z 2 godziny bo naiwnie chciałem kropelka skleić ślizg złamany. Problem przy rozłożeniu drzwi mam z metalowa okrągła częścią ktora jest zaraz przy bębenku i która ma wcięcie na boczna śrubkę uwalniająca bębenek.. Ta metalowa cześć po prostu mi się nie trzyma niczego. Wkładam ja zakładam blachę powrotem i na końcu chce bębenek włożyć a te metalowa cześć się zsuwa i spada n a dol drzwi wrrr


Bayern ist Meister

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości