GOLF 3 i problem ze schowkiem :)

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

spokolos2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 17:59

GOLF 3 i problem ze schowkiem :)

Post autor: spokolos2 » sob paź 30, 2010 15:26

Mam z deczka maly a zarazem i moze smieszny problem a mianowicie :
Chcac otworzyc schowek w moim Golfie 3 ,przypadkowo i niefortunnie tak pociagnalem za raczke od schowka ze jakby zeskoczyl on ze sprezynek i teraz lata sobie bezwladnie a Ja nie moge dostac sie do srodka. :goof:
Mial ktos juz taki mini problem?? I jak go rozwiazaliscie??
ps.nie chce go uszkodzic.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

GOLF 3 i problem ze schowkiem :)

Post autor: skaktus » sob paź 30, 2010 17:08

Urwałeś kawałek plastiku, który naciska na dźwignie, mi tak samo się zdarzyło rok temu i to w dodatku w trakcie długiej 2 tygodniowej wycieczki. I to na samym poczatku. Jak by tego było mało, w środku był panel radia...Dzieje się to wręcz samo - plastik się starzeje i pęka. Nie masz co kleić bo i tak się rozpadnie.

Wyjście jest tylko jedno, siłowe. Zaczynasz od boku schowka na górze wkładać płaski śrubokręt. Jak się odchyli kawałek, wkładasz coś aby się nie zamykał i tak z obu stron zbliżasz się do zamka. Zapadka która zaczepia się o drugą część zamka jest plastikowa. Jak zrobisz to powoli, to się podda i otworzysz schowek. Ja tak kombinowałem z godzinę i się udało. Trochę pokaleczyłem plastik, ale nie widać tego bo jest to schowane.

Potem jak otworzysz, odkręcasz osłonę zamka, wyciągasz rączkę i robisz co trzeba. Ewentualnie rozcinasz dremelem czy czym wolisz rączkę (ten plastik co podnosisz aby otworzyć i ten pod nim) i dostajesz się do zamka. Naciskasz dzwignię i otwiera się. Potem wymieniasz uszkodzony element.

Z moich doświadczeń - zamienniki rączek za bardzo nie pasują, więc warto otwierać sposobem 1, a potem wymienić tylko to za co łapiesz gdy otwierasz schowek.



Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

GOLF 3 i problem ze schowkiem :)

Post autor: krisss.79 » sob paź 30, 2010 18:12

spokolos2 pisze:przypadkowo i niefortunnie tak pociagnalem za raczke od schowka ze jakby zeskoczyl on ze sprezynek i teraz lata sobie bezwladnie a Ja nie moge dostac sie do srodka. :goof:
Odegnij ta raczke schowka do gory bedzie widac dziure,wluz srubokret plaski i spróbuj znalesc dzwignie,jest ona w srodku schowka.Mi tez sie ta raczka ulamala,teraz schowek otwieram kluczykiem w 5 secund :grin:


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

spokolos2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 17:59

GOLF 3 i problem ze schowkiem :)

Post autor: spokolos2 » ndz paź 31, 2010 13:21

Dzieki za info.
Pokombinuje waszymi sposobami i mam nadzieje ze pomoga :)
Pozdro



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 35 gości