uszkodzona gumka na siłowniku wlewu paliwa golf 3 variant

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MIELCARSKY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 14:38
Lokalizacja: Złotów

uszkodzona gumka na siłowniku wlewu paliwa golf 3 variant

Post autor: MIELCARSKY » ndz wrz 05, 2010 19:14

Cześć!
Po otwarciu kluczykiem samochodu słyszałem ciągle pracującą pompkę od centralnego zamka.
Wszystkie drzwi się otwierały i zamykały, jednak brzęczenie i syczenie są słyszalne jeszcze przez 30sek od otwarcia drzwi.
Rozebrałem boczek z tyłu przy pompce. Okazało się, że przetarła się i popękała gumka na siłowniku, przez która przechodzi ten metalowy trzpień zamykający klapkę od wlewu paliwa. Pytanie brzmi:
- czy można kupić samą gumkę (uszczelkę), jaki to koszt?
- czy jest opcja aby ja jakoś skutecznie zastąpić?
- może ma ktoś na zbyciu taką gumkę?

POZDROS LUDZISKA!

ps. słyszałem, że trzeba kupić od razy cały siłownik, a to brzmi dla mnie bez sensu, bo przecież jeżeli chce zjeść jabłko, to po cholerę mi całe drzewo (jabłoń!)?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

uszkodzona gumka na siłowniku wlewu paliwa golf 3 variant

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 05, 2010 19:56

no ale przecież pójdziesz po to na szrot, a tam się nie rozmienia grosza na drobne tylko bierze całość z rozbitka. http://allegro.pl/golf-3-iii-vento-silo ... 30470.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MIELCARSKY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 14:38
Lokalizacja: Złotów

Re: uszkodzona gumka na siłowniku wlewu paliwa golf 3 varian

Post autor: MIELCARSKY » ndz wrz 05, 2010 22:48

Zgadza się można ze szrotów brać części, ale przecież skoro mój golf jest z 97 roku i uszczelka się już zmęczyła życiem, to ze szrotu nie będę miał niczego co będzie świeższe...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

uszkodzona gumka na siłowniku wlewu paliwa golf 3 variant

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 05, 2010 23:03

MIELCARSKY, to tak rzadka awaria że masz po prostu pecha, pewnie była wada fabryczna albo nadmiar brudu na siłowniku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości