Słabo dmucha ciepłe powietrze

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bladeer1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 07, 2009 17:54
Lokalizacja: Żory

Słabo dmucha ciepłe powietrze

Post autor: Bladeer1 » śr sty 27, 2010 10:19

Witam bardzo:) Mam mianowicie takie pytanie, Gdy jadę moim golfem silnik rozgrzewa sie po ok. 10km ( w takie mrozy to normalka, czytałem forum) [Nadmuch na przednią szybę zimny stopień pokretła 2] ale Cięzko mu jest ,dobić 90'C długo się utrzymuje ok. 85'C. Następnie gdy przełącze na ciepło i dam pokrętło na 4 temp. silnika spada do zera i leci letnie powietrze. musze dać na zimny nawiew i potem jak się nagrzeje silnik znowu na ciepły i tak w kółko. i Jeszcze jedna dziwna rzecz, Jak mam pokrętło na 4 ciepłe to dmucha tylko z taką mocą jak się ustawi pokrętło 2 zimne. Czy to normalne czy mam coś nieszczelne?
Dodam że nie używam klimy, więc o ile mi się zdaję nagrzewnica nie ma z tym nic wspólnego? załącza się dopiero jak się włączy klime?

Proszę o wyrozumiałość, nie znam sie na autachdlatego piszę tutaj o poradę i wytłumaczenie mojego problemu

Z góry dziękuję
Ostatnio zmieniony śr sty 27, 2010 10:28 przez Bladeer1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » śr sty 27, 2010 10:47

Bladeer1 pisze:więc o ile mi się zdaję nagrzewnica nie ma z tym nic wspólnego? załącza się dopiero jak się włączy klime?
Klima załaczy chłodnicę nie nagrzewnicę.
Bladeer1 pisze:Jeszcze jedna dziwna rzecz, Jak mam pokrętło na 4 ciepłe to dmucha tylko z taką mocą jak się ustawi pokrętło 2 zimne.
A kiedy ostatni raz wymieniałeś filtr pyłkowy (kabinowy)? Przeważnie to on blokuje nawiew w taki jak opisujesz sposób.
Bladeer1 pisze:Następnie gdy przełącze na ciepło i dam pokrętło na 4 temp. silnika spada do zera i leci letnie powietrze
Jest to prawdopodobnie wina termostatu, który nie utrzymuje stałej temperatury cieczy w układzie silnika.

Dobry termostat to wydatek około 50-70PLNów (wahler), filtr to kolejne 30-40PLNów radość z jazdy ciepłym autkiem i dobrze wyregulowaną temperaturą....bezcenna.


Dziki

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr sty 27, 2010 10:52

termostat do wymiany

ps. a klima i tak w (-) temp. ci się nie załączy



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post autor: damian-ppp » śr sty 27, 2010 11:08

Dokładnie... Termostat i filtr przeciwpyłkowy kabiny do wymiany...



Awatar użytkownika
Hurricane48
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr sty 13, 2010 23:36
Lokalizacja: PRG
Kontakt:

Post autor: Hurricane48 » śr sty 27, 2010 12:50

Ja Powiem tak:) Miałem ostatnio taki sam problem Tylko w MK3 TDI

Termostat wymieniony to samo nadal.
Co się okazało pod osłonką silnika jest taki gumowy krzyżak który pękł i ciągłe przez to nie dogrzewał no i pod czujnikiem ciśnienia oleju przez to mi uszczelka wywaliła też od jakiejś rurki od chłodzenia. Nieszczelności równa się spadająca temperatura.

Moja rada sprawdź szczelność układu i czy nie jest zapowietrzony.

Pozdro



Awatar użytkownika
Bladeer1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 07, 2009 17:54
Lokalizacja: Żory

Post autor: Bladeer1 » śr sty 27, 2010 13:27

Najpierw wymienię filtr kabinowy, gdyż nie był wymieniany. Jeśli nie pomoże pojade do mechanika żeby sprawdził termostat. Dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » śr sty 27, 2010 15:14

Bladeer1 pisze:Najpierw wymienię filtr kabinowy, gdyż nie był wymieniany
Sam filtr pomoże tylko przy nadmuchu a temperatura będzie bez zmian tak samo spadała jak i rosłą ponieważ termostat nie działa poprawnie.


Lub tak jak pisze kolega Hurricane48, masz nieszczelność, choć chyba ubytek płynu raczej byś zauważył...


Dziki

Awatar użytkownika
Bladeer1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 07, 2009 17:54
Lokalizacja: Żory

Post autor: Bladeer1 » śr sty 27, 2010 17:52

Filtr wymieniony :) Działa teraz bez zarzutu temperatura spada ale minimalnie i daje ciepłe powitrze. To był jednak filtr, termostatu nie wymieniam



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » śr sty 27, 2010 18:02

Bladeer1, z opisu problemu w twoim pierwszym poście wykluczone jest aby winowajcą był sam filtr kabinowy - po prostu zbieg okoliczności, być może chwilowo niedomagał termostat i nie domykał



Awatar użytkownika
Hurricane48
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: śr sty 13, 2010 23:36
Lokalizacja: PRG
Kontakt:

Post autor: Hurricane48 » śr sty 27, 2010 19:22

Lub tak jak pisze kolega Hurricane48, masz nieszczelność, choć chyba ubytek płynu raczej byś zauważył...
Wiesz co u mnie minimalny wyciek się robił ze praktycznie ubytku nie było widać tylo na uszczelkach było widać



Awatar użytkownika
Bladeer1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 07, 2009 17:54
Lokalizacja: Żory

Post autor: Bladeer1 » śr sty 27, 2010 22:14

Jest poprawa i to bardzo widoczna, ubytku płynu nie zauważyłem wogule, pojeżdżę kilka dni i zobaczę czy jest coś z ni jeszcze nie tak czy już wszystko wporządku. ale teraz gdy mam nadmuch ciepły na 2 to powoli temp. silnika idzie w górę i w aucie idzie odczuć ciepło bo wcześniej to masakra



beliar666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 20:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Słabo dmucha ciepłe powietrze

Post autor: beliar666 » pn gru 29, 2014 15:24

Witam, mam problem tego typu że mając załączony nadmuch na przednią szybę i otwarte ciepłe powietrze bardzo słabo dmucha,leci ciepłe powietrze ale prędkość powietrza jest ledwo wyczuwalna ręką, po przełączeniu na zimne wieje jak na Giewoncie.Próby były robione na czwartym biegu wentylatora. Po przestawieniu nadmuch na kabinę i regulacji ciepłe zimne nie ma już takiej różnicy, wieje prawie identycznie czyli mocno



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Słabo dmucha ciepłe powietrze

Post autor: Haki » pn gru 29, 2014 16:48

Koledzy --- REGULAMIN ---- :bajer: przenoszę do działu Wnętrze-nadwozie --- bo problem z nadmuchem powietrza w aucie ni jak się nie ma do działu SILNIKI Diesla


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości