kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: fifel » wt sie 24, 2010 16:34

Witam!

Kiedyś poruszałem wątek ognisk korozji na nadkolu z tyłu przy mocowaniu kielicha (w bagażniku) no i niestety z braku czasu nie naprawiłem tego na czas...
Ostatnio zaglądałem do bagażnika i okazało się, że zaczyna odłazić kielich - chyba puściły zgrzewy, z racji na korozję nadkola i dramatyczne dziury w krakowskich drogach ;/
No i pytanie do Was Koledzy... co z tym teraz robić? domyślam się, że to już kiepska sprawa, bo chodzi o konstrukcję samochodu.
Myślicie, że da się coś jeszcze z tym zrobić? jakoś załatać? czy trzeba spawać całą tylną ćwiartke? ;/
Ostatnio zmieniony śr sie 25, 2010 12:05 przez fifel, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/

Post autor: prezesik25 » wt sie 24, 2010 19:07

Niby nie powinno się spawać elementów zawiechy, ale porządne pospawanie pełnym jednolitym spawem z dodatkiem grubej blachy załatwi sprawę.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/

Post autor: miś fazi » wt sie 24, 2010 19:07

jedź do dobrego blacharza samochodowego i zrobi , nie takie rzeczy się robi



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: fifel » wt sie 24, 2010 19:24

Problem tylko w tym, że tam gdzie można by spraw pociągnąć na łączeniu kielicha z nadkolem jest zgnilizna i najpierw trzebaby jakąś blachę tam wspawać i dopiero do niej przyspawać kielich. Może uda mi się zrobić foto tej niemiłej sprawy to zamieszczę na forum.

Obrazek

Obrazek

Oto foty - jak widać dziura jest na wylot ;/


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: seboja » pt paź 08, 2010 22:50

U mnie już zaczynało brać te elementy podłogi, kielicha boczków, i zrobiłem o to to :okej:
Obrazek




Rdzę potraktowałem Cortaninem F, i mam pytanko, smarować czymś podłogę jeszcze czy tak zostawić ? :chytry:


:majkel: :rock:

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: fifel » sob paź 09, 2010 19:19

Prezentuje sie naprawde fajnie tylko powiedz jak to robiles? czy tylko czysciles i malowales? bo jak widac ja musze to jakos zespawac do kupy :/


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: seboja » sob paź 09, 2010 21:52

No to tak, ojciec mnie opierdzielał za to że go czyszczę codziennie, no ale extra prawie wszystko wyczyściłem prócz tych wnęk co widać na zdj. A tak to właśnie musisz wszystko wyczyścić ale nie do gołej blachy !!!, i odtłuścić jeżeli masz zatłuszczone, ja tylko plamy odtłuszczałem, te kropki na zdj, , jak masz zamiar kupić Cortanin F (taki odrdzewiacz kosztuje 10 zł) on hamuje dalszy proces rozwijania się korozji, a więc przecierasz jedynie papierem ściernym, ale mówię z wyczuciem żeby całej rdzy nie zerwać bo środek nie zadziała, z wyczuciem !!!, nakładasz potem cienką warstwe Cortanina F ( na pudełku będziesz miał jak go używać), i odczekujesz aż wyschnie, mi schło z pare dni (3-4) ale że chory byłem to mi się nie śpieszyło i sobie schło dłużej, następnie wszystko przetarłem, odkurzyłem i znowu ta sama operacja, jak wyschło mi na drugi dzień to kupiłem sprej w puszce srebrny za 11 zł i po łebkach pomalowałem, bo musisz na to dać jakiś lakier(farbę) pewnie dla tego żeby zasłonić i ochronić warstwę Cortanina F. Dodam że plamy rdzy u mnie zrobiły się kolory czarnego, tylko że ja zrobiłem błąd i w niektórych miejscach do gołej zjechałem ale i tak zadziałało :okej: dziwne ale prawdziwe, ale nie zdzieraj rdzy do końca tylko odrywaj to co samo schodzi i przetrzyj tak żeby coś zostało, wtedy ładnie weźmie. Ale nie wiem co teraz zrobić czy na ten lakier coś jeszcze dać żeby zakonserwować, bo jak na razie powstrzymałem, niby to część konserwacji ale nie do końca. A u mnie to do zrobienia mam 2 progi, to podłogę z tyłu to zrobiłem sam bo nie było wielkiego problemu z tym ale z przodu to mam dziury :grrr: i to nie małe, nadkole tylne, kurna mam tego, ale całe szczęście że gość taki, znajomy moich rodziców zrobi mi to wszystko za 300 zł !!!! :partyman: a tam roboty w uj xD jest :D ale że znajomy to wiecie, a po za tym to jeszcze pare innych poprawek ma zrobić :D a więc z blacharką za tydzień będę zbawiony :D
Pozdrawiam, w razie pytań walić na PW.

PS. no i co dać na to co zrobiłem żeby zakonserwować ???


:majkel: :rock:

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: fifel » sob paź 09, 2010 22:25

No tak, tylko u Ciebie rdza nie zjadla blachy, tylko wystapila powierzchownie, a u mnie grubsza robota sie szykuje... bardziej interesuje mnie sposob wpasowania nowych kielichow lub spawania z blachy, jak to usztywnic i wzmocnic a do tego zakonserwowac i przerwac proces destrukcji :)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: seboja » ndz paź 10, 2010 00:00

Jak przerwać proces korodowania opisałem :), co do spawania się nie znam, ale dziś rozmawiałem z kolesiem to powiedział że zwykłą spawarką nie idzie, musisz mieć migomat inaczej nie podchodź, i moja sugestja jest taka że po spawaniu odczekaj jakiś czas aż spawy lekko weźmie rdza i potraktuj ją cortaninem f, wtedy przerwie proces rdzewienia i będziesz miał z głowy :bigok: , a co do kielichów to najlepiej jedź do blacharza, albo znajdź spawacza dobrego i ci to zrobi tanio, a pomalować itp sam sobie zrobisz, właśnie szykuje się za zrobienie postu nowego dla takich jak my od a do z jak zrobić uszkodzone miejsce karoserii :D zobaczymy czy mi się uda


:majkel: :rock:

Awatar użytkownika
bartek330
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: pn mar 30, 2009 15:39
Lokalizacja: Gdynia

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: bartek330 » ndz paź 10, 2010 01:02

Cortanin nie jest takim wspaniałym środkiem. Rdza tak czy inaczej będzie wychodzić. Najlepiej jest czyścić wszystko do gołej zdrowej blachy i wtedy podkład antykorozyjny. To samo tyczy się zabawy po spawaniu. Od razu w podkład a nie czekać aż najdzie ruda.

Co do kielichów wyciąć wszystko co skorodowane i wspawać kawałki blachy. Jest to jedyna opcja.


[b]Był sobie Golf[/b]Golf mk2 USA 1.6 TD JR - kkk24, głowica na płytkach, ruszona dawka i bost pin, ciśnienie 1.4 bara, FMIC, DNSOD 265
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279671

seboja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 13:21
Lokalizacja: Ciechanów

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: seboja » ndz paź 10, 2010 01:27

podkład podkładem, ale nim nie usuniemy rdzy, podkład chroni przed rdzą, stanowi powłokę chroniącą, dzięki której rdza się nam nie dostanie, ale nie usuwa jej, nie wchodzi w reakcje chemiczną, dla tego jest np. Cortanin F, Brunox epoxy co dziś wyczytałem na forum i jeszcze jeden jakiś o nazwie RC 900 dinitrol, te preparaty zachodzą w reakcje z rdzą, przynajmniej te dwa pierwsze bo o ostatnim nie czytałem, i nie wolno ich stosować na gołą blache bo nic za wiele nie dadzą, chociaż nie powiedziane, bo jak u mnie okazało się że nie da się wyczyścić idealnie, zawsze coś zostanie, a zdawało mi się że już się błyszczy i starczy, a jednak wzięło a więc podkład podkładem a środki walczące bezpośrednią z rdzą swoją drogą. Myślę że sensownym rozwiązaniem było by wyczyścić, dać któryś z tych środków, następnie podkład, i lakier jakiś obojętnie, aby był podobny to tylko bagażnik, podłoga, nikt tego nie widzi. No nic innego mi nie przychodzi do głowy.A te kielichy to daj do blacharza/spawacza i ci zrobi, sam nie baw się bo coś jeszcze spieprzysz i będzie lament :grin: Ale nikt nic nie powiedział o tym jak by można było to zakonserwować, jakimi środkami, taką wyczyszczoną i odrdzewioną podłogę jak u mnie ???? wie ktoś ??? :? :chytry:


:majkel: :rock:

Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: Dexter18 » wt lut 11, 2014 15:21

Mam takie pytanie ponieważ zrobiły mi się też takie podobne dziurki i zamierzam to jakoś połatać, ale przypominało mi się że jak kupowałem auto to dostałem plastikowe nadkola wewnętrzne i nie wiem czy jest sens je zakładać czy dać sobie spokój. Jeździłem już 3 lata bez nich a nie wiem ile poprzedni właściciel



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: marcinek84 » wt lut 11, 2014 18:54

Jak dla mnie jechać do blacharza niech wycina i spawa. Od strony nadkola jest mocowanie zbiornika i od tego zaczyna się najczęściej korozja w tym miejscu bo całe błoto lubi się tam uczepić i nawet Karcherem ciężko to wyczyścić. Cortanin, Brunox czy Fertan na taką rdzę już nie pomogą.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

kielich z tyłu odłazi od nadkola! puszcza zgrzew ;/ FOTY!!!

Post autor: Paweł Marek » czw lut 13, 2014 00:14

Dexter18, nadkola są ok ale najpierw musisz naprawić inaczej bez sensu - to lepiej niech się już skorodowane miejsce wietrzy. To wszystko jest do pospawania bez większego kłopotu natomiast bardzo różne są ceny takich usług, trzeba znaleźć blacharza i obgadać. Samodzielne wyczyszczenie wycięcie skorodowanych miejsc potem samodzielna konserwacja obniży cenę.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości