Demontaż tylnego lewego słupka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Demontaż tylnego lewego słupka

Post autor: jointone » pt lis 12, 2010 17:26

Witam,

Ostatnio szukajac przyczyny niedziałającego spryskiwacza tylnej szyby zauważyłem zawilgocona tapicerke na tylnym lewym słupku, na zdjęciach widac w ktorym miejscu. Gdzieś tam cieknie z przewodu lub z kolanka(?). Prosze o pomoc i informacje jak zdemontowac tapicerke tego slupka zeby sie dostac do przewodu. Odkręciłem 2 sruby ktore trzymają ją od dołu ale gdzies jeszcze trzyma a nie chce urwac uchytów. Wydaje mi sie ze w okolicy pasa bezpieczenstwa ale nie wiem jak sie tam dostac. Wiec jesli ktos by mial jakas instrukcje jak to zrobic ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Uploaded with ImageShack.us
Czerwonym kółkiem zaznaczylem sruby ktore odkrecilem oraz miejsce w ktorym napotykam opor



Awatar użytkownika
Sajmon9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pn cze 22, 2009 14:16
Lokalizacja: okolice OGL :D

Demontaż tylnego lewego słupka

Post autor: Sajmon9 » pt lis 12, 2010 17:34

Ja się dołączę do tematu, bo od ok 1 mies coś mi skrzypi, trzeszczy właśnie w okolicach tylnego prawego słupka, doprowadza mnie to do szału jakbyś mógł zwrócić uwagę na to co mogło by tam wydawać te cholerne dzięki to dzięki z góry :) Możliwe ze to coś z zawieszeniem ale tuleje miałem wymieniane ok 3mies temu :|



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Demontaż tylnego lewego słupka

Post autor: wojtas46 » pt lis 12, 2010 20:29

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 67abf7697c" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... b5613d564c" onclick="window.open(this.href);return false;



szybkistefan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn lis 01, 2010 16:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Demontaż tylnego lewego słupka

Post autor: szybkistefan » sob lis 13, 2010 03:04

musisz mocno pociągnąć bo kołki które tam są mocno trzymają, tylko upewnij sie czy wykręciłes wszystkie wkręty.



jointone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 17:58

Demontaż tylnego lewego słupka

Post autor: jointone » sob lis 13, 2010 14:11

Znalazlem opis jak zdjac ten slupek.
7. Odchylamy plastikową osłonę lewego tylnego pasa bezpieczeństwa (można delikatnie podważyć płaskim śrubokrętem) i wykręcamy śrubę (6 kątna nr 17)
Ja tego nie widze na tym rysunku. Gdzie dokladnie jest ta sruba ?



Awatar użytkownika
paczu
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lut 17, 2007 13:31
Lokalizacja: stamtąd

Re: Demontaż tylnego lewego słupka

Post autor: paczu » sob lis 13, 2010 18:09

pod tym plastikiem, trzeba podważyć śruborkiem

Obrazek



harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Demontaż tylnego lewego słupka

Post autor: harvard » śr lip 24, 2013 19:31

@Sajmon9
Sorki, że odgrzewam Sajmon9 piszesz, że skrzypiało Ci coś z okolic łupka. Mam to samo i doprowadza mnie do szału rozwiązałeś problem?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości