Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: TJ1988 » ndz sie 08, 2010 14:29

Panowie, mam taki dość nietypowy problem z uszczelką szybra. Nietypowy dlatego, że nie znalazłem odpowiedzi w archiwum forum ;)

Otóż uszczelka odkleiła się od strony bagażnika. Tworząc z 1 cm dziurę między szybą a tym gumowym "pomościkiem" od spodu, co skutkowało powodzią na głowę pasażera, w trakcie deszczu. Posłuchałem więc rad z forum, kupiłem klej do guma-szkło i skleiłem na otwartym szybrze. Wszystko ok do czasu, aż go nie zamknąłem. Co się okazuje, w trakcie zamykania uszczelka zahacza o dach i się 'wyrywa', wracając do poprzedniego stanu. Efekt jest taki, że mam to co miałem + klej na całej uszczelce, co wygląda fatalnie...

Może jakiś pomysł co z tym zrobić?

Uprzedzam standardowe odpowiedzi:
-kanaliki sprawdziłem, działają. Zresztą woda się leje pomiędzy uszczelką a szybą, a nie między uszczelką a dachem...

Pytania mam dwa:
przy okazji-klej można zmywać acetonem? Czy nie uszkodzi mi to lakieru/szyby/uszczelki?

i oczywiście: Co z tym zrobić?!


[img]http://khainek.googlepages.com/tigersuserbar.jpg[/img]
www.krakowtigers.com
Klub Futbolu Amerykańskiego - Sioux Kraków Tigers.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 08, 2010 17:26

Co do kleju jaki bedzie lepszy to nie wiem, ale dziwi mnie to haczenie szyby o dach co pachnie nieprawidłowym ustawieniem szyby dachu: za wysoko. Cz po zamknieciu szybra szyba nie wystaje za bardzo ponad blachę dachu? Z tyłu powinna 1- 2 mm powyżej, z przodu 1- 2 mm poniżej blachy dachu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: TJ1988 » ndz sie 08, 2010 17:39

Wiesz co, wygląda na to że jest ok. Tylko jakby uszczelka była "za duża"... Haczy krawędzią o dach...


[img]http://khainek.googlepages.com/tigersuserbar.jpg[/img]
www.krakowtigers.com
Klub Futbolu Amerykańskiego - Sioux Kraków Tigers.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: Lipek81 » czw sie 12, 2010 22:14

Czy szyber był naprawiany? Bo coś czuję, że ktoś źle sprasował ruch silniczka z pozycją szybra i chcąc zrekompensować te złe ustawienie ustawił odpowiednio szybę. Teraz szyba jest za wysoko i haczy o dach.



Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: TJ1988 » czw sie 12, 2010 22:30

Szczerze mówiąc, nie wiem. Autko kupiłem w maju. Poprzedni właściciel twierdzi że nic nie naprawiał ;)
Natomiast uszczelke przykleiłem klejem Technicoll, jest lepiej, znacznie. Przeciek jest minimalny. Zastanawiam się jeszcze ew nad jakimś przezrocznystym cieniutkim silikonkiem.

Co do uszczelki samej w sobie, to spryskałem ją silkonem do uszczelek i odżyła trochę. Haczyć haczy, ale się zamyka i otwiera. Więc nie jest źle. Jak będę miał chwile to zjadę ten środkowy fragment papierem ściernym, bo nie mam już innego pomysłu..


[img]http://khainek.googlepages.com/tigersuserbar.jpg[/img]
www.krakowtigers.com
Klub Futbolu Amerykańskiego - Sioux Kraków Tigers.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: jhosef » pt sie 13, 2010 12:33

Oryginalny szyber nie ma być szczelny. On przecieka i nic w tym dziwnego. Uszczelnienie takiego szyberdachu idealnie byłoby bardzo kłopotliwe. Dlatego szyberdach posiada odprowadzenie wody. Wokół szyby jest rynienka z której woda przez węże odpływowe ścieka na ziemię.



Awatar użytkownika
Admor85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: sob maja 03, 2008 11:04
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: Admor85 » pt sie 13, 2010 17:13

jak ci rynienki nie odprowadzają wody to masz rurki zatkane (liście muł itp.) Każdy szyber ma przepuszczać wodę która wpada w owe rynienki. Sprawdź to. Otwórz szyber i lej wode w rynienki i patrz czy spływa pod koła.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: Lipek81 » pt sie 13, 2010 19:03

To, że przepuszcza wodę, to jedno, ale z tego co wyczytałem, to problemem bardziej jest to, że uszczelka haczy o dach.



Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: TJ1988 » ndz wrz 05, 2010 15:51

Ok, więc z przepuszczaniem wody się uporałem za pomocą kleju... Niestety przy dużych ulewach, nie zdaje to egzaminu. Postanowiłem więc przestać się p...ć i wymienić szybkę z uszczelką. Teraz pytanie: Gdzieś czytałem, że można to zrobić bez zdejmowania prowadnic, podsufitki itp. Ale teraz nie mogę tego znaleźć :/ Pomożecie? Nie chcę wszystkiego rozpieprzać, bo podsufitka ma już swoje latka.


[img]http://khainek.googlepages.com/tigersuserbar.jpg[/img]
www.krakowtigers.com
Klub Futbolu Amerykańskiego - Sioux Kraków Tigers.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 05, 2010 20:02

Unieś szyberdach, odsuń w tył plastykową rynienkę, łapiąc ją równocześnie z obu stron dachu żeby nie złamać (najpierw wyskoczy z mocowań które są z przodu), potem zobaczysz po dwie śrubki na torx mocujące szybę do mechanizmu które równocześnie służą do regulacji ustawienia szyby


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dawidon89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt maja 13, 2008 17:30
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: dawidon89 » ndz wrz 05, 2010 20:37

Też miałem ten sam problem. Kupiłem drugą szybę szyberdachu za niecałe 40 zł i ustawiłem tak jak koledzy pisali wcześniej. O wiele łatwiejsza sprawa gdyż dobrze przykleić tą uszczelkę to trzeba być magikiem:P Nigdy nie będzie jak oryginał.



Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: TJ1988 » pt wrz 17, 2010 03:35

Hej. Z wymianą szybki sobie poradziłem. Natomiast mam problem z... rynienkami :D Jak je z powrotem zamontować? Latają mi po całym dachu...


[img]http://khainek.googlepages.com/tigersuserbar.jpg[/img]
www.krakowtigers.com
Klub Futbolu Amerykańskiego - Sioux Kraków Tigers.

Endrju_Gdansk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn gru 08, 2008 21:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: Endrju_Gdansk » pt wrz 17, 2010 23:33

TJ1988 pisze:Hej. Z wymianą szybki sobie poradziłem. Natomiast mam problem z... rynienkami :D Jak je z powrotem zamontować? Latają mi po całym dachu...
Przy otwartej przesłonie dachu trzeba przód rynienek zaczepić o zaczepy przy prowadnicach (z przodu szybra) - trochę na wcisk.



Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Uszczelka szyberdachu - nietypowy ? problem

Post autor: TJ1988 » śr wrz 22, 2010 13:39

Chyba jestem głupi, bo nie kapuje. Próbowałem 30 razy. Nie wchodzi mi to w to... jeżeli chodzi o te "strzałki" wystające z szybra. Efekt tych mocowań jest taki, że lewa się złamała... Co mam z tym zrobić, bo mnie to wkurza? Na każdej dziurze mi to brzęczy.


[img]http://khainek.googlepages.com/tigersuserbar.jpg[/img]
www.krakowtigers.com
Klub Futbolu Amerykańskiego - Sioux Kraków Tigers.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości