parujące szyby po raz setny

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Re: parujące szyby po raz setny

Post autor: grandi » ndz sty 25, 2015 02:45

Najlepszy sposób to umyc szyby woda z plynem do naczyn ciepla , potem przemyc czysta woda - uzyc szmatek z mikofibry jedna myjemy a po wodzie wycieramy do sucha
Aby szybki nie parowaly nam , najlepiej przed celem 200 300 m wlaczyc zimny nawiew aby wyrównac temp , a najlepiej szybki w dol na parkingu , dla tych co maja korbkotronik to otworzyc dzwi dobre sa tez pochlaniacze wilgoci z auchen za 5 zl


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

parujące szyby po raz setny

Post autor: Haki » ndz sty 25, 2015 12:49

grandi, to już było opisywane .. i mam nadzieję ,że koledzy wykonali porządne mycie szybek ... bo od tego zacząć trzeba ..

Wszystko to co opisałeś pomaga - ale w przypadku gdy masz 100% pewność ,że auto suche i nie łapie wilgoci z zewnątrz przez nieszczelne kanały , przewody ,,, etc itd ///


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

parujące szyby po raz setny

Post autor: pawelek1z2 » ndz lut 01, 2015 15:20

kawalek czasu bylo ok dzis zobaczylem delikatnie zachodzi wilgoc od dolu szyby drzwi kierowcy i lekko na przedniej.. zastanawiam sie na ike to temat wilgoci a na ile jakiegos problemu wylazenia wilgoci z drzwi.. jesli to mialoby znaczenie ta zaparowana boczna byla od zachodu.. kupilem pochlaniacze i dzis je wrzuce plus umyje szybki zobaxzymy. pozatym staram sie dluzsze trasy robic..



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

parujące szyby po raz setny

Post autor: Haki » ndz lut 01, 2015 16:18

pawelek1z2, Ja natomiast już postanowiłem .. ,że na wiosnę wywalam wszystkie boczki = odkręcam blachy i daję nowe uszczelnienia dookoła /// do tego czyszczenie wnęk w drzwiach etc ... Szyby nam parują bo wilgoć wyłazi spod sparciałych uszczelnień --- wystarczy raz odkręcić blachę do wymiany mechanizmu a już nie będzie tak jak było ---
Uszczelki mam z pracy - takie wałki - elastyczne jak są w rozdzielnicach elektrycznych ( HERMETYCZNYCH ) na drzwiach /// :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

parujące szyby po raz setny

Post autor: pawelek1z2 » ndz lut 01, 2015 18:24

Haki, Powiem Ci, że zaczynam się przekonywać właśnie do tych nieszczęsnych drzwi.. i niewykluczone, że zrobię tak jak Ty. Przy okazji ruszę krańcówki które raz działają raz nie ;)



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: parujące szyby po raz setny

Post autor: amatorek » ndz lut 01, 2015 19:37

Witam,u mnie też parują szyby,wcześniej nie miałem tego problemu, ale może nie do tego stopnia co u autora tematu.
W czwartek padał deszcz ze śniegiem, po trasie( ok. 23km.) zaparkowałem auto,zachodzę po 1.5 godzinie a tu na szybach (wszystkich) biało od wewnątrz, w
czasie jazdy lekko zaparowane szyby tylnych dzwi.Zaglądałem ostatnio za boczki w bagażniku i zauważyłem trochę wody (być może,a raczej jestem pewny)
ze woda wchodzi lampami.Nie mam oryginalnych uszczelek, więc uszczelniłem podobnym materiałem co ori.
Zwróciłem uwagę(przy obecnej aurze) na inne samochody,i też parują szyby kiedy świeci słońce.Wniosek taki, nie ma auta które nie ma wilgoci wewnątrz (no może są wyjątki,nieliczne )z tym trzeba się pogodzić i walczyć, jak autorzy postów np. gazety,pochłaniacze wilgoci.Gdzieś słyszałem, że gąbka też chłonie wilgoć.
Pozdrawiam.



Adrian0101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 06, 2012 16:41
Lokalizacja: Wyszków, Mazowieckie, Polska

parujące szyby po raz setny

Post autor: Adrian0101 » pn lut 02, 2015 12:39

ja mam jeden sposób na parowanie szyb , wyjąć dywaniki wstawić jakiś elektryczny grzejnik na parę godzin i uchylić troszkę szyby i po problemie , porządnie nagrzać i już . Jest taki okres że wilgoć jest wszędzie , a szyby to wiadomo że mają być czyste ( polecam szampon bambi dla dzieci :hmm: ) .



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

parujące szyby po raz setny

Post autor: Haki » wt lut 03, 2015 20:41

Adrian0101, pomaga do pierwszych większych opadów ... :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Adrian0101
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn sie 06, 2012 16:41
Lokalizacja: Wyszków, Mazowieckie, Polska

parujące szyby po raz setny

Post autor: Adrian0101 » śr lut 04, 2015 10:49

z wilgocią jak z ruskimi na Ukrainie :hmm: łatwo się nie pozbędziesz :rozpacz:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

parujące szyby po raz setny

Post autor: Haki » pt lut 13, 2015 23:53

Zrobiłem ostatnio pewien test ale potrzebuję potwierdzenia od was czy działa w innych MKIV ...
Nie było mnie tydzień ,,, więc jadąc służbowym w trasę - pozamykałem wszystkie wloty powietrza w golfie ... zawsze były otwarte ..
Mam kratki z BORY -- ale w MKIV - też jak się przesunie na ZERO - to przeskoczy i zamyka się klapka ...

Co zauważyłem ---,że po przyjeździe i odpaleniu autka oraz jeździe do domu ( 20km ) oczywiście już z otwartymi klapkami === zero parowania .. a na dworze lało jak w czasie jesieni 3 dni wcześniej ...

To są oczywiście tylko przypuszczenia - ale podejrzewam ,że nie parowało ponieważ wloty powietrza przez tydzień nie pozwalały wilgotnemu powietrzu wchodzić do kabiny ..

czekam na wasze testy :bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

parujące szyby po raz setny

Post autor: pawelek1z2 » ndz lut 15, 2015 21:57

Haki, Nie wiem w czym rzecz, humistopy dwa siedzą już prawie tydzień i ani kropelki wody w pojemniku:D

kupiłem takiego fikoła i wsadziłem w miejsce przycisku ESP http://allegro.pl/stacja-pogody-higrome ... 45875.html" onclick="window.open(this.href);return false;

na tyle na ile ten majstersztyk dobrze mierzy, wilgotność po postoju auta dochodzi do 99% a podczas jazdy i włączonego grzania spada do przedziału 40-60% . Chociaż nie jest to regułą - zależy od warunków na zewnątrz. Pokonuję też większe dystanse - nie zabójcze 15km na raz tylko śmiertelnie extremalne 25km na dodatek nie dwie a trzy osob ;) Szyby umyte i staram się , żeby były czyste.. czy coś jest lepiej? hmm. tył i bagażnik często coś się pojawia jak mokro na dworze, ale przednie boczne i czołowa temat jakby do ogarnięcia nawiewami ..

Wnioski? Chyba głównym sprawcą u mnie były te małe przebiegu i auto pod chmurką?

a co do eksperymentu z klapkami zamkniętymi, dobre na krótki czas - też tak robiłem ale tak na dłużej ciężko się upilnować bo jak już nachuchasz na szybę to w końcu trzeba i tak nawiew włączyć i wpuścić wilgoć/ świeże powietrze;)



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

parujące szyby po raz setny

Post autor: Haki » pn lut 16, 2015 15:45

pawelek1z2, spokojnie --- woda się pojawi w zbiorniczkach --- obiecuję :bajer: napisz jeszcze gdzie je postawiłeś ....

2 rzecz - ja zamykam wloty powietrza jak auto zostawiam na dłużej pod chmurką ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

parujące szyby po raz setny

Post autor: pawelek1z2 » pn lut 16, 2015 18:21

na chwile obecną za tylnymi fotelami. zastanawiam się nad przełożeniem do bagażnika przynajmniej jednego.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

parujące szyby po raz setny

Post autor: Haki » pn lut 16, 2015 20:42

pawelek1z2, Ja mam z tyłu za siedzeniem -- stoi w małym kartoniku by nie latał ... a 2gi jest w bagażniku


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości