Odgrzybianie klimy ozonem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

OxiDizer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 17, 2010 18:41
Lokalizacja: Warszawa \ Radzyń Podlaski

Odgrzybianie klimy ozonem

Post autor: OxiDizer » ndz sie 08, 2010 16:17

Witam!

Będąc ostatnio u speca od klimy (raczej profilaktycznie bo nie śmierdziało nic) zrobił mi odgrzybianie urządzeniem "Ozone Generator". Mówił że ta metoda jest skuteczniejsza, mniej inwazyjna i tańsza od metod konwencjonalnych (czyli wpuszczanie pianek w nawiewy albo na parownik) i teraz podobno wszyscy tak robią. Patrzyłem na allegro to takie ozonery można już za 200pln kupić. Ktoś miał z tym doświadczenia? Ja miałem czyszczone ale ciężko mi stwierdzić poprawe bo zwyczajnie mi nic nie śmierdziało przed odgrzybianiem.

Urządzenie wytwarza ozon (trójatomową cząsteczkę tlenu) który jest nietrwały i szybko rozpada się na normalny dwuatomowy tlen i zostawia jeden wolny atom tlenu który utlenia wszystkie wirusy grzyby i bakterie. Tak mi mówił ten koleś i tak czytałem na stronach które te urządzenia sprzedają. Warto w to zainwestować? Żywotność urządzenia to około 4000h a jeden seans trwa 20-30minut a jak mam co rok płacić 50pln za odgrzybianie to wolę sobie kupić :P Ktoś ma doświadczenia z takim odgrzybianiem klimy?



Awatar użytkownika
pczerniej
Forum Master
Forum Master
Posty: 1928
Rejestracja: śr sty 31, 2007 15:16
Lokalizacja: nord-vag
Kontakt:

Odgrzybianie klimy ozonem

Post autor: pczerniej » wt sie 10, 2010 20:54

dokładnie jest tak jak piszesz z tym że profesjonalne urządzenie do odgrzybiania kosztuje 2-4 tys , ale nie mówię że urządzenia z allegro nie dają rady , tylko pamiętaj że przy każdym odgrzybianiu należy zmienić filtr kabinowy ( filtr cząstek stałych czy przeciw węglowy , różnie ludzie go nazywają )


Capo di tutti capi
Nord-vag.pl
MK1 1.8 20vT

OxiDizer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 17, 2010 18:41
Lokalizacja: Warszawa \ Radzyń Podlaski

Odgrzybianie klimy ozonem

Post autor: OxiDizer » wt sie 10, 2010 21:04

Znalazlem dokładnie to samo urządzenie co miał ten facet w sklepie internetowym i kosztowało 400pln a na allegro podobne bez funkcji timera za 250. O filtrze kabinowym oczywiście pamiętam (ale filtr cząstek stałych to akurat inna bajka i uzywanie tych pojęć zamiennie jest nie na miejscu :P )

Czekam na dalsze opinie! :)



Awatar użytkownika
erikt65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob gru 13, 2008 19:58
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Odgrzybianie klimy ozonem

Post autor: erikt65 » pt sie 13, 2010 17:50

Witam.
Po pierwsze Ozonowanie na pewno nie jest najskuteczniejsza metodą odgrzybiania ale za to najbardziej dochodową dla serwisu klimatyzacji.
Po drugie większą skuteczność uzyskasz jak podłączysz urządzenie pod tlen z butli.
Ogólnie rzecz biorąc najskuteczniejszą metoda jest odgrzybianie ultradźwiękami " onclick="window.open(this.href);return false; ale jak byś miał "Ozone Generator" i sobie profilaktycznie odgrzybiał było by OK



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości