Włamanie do golfa mk 4/ wyrwana stacyjka

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Włamanie do golfa mk 4/ wyrwana stacyjka

Post autor: Qto » wt paź 05, 2010 09:24

Pablo Corrado pisze:Czyli można temu zapobiec poprzez konfigurację modułu komfortu?
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130&page=5" onclick="window.open(this.href);return false;



greg

Włamanie do golfa mk 4/ wyrwana stacyjka

Post autor: greg » wt paź 05, 2010 11:52

Qto, znalazłeś widzę moją poradę na forum passata :pub:
a ja już zapomniałem że gdzieś to pisałem :bigok:
dzięki - dla ułatwienia wklejam

cyt:
Moduł komfort oznaczony 1J0 959 799AH - opis "awarii"
Zamykacie auto kluczykiem lub pilotem a otwieracie kluczykiem lub złodziej łamakiem. W większości przypadków odblokowanie kluczykiem powoduje wyłączenie alarmu a więc i złodziej ma pełne pole do popisu. W większości ale.. w module komfort który ja posiadam i mój szwagier po otwarciu kluczykiem po 15 sekundach lub też po przekręceniu stacyjki załącza się alarm i wyje do upadłego- po zamontowaniu syrenki z własnym zasilaniem (też VW - złodziej ma mało czasu na odblokowanie). Czemu to opisuję - bo wmawiano mi że to wada tego alarmu lub źle zamontowałem - ok ale u szwagra jest oryginał a tylko ja dokładałem szyby i central z komfortem - więc raczej nie.
Siedząc a raczej dłubiąc w epromie doszedłem do wniosku, że można to aktywować w module komfort za pomocą programu VDC - należy zmienić 3 wartości w epromie
wartość 4537 - z 255 przestawiamy na 8 (włączenie wycia po otwarciu kluczykiem)
wartość 4543 - z 255 przestawiamy na 8
wartość 4549 - z 255 przestawiamy na 8



Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Włamanie do golfa mk 4/ wyrwana stacyjka

Post autor: Pablo Corrado » śr paź 06, 2010 15:13

A jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie odnośnie odcięcia zadane parę postów wyżej?
Bo zimno sie robi, chciałbym jeszcze zdążyć dłubnąć przed zimą :hmm:


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości