Golf IV - drzwi tylne

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Golf IV - drzwi tylne

Post autor: figurel » wt gru 06, 2005 19:02

Nie mogę otworzyć tylnych lewych drzwi, ani od zewnątrz ani od wewnątrz. Centralny zamek działa, bolec do blokady drzwi chowa się i wysuwa. Gdy siedząc w samochodzie wcisnę bolec to pociągając za klamkę wewnętrzną odblokowuje się, wysuwa do góry ale już otworzyć drzwi nie można. Zauważyłem, że w prawych tylnych drzwiach otwieranie przy wciśniętym bolcu działa na dwa etapy; pierwsze pociągnięcie za klamkę wewnętrzną odblokowuje bolec ( wysuwa się on do góry) a dopiero drugie pociągnięcie otwiera drzwi. Jakieś sugestie szanownych kolegów? Pozostaje mi tylko walka z tapicerką przy zamkniętych drzwiach?



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt gru 06, 2005 23:53

Myślę że podwójne ryglowanie Ci nieodpuszcza.Jak otwierasz auto na pilota czy kluczykiem?



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » śr gru 07, 2005 11:20

Tomasz Żaguń pisze:Jak otwierasz auto na pilota czy kluczykiem?
Sprawdziłem wzsystkie kombinacje. Czy otwieram lub zamykam z pilota czy kluczykiem to i tak nie można otworzyć drzwi. Wszystkie inne są ok.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr gru 07, 2005 13:42

A może zepsuło ci się zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem drzwi przez dzieci. W tylnich drzwiach znajduje się takie pokrętło plastykowe z wycięciem przypominające śrubę. Przekręcone w odpowiedniej pozycji blokuje drzwi tak aby nie mozna ich było otworzyć z środka. Ale jeśli z zewnątrz też nie możesz otworzyć to może się popsuło, lub przekręcone jest nie do pozycji maksymalnej i blokuje zamek.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » śr gru 07, 2005 14:25

regitmc pisze: W tylnich drzwiach znajduje się takie pokrętło plastykowe z wycięciem przypominające śrubę.
Obejrzałem dokładnie, nie ma żadnego "dynksu" podobnego do opisywanego przez ciebie; jest jedynie klamka, bolec do blokady drzwi i przycisk do opuszczania szyby. W drzwiach kierowcy jest włącznik, który blokuje wszystkie drzwi ale to zabezpieczenie przed otwarciem z zewnątrz. Gdy wszystkie drzwi tym wyłącznikiem są zablokowane to od środka można każde otworzyć poza tymi felernymi.
Ostatnio zmieniony śr gru 07, 2005 14:28 przez figurel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » śr gru 07, 2005 14:28

Sciągnj tapicerke i zobacz co tam sie stalo bo z tgo co mowisz innego wyjsca nie widze :helm:



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » śr gru 07, 2005 14:31

lolo_golf pisze:Sciągnj tapicerke i zobacz co tam sie stalo bo z tgo co mowisz innego wyjsca nie widze :helm:
Chyba masz rację; powinno się udać, na dole jest szparka między progiem a tapicerką drzwi na tyle szeroka że śrubokręt powinien dać się wcisnąć. Są tam dwie śruby. Będę walczył!



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr gru 07, 2005 15:04

Załączam jpg do tego "dynksu". Może ktoś przez pomyłke lub ty sam przekręciłeś przypadkiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr gru 07, 2005 21:58 przez regitmc, łącznie zmieniany 2 razy.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
mustang7
DestructionDriver
DestructionDriver
Posty: 270
Rejestracja: wt sie 31, 2004 19:14
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: mustang7 » śr gru 07, 2005 17:16

myśle, że nie obejdzie się bez ściągnięcia tapicerki, pewnie zerwało ci się cięgno jakieś


Moje VW:
Golf mk2 -> USA
19% - sprzedany, dużo rzeczy na sprzedaż z niego :D
Golf mk4 -> US. ...
2...% (aktualizacja 2012-08) - zobacz ... 2014-07-25 SPRZEDANY
T4 Caravelle
Lupo 3L

figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » śr gru 07, 2005 19:01

regitmc pisze:Załączam jpg do tego "dynksu".
Dzięki, fotka pomogła mi zlokalizować ten "dynks". Jutro przy świetle dziennym sprawdzę czy do niego jest - przy zamkniętych drzwiach dostęp.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr gru 07, 2005 21:52

Niewiem czy to jakiś omen, ale dzisiaj mi też zaczął szwankować zamek tych samych drzwi co tobie. Drzwi się otwierają ale gorzej z ich zamknięciem. Gdzieś blokuje się zamek. Może też będe musiał rozebrać tapicerkę.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
Maćko1979
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: pn gru 19, 2005 21:06
Lokalizacja: Dębe Wielkie
Kontakt:

Post autor: Maćko1979 » pn gru 19, 2005 22:36

Hej!
Jestem ciekawy czy udało ci się zreperować ten defekt. u mnie wczoraj stalło się dokładnie to samo tylko że z prawymi drzwiami. Odkręciłem tapicerkę ....... no i drzwi mi się odblokowały .... niestety same ... niestety bo jak bym sam je zrobił to wiedziałbym co i jak, ale z tego co zdążyłem zauważyć to blokuje się coś przy zamku który chyba jest zintegrowany z siłownikiem centralnego. W sumie muszę powiedzieć że zreperowało się samo. Jednak proponuję ci nie rozbierać tego co jest pod tapicerką no chyba że jesteś bardzo zdolny, i że jakoś zrobiłeś te drzwi, ledwo udało mi się je złożyć. Na razie jest OK jednak rygielek dziwnie się zachowuje po zamknięciu z pilota jeszcze lekko podskakuje niestety było tak od początku jak kupiłem auto.


Diagnoza autek z rodziny VW (również Ford GALAXY) i gniazdem OBD (na razie tylko) również z CAN!!!!! Warszawa i okolice. Po informacje zapraszam na PW.

Golfika już nie ma została POLÓWECZKA.

Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » pn gru 19, 2005 22:50

No cos jest nie tak w tych waszych tylnich drzwiach(dobrze ze ja ich nie mam :jezor: )a do tamtego dynksu sie raczej nie dostaniesz bez otwarcia drzwi :chytry:



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » wt gru 20, 2005 00:32

to jakaś plaga, aż zacząłem martwić się o moje tylne drzwi :?


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości