Instalacja głosników - nowe przewody

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomektychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lis 05, 2010 16:07

Instalacja głosników - nowe przewody

Post autor: tomektychy » sob lis 20, 2010 00:16

Witam. Miałem dziś trochę więcej czasu i zabrałem się za poprowadzenie nowych przewodów pod potencjalne głosniki które muszę zakupić. Jakieś moje zdziwienie było gdy doszedłem do etapu gdy chciałem wpuścić kabel do drzwi już pod głośnik. jest tam te kółko z pinami które się rozłącza i przewodu idą w gumowej harmonijce. Mam teraz dwa pytania: jak przeprowadzić przez to kable? wyercić dziurę w plastiku i przez dziurkę kabelek przecisnąć? z przodu wszystkie wtyczki były powciskane ale nie wiem od czego one są. albo może ktoś wie gdzie jest wtyczka z oryginalnej instalacji głośników, bo przecież kiedyś tam przewody iść musiały. Może ma ktoś jakiś schemat co i jak jest łączone w tym kółku (w przednich oraz tylnych drzwiach). Jeżeli dysponowałbym taką wiedzą bym się wpiął kablem kulturalnie w miejsce starych przewodów i poprowadził dalej aż do głośnika.

prosiłbym o pomoc:)



tomektychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lis 05, 2010 16:07

Instalacja głosników - nowe przewody

Post autor: tomektychy » ndz lis 21, 2010 16:38

nikt nie wie co i jak idzie z instalacji w tych kostkach łączących? :/



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Instalacja głosników - nowe przewody

Post autor: Haki » ndz lis 21, 2010 17:01

Możesz zrobić tak jak podałeś ( opcja z otworem ) lub kupić specjalne końcówki - konektorki - które będą takie same jakimi są zakończone przewody wchodzące właśnie do tego łącznika w karoserii autka.

Montujesz - przeciągasz nowe przewody - końcówki zarabiając , lub - Twój motyw z otworkiem ... oba będą ok

Co do schematu - sam po rozebraniu zobaczysz - jakie kolorki idą od głośnika do tej okrągłej kości ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

tomektychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lis 05, 2010 16:07

Instalacja głosników - nowe przewody

Post autor: tomektychy » pn lis 22, 2010 17:10

poprowadziłęm sobie dziś kable do wszystkich głosników. Uczyłem się na lewej stronie auta a prawa to już pikuś. Dla potomności: nic nie trzeba wiertać...w okrągłym gniazdku jest miejsce by srubokrętem przebić dziurę w plastiku i poprowadzić kabelek. Zauważyłem to dopiero przy 3 wtyczce :D ale insalacja pod audio poprowadzona, ma to wkońcu ręce i nogi



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Instalacja głosników - nowe przewody

Post autor: Paweł Marek » wt lis 23, 2010 00:46

Takie rzeczy robi się planując całą instalację. Jeśli planujesz porządny sprzęt to oczywiście kable poprowadzone tak jak zrobiłeś są jedynym wyjściem (pytanie jeszcze jakie kable). Jeśli planujesz zrobić tylko troszkę lepiej jak w oryginale to trzeba było zostać przy konektorach żeby nie utrudniać demontażu w razie jakiejś naprawy i potrzeby zdejmowania drzwi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomektychy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lis 05, 2010 16:07

Instalacja głosników - nowe przewody

Post autor: tomektychy » wt lis 23, 2010 19:08

kable poprowadziłem miedziane z głośników z kina domowego mi zostały :P niestety szybciej było poprowadzić nowe kable niż szukać starych wtyczek, nie wiem gdzie one są i tak. w razie rozbiórki kable się przetnie i dorobie wtyczki, na tą chwilę tego nie przewiduje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości