Naprawa zegarka cyfrowego MK3 TDI 95'

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

raydenx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 00:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Naprawa zegarka cyfrowego MK3 TDI 95'

Post autor: raydenx » śr sie 18, 2010 00:15

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z zegarkiem cyfrowym umieszczony pośród zegarów
Problem w tym że coś nie łączy i nie wszystkie segmenty są widoczne. Jak jest wilgo to jest lepiej
jak sucho gorzej. Trochę mnie to denerwuje bo zegarek był dla mnie bardzo użyteczny i "na miejscu".
Zabrałem się za rozbiórkę ale utknąłem na tym jak zdjąć tarczę. Zegary są trochę inne niż opisywane w artykułach:

http://www.vwgolf.pl/porady/czerwony-ko ... -golf-mk3/

ja mam coś takiego:

http://amkos.republika.pl/zegary/index.html

Próbowałem zdjąć wskazówki ale niestety nie chcą zejść - nie chcę używać siły bo boję się że coś zniszczę.
Może odlutować silniczki od płytki?


Z góry dzięki za wszelkie sugestie.


Robert

greg

Naprawa zegarka cyfrowego MK3 TDI 95'

Post autor: greg » sob sie 21, 2010 19:17

złap za wskazówkę (podważ widelcem) i kręć w lewo - przeciwnie do ruchu wskazówek zegara - zejdą



raydenx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 00:15
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Naprawa zegarka cyfrowego MK3 TDI 95'

Post autor: raydenx » ndz sie 22, 2010 22:29

Już wszystko zrobione. Rzeczywiście schodzą ale bardzo ciężko (wydaje się że się że coś pęknie).
Niestety musiałem poskładać wszystko do kupy bo wyświetlacz jest zwalony i naprawić się go nie da (piny są doprowadzone bezpośrednio do "szkła" wyświetlacza i na tymże "szkle" zaciśnięte i zalane żywicą).
Nie wiem czy idzie gdzieś dokupić taki wyświetlacz (sklepy z elektroniką?) żeby spasował
rozmiarami i rozkładem pinów - nie mam zamiaru kupować całego licznika dla głupiego zegarka.
Jak znajdę chwilę czasu to wrzucę fotki z całej rozbiórki.

Tak czy owak dzięki za chęć pomocy :)

Pozdrawiam,


Robert

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości