Coś puka mi w drzwiach ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: W_I_T_E_K » pt paź 01, 2010 08:54

Od jakiegoś czasy słyszę że coś puka mi w drzwiach , przy hamowaniu słychać puknięcie i przy większych dziurskach.
Myślałem że to coś w zawieszeniu , wiec pojechałem na szarpaki. Wszystko ok , zawieszenie jak dzwon.
Bo faktycznie nowy gwincik siedzi w golfie.
Wczoraj już mnie szlag trafił. Wiec zacząłem eksperymentować .I tak : jechałem i uchyliłem drzwi - cisza.
Hamowałem , ruszałem i nic. Zamknąłem drzwi znowu puki co jakiś czas. W garażu zacząłem oglądać zamek , niby ok , ale ten cyngiel który jest przykręcany do karoserii ( nie wiem jak to się nazywa ) jest luźny tzn jest przykręcony ale ma luz na tym pałąku. Czy przez to mogą występować te denerwujące puknięcia?
Obrazek

Ma ktoś może nr katalogowy tego ustrojstwa , albo jak to się chociaż nazywa?



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: domino19140291 » pt paź 01, 2010 13:19

To jest rygiel zamka przynajmniej według ETKI. Swoją drogą to ja też miałem kiedyś taki problem z drzwiami kierowcy właśnie. Na początku wysmarowałem olejem silikonowym wszystkie uszczelki, ale nie tym w sprayu tylko takim do maszyn w butelce (ten w sprayu szybko wysycha). Po tym zabiegu to stukanie przy hamowaniu i ruszaniu ustało. Później bawiłem się jeszcze w wygłuszanie drzwi wszystkich w środku ale to już dużo roboty. Piszesz, że ten pałąk w kształcie U lata luźno więc chyba poszedł nit który go mocuje. Nr cześci 3B0 837 033 AA



doomel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 23, 2010 23:57
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: doomel » pt paź 01, 2010 15:49

mam to samu w drzwiach u kierowcy.... efekt tego jest taki ze jak nasmarowałem to smarem było cicho... po czasie oczywiście znów to samo wiec pewnie to coś z tym.... może jakś regolacja drzwi by pomogła.... ostatecznie robię głośniej radio ":D bo zamku nie polecam pryskać, kiedy pryskałem krańcówka tak sie zasyfiła w końcu ze przestała działać i musiałem to wszystko czyscić... a uwierz mi nie jest to fajna praca ;)



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: W_I_T_E_K » pt paź 01, 2010 16:16

Dobra sprawdze dokładnie ten zaczep może przez to faktycznie puka



Awatar użytkownika
k0rdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:59

Re: Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: k0rdi » ndz paź 10, 2010 13:11

Witam,

Namierzyliscie moze co tak puka w tych drzwiach? - u mnie to samo wlasnie znow zaczelo, wczesniej nasmarowalem 'zawiasy' i przez jakis czas mialem ok. Wkurzajace to jest =)



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: W_I_T_E_K » czw paź 21, 2010 07:06

To nie to co myślałem. Puka nadal przy hamowaniu.
Szlag mnie trafia. Pojedyncze puknięcia. Jak by z drzwi.



magik-no1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt cze 26, 2009 13:42
Lokalizacja: k/Myślenic
Kontakt:

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: magik-no1 » czw paź 21, 2010 08:12

W_I_T_E_K, u mnie było (jest to samo) i też myślałem że to z drzwi a okazało się że to fotel pasażera daję takie odgłosy przy hamowaniu prawdopodobnie jego przednia środkowa prowadnica "pobujaj" się siedząc na przednich fotelach może u Ciebie jest to samo :)



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: kiss » czw paź 21, 2010 13:19

W_I_T_E_K, problem jest w samym zamku. Tam się wyrobiło i powstał luz i dla tego puka w kontakcie z tym ryglem, co dałeś na foto.
Miałem dokładnie tak samo. Dopiero jak wymieniłem zamek na nowy to problem zniknął



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: W_I_T_E_K » czw paź 21, 2010 13:38

kiss pisze:W_I_T_E_K, problem jest w samym zamku. Tam się wyrobiło i powstał luz i dla tego puka w kontakcie z tym ryglem, co dałeś na foto.
Miałem dokładnie tak samo. Dopiero jak wymieniłem zamek na nowy to problem zniknął
Ok, ale co się wyrobiło?
W najbliższych dniach spróbuję dokręcic zamek.
W_I_T_E_K, u mnie było (jest to samo) i też myślałem że to z drzwi a okazało się że to fotel pasażera daję takie odgłosy przy hamowaniu prawdopodobnie jego przednia środkowa prowadnica "pobujaj" się siedząc na przednich fotelach może u Ciebie jest to samo :)
Ciężko bedzie go pobujać na gwincie. :jezor:



magik-no1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pt cze 26, 2009 13:42
Lokalizacja: k/Myślenic
Kontakt:

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: magik-no1 » czw paź 21, 2010 13:52

W_I_T_E_K, nie chodziło mi żebyś bujał autem tylko fotelem siedząc na nim zaprzyj się nogami o podłogę i pchaj plecami do tyłu a potem wychyl się w kierunku kokpitu :jezor:



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: kiss » czw paź 21, 2010 23:48

W_I_T_E_K pisze:W najbliższych dniach spróbuję dokręcic zamek.
Nie zamek się poluzował tylko mechanizm wewnątrz zamka. Nic się nie da dokręcić, tylko wymiana



Awatar użytkownika
k0rdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 12:59

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: k0rdi » ndz paź 24, 2010 15:11

nie wydaje mi sie zeby to byl zamek, przy zawiasach drzwi to slychac - kiedys to spryskalem i mialem na jakis czas spokoj, teraz znowu zaczelo - takze ja bym tam szukal



Awatar użytkownika
W_I_T_E_K
...
...
Posty: 461
Rejestracja: czw lip 24, 2008 22:02
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: W_I_T_E_K » ndz paź 24, 2010 19:21

Dzisiaj z braszką naprostowałem drzwi . Uchyliłem je troszeczke i we dwóch je naciągaliśmy do góry. Po tym zabiegu listwy boczne są na takiej samej wysokości i o dziwo przestało pukać . Ciekaw jestem na jak długo.
To na 100% jest coś z zawiasami.



wron
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 641
Rejestracja: pn cze 28, 2010 09:49
Lokalizacja: mazowieckie

Coś puka mi w drzwiach ?

Post autor: wron » ndz paź 24, 2010 20:32

W_I_T_E_K pisze:Dzisiaj z braszką naprostowałem drzwi . Uchyliłem je troszeczke i we dwóch je naciągaliśmy do góry.
Jeśli w zawiasie był luz to tym sposobem mogłeś tylko jeszcze bardziej polepszyć.
Do regulacji drzwi wystarczyło poluzować dolny zawias. Jedna śruba od zewnątrz a druga od wewnątrz pod plastikiem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości