woda pod wycieraczką - bardzo zagadkowa...

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiiekb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sie 07, 2009 00:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

woda pod wycieraczką - bardzo zagadkowa...

Post autor: krzysiiekb » ndz paź 10, 2010 22:36

Witam.

Mam spory problem z VW GOLFEM III 1.8gt z 1992r, a mianowicie ostatnimi czasy po większych opadach deszczu, ewentualnie po umyciu auta pod wycieraczką kierowcy pojawia mi się spora ilość wody w tym zagłębieniu bliżej fotela, przy pedałach nie ma mokrego śladu, przy progu również.

Na początku myślałem, że to nagrzewnica, wymieniłem, ale nadal problem jest ten sam.

Sprawdziłem też wężyki odprowadzające wodę z szyberdachu, również one nie są przyczyną.

Ustawiłem drzwi, żeby bardziej przylegały do uszczelek i również nic.

Gdzie może tkwić rozwiązanie pomysłu? Ja już nie mam pojęcia, moi mechanicy również nie wiedzą. Może ktoś miał podobny problem i pomoże, bo robi się coraz zimniej i nie uśmiecha mi się jeździć z wodą w środku.

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi i sugestie

Pozdrawiam.


KaBe

krzysiiekb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sie 07, 2009 00:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

woda pod wycieraczką - bardzo zagadkowa...

Post autor: krzysiiekb » ndz paź 10, 2010 23:08

Byku21, animag18, doomel, widziałem, że udzielał się Pan w podobnym temacie, mógłby mi Pan powiedzieć gdzie są te kanaliki odpływowe przy szybie czołowej i jak one wyglądają i jak wygląda i gdzie szukać tej uszczelki maskującej linkę otwierania pokrywy silnika?
"chodzi o ten plastik zaraz pod szybą co z wycieraczkami się przeplata" - co to za plastik i gdzie go szukać, co to jest to piórko?


KaBe

Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

Re: woda pod wycieraczką - bardzo zagadkowa...

Post autor: powertrain » ndz paź 10, 2010 23:18

a masz szyber dach?? jak tak to na 100% z nadmiaru brudu i osadu wypieła się ruka z odpływu szyberdachu i leci do środka.,,,,,miałem to samo.jak otwozysz drzw między zawiasami jest odprowadzenie wody,taka mala gumka ,jak otwozysz dach weż butelkę i polej w te rurki które biegną do kazdego nadkola ,dwie do przodu 2do tyłu jak nie leci woda tzn że sie zapchały......ratunek to kompresor i dmuchnąć ale nie zamocno ,ale jak leci do środka to na bank się wypieła od cisnienia wody i tylko huda ręka i trochę sprytu żeby naprawić



Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

Re: woda pod wycieraczką - bardzo zagadkowa...

Post autor: powertrain » ndz paź 10, 2010 23:22

powertrain pisze:a masz szyber dach?? jak tak to na 100% z nadmiaru brudu i osadu wypieła się ruka z odpływu szyberdachu i leci do środka.,,,,,miałem to samo.jak otwozysz drzw między zawiasami jest odprowadzenie wody,taka mala gumka ,jak otwozysz dach weż butelkę i polej w te rurki które biegną do kazdego nadkola ,dwie do przodu 2do tyłu jak nie leci woda tzn że sie zapchały......ratunek to kompresor i dmuchnąć ale nie zamocno ,ale jak leci do środka to na bank się wypieła od cisnienia wody i tylko huda ręka i trochę sprytu żeby naprawić


albo napchao sie brudu w kanały z podszybia,woda powinna wyciekać z nadkola na dole zaraz koło progu,jak jest tam syf może się zbierać i wlewać przez jakieś grodzie do środka



krzysiiekb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sie 07, 2009 00:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

woda pod wycieraczką - bardzo zagadkowa...

Post autor: krzysiiekb » ndz paź 10, 2010 23:33

powertrain, szyberdach mam, ale kojarzę tylko jedną rurkę od strony kierowcy, czyli tą, którą po otwarciu drzwi widać w okolicach zawiasu drzwi i jest drożna, po obu stronach pasażera i kierowcy, a gdzie są jeszcze rurki jakieś?

o które kanaliki w podszybiu Ci chodzi? jak one wyglądają? którędy dokładnie powinna wyciekać ta woda z nadkola koło progu?

mógłbyś to jakoś na fotkach zademonstrować, albo dobrze opisać?

a tak w ogóle to dzięki za zainteresowanie tematem i pomoc


KaBe

Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

Re: woda pod wycieraczką - bardzo zagadkowa...

Post autor: powertrain » ndz paź 10, 2010 23:48

jakbys zdjął podszybie to po prawej i lewej stronie są dziury ,z prawej zaraz koło filtra pyłkowego z od kierowcy kolo kratki na podszybiu.,jak masz uszczelke która dolega do szyby do bani zbierają sie tam liście które gniją i pomału zatykają te odpływy,miałem raz taki przypadek przy oberwaniu chmury że woda wlewala mi sie do srodka przez wentylator bo bylo pozapychane a z kratek leciała para na szyby,nie wiedziałem co sie dzieje a w kokpicie po kostki wody,środek lasu niemcy i autobana,ale rozkminiłem i zrobiłem,,,sprawdż to



Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

Re: woda pod wycieraczką - bardzo zagadkowa...

Post autor: powertrain » ndz paź 10, 2010 23:49

powertrain pisze:jakbys zdjął podszybie to po prawej i lewej stronie są dziury ,z prawej zaraz koło filtra pyłkowego z od kierowcy kolo kratki na podszybiu.,jak masz uszczelke która dolega do szyby do bani zbierają sie tam liście które gniją i pomału zatykają te odpływy,miałem raz taki przypadek przy oberwaniu chmury że woda wlewala mi sie do srodka przez wentylator bo bylo pozapychane a z kratek leciała para na szyby,nie wiedziałem co sie dzieje a w kokpicie po kostki wody,środek lasu niemcy i autobana,ale rozkminiłem i zrobiłem,,,sprawdż to
aaaa tak jak i z prawej tez masz z lewej gumkę a z tyłu nie weim dokładnie gdzie są ujścia ale jak leje wodą to leci z nadkoli....a w bagazniku nie masz wody??????????????????



krzysiiekb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sie 07, 2009 00:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

woda pod wycieraczką - bardzo zagadkowa...

Post autor: krzysiiekb » ndz paź 10, 2010 23:55

powertrain, bagażnik suchutki...
jutro posprawdzam te tropy które mi podałeś i odezwę się co i jak.

dzięki i pozdrawiam


KaBe

Pinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 11, 2010 14:15

woda pod wycieraczką - bardzo zagadkowa...

Post autor: Pinka » śr lis 17, 2010 21:11

a co jesli ja nie mam szyberdach u a woda sie wciaz zbiera w tym samym miejscu co koledze ?
prosze o pomoc !!!



krzysiiekb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sie 07, 2009 00:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

woda pod wycieraczką - bardzo zagadkowa...

Post autor: krzysiiekb » śr lis 17, 2010 22:27

Pinka, kolego to NA PEWNO tak jak w moim przypadku leci tam gdzie linka wchodzi do wnętrza autka... u mnie wysunęła się ta guma która zabezpiecza wlot wody.
Zdjąłem wycieraczki (zaznacz jak były ustawione), następnie te plastiki z podszybia, umieściłem gumkę na miejscu i dla pewności zasilikonowałem ładnie.

Polecam to sprawdzić na dobry początek. U mnie zadziałało, wczoraj byłem na myjce podciśnieniowej i zero wody.

POZDRAWIAM i mam nadzieje, że pomogłem.


KaBe

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości