dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » czw kwie 05, 2012 14:02

lampka wymieniona bardzo sprawnie. Nawiew swieci.

Problemem jest zdjecie mieszka. Zdjalem metalowa oslone pierscien i nie wiem jak teraz sciagnac to - z oslona czy bez trzyma na zatrzaski tak samo mocno.

apropo radio: bedzie to pewnie trudne bo nie mam koncepcji : najlatwiej by bylo wyjac odpowiednie kabelki i wlozyc w inne miejsce ale one trzymaja - moje pytanie bo gdzies czytalem o zoltej oslonie ktora trzyma czy ja trzezba wyjac i kabelki bedzie latwiej wyjac ? chodzi mi o ten zolty punkcik po boku kosteczki :
Obrazek


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Haki » czw kwie 05, 2012 18:57

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=29564" onclick="window.open(this.href);return false; demontaż mieszka i jego wymiana


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » czw kwie 05, 2012 23:46

a pomoglbys jak zmienic przelacznik albo jak wyciagnac kostke iso od radio ?


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Haki » pt kwie 06, 2012 00:04

Przełącznik czego ?
Kostkę się najzwyczajniej w Świecie wypina --- ma z boku takie wypustki - wciskasz - odchylasz od siebie i pociągasz za kostkę...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » pt kwie 06, 2012 00:23

tak wiem ale chodzi mi o to ze 2 koniec tej kostki jest gdzeis po lewej stronie i nie siegam tam rekami. zdjecie jest w przedprzed ostatnim poscie moim. Nie wiem jak dojsc do tego 2 konca. Musze wyciagnac z czarnej kostki kabelki 4 i 7 pin i zamienic je bo radio mi sie resetuje po wyjeciu kluczyka ze stacyjki. Tylko ze tej kostki nie moge wyciagnac bo ten 2 koniec jest gdzies po lewej stronie od tego miejsca gdzie jest radio i nie wiem czy trzeba wyciagnac tapicerke kolo kierownicy ? bo chyba za nia jest ten 2 koniec kostki.

a przelacznik ustawiania lusterek na drzwiach kolo klamki. Nie wiem czy musze rozbierac cale drzwi zeby do niego dojsc - widzialem instrukcje gdzie pisali ze tak ale nie rozumiem jej. To jest ta instrukcja:

tak jak sokol26 pisze zdejmij boczek to chwila roboty i jest prościej


Ściągasz tył od uchwytu panelu (jest to taki mały podłużny plastik mocowany na wcisk) wyjmuje się go wypychając na zewnątrz prostopadle do drzwi.
Następnie podważasz panel od sterowania szyb dużym płaskim śrubokrętem powinien zejść bez problemu.
Odpinasz wtyczke od panelu.
Odkręcasz dwie śruby które są pod panelem później trzy na dole tapicerki i jedną która znajduje się na prawym górnym rancie stojąc twarzą do tapicerki (trudno ją zauważyć i trzeba mieć krótki śrubokręt krzyżowy żeby wykręcić)
Jak masz wszystko odkręcone to najpierw ją podważasz do siebie a później wyjmujesz do góry bo przy szybie jest po długości mocowanie.
Jeśli nie chcesz możesz nie odpinać kabli, bo jak zdejmiesz to się dostaniesz do przełącznika. Lepiej jednak ściągnąć bo można coś urwać (do ściągnięcia jest linka od klamki, wtyczka od światełka u dołu, kabelek od lampki alarmu jeśli masz i kabelek od przełącznika właśnie).
Przy okazji możesz posprawdzać czy wszystko podokręcane i przejrzeć silnik od podnoszenia szyb bo czasem szwankują i warto nasmarować.
Powodzenia


i nie rozumiem pierwszych 3 linijek


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Haki » pt kwie 06, 2012 00:32

Dziwne - bo radio z kostkami - powinno się całe wysunąć -- jeszcze się nie spotkałem by było inaczej .... zrób fotkę - może masz nad radiem schowek - to go wyciągnij i dostań się do tej kości

Co do pierwszych 3 linijek --- http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053" onclick="window.open(this.href);return false; masz nawet obrazki z opisem :D :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » pt kwie 06, 2012 00:40

http://imageshack.us/g/521/zdjcie0334p.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

tu sa fotki na 3 zdjeciu widac ze po odlaczeniu radio koniec kostki idzie gdzies tam w lewo


Bayern ist Meister

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » pt kwie 06, 2012 01:02

no ok z drzwiami juz kumam o jaki panel chodzilo ! nie skumalem poprostu na dniach jak bede miec wolne to sprobuje rozebrac te drzwi i wymienic przelacznik od lusterek :shock: :shock:

a z tym radiem i kostka mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi i co jest mankamentem mam 2 koncepcje :
ta przejsciowka od instalcji auta do radia mojego jest krotka. Te 2 kosteczki brazowa i czarna od polaczenia glosnikow i zasilania ledwo wystaje i :

1. albo sprobuje na ktotkich ledwo wystajacych kablach wyciagnac z gniazda i zamienic kabelki 4 i 7 miejscami.
2. sprobowac odpiac koniec przejsciowki ISO i na psokojnie albo przeciac kable i zlutowac naprzemian 4i 7 albo juz wygodniej wyciagnac kabelki i zamienic miejscami. Tylko jak wlasnie dojsc do tego 2 konca ! czy mozna wyciagnac ten plasik z 4 zdejcia (czesc ktora jest na zdjeci nad pedalami a w rzeczywistosci ta po prawej stornie od kierownicy) po jej demontazu mysle ze bym doszedll do koncowki kostki bo chyba w tamta strone ona zakrecila.


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Haki » pt kwie 06, 2012 10:13

Hmmm dziwne z tymi kośćmi u Ciebie ... coś tam było modzone chyba ... znajdź przedłużkę wiązki ISO - podepnij pod to co masz a na przedłużce sobie zrobisz mod-a z kabelkami :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » pt kwie 06, 2012 13:54

czyli jakby mam zrobic w kostke kolejna kostke i dopiero do radio ;> poszukam ile taka kostka kosztuje i jak sie ona nazywa.


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Haki » pt kwie 06, 2012 15:04

http://www.nokaut.pl/pozostaly-sprzet-s ... o-iso.html" onclick="window.open(this.href);return false; ISO-ISO


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » pt kwie 06, 2012 20:25

standardowo z alledrogo
http://allegro.pl/adaptor-vw-audi-skoda ... 01737.html" onclick="window.open(this.href);return false;

teraz tylko dobrze wybrac ktore piny sa odpowiednie i je zamienic:)


Bayern ist Meister

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Qto » pt kwie 06, 2012 21:38

Matifcb pisze:teraz tylko dobrze wybrac ktore piny sa odpowiednie i je zamienic:)
któy z którym to chyba już dawno miałeś napisane :bajer:



Matifcb
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: czw sty 12, 2012 15:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

dużo pytań apropo rzeczy z wnetrza auta.

Post autor: Matifcb » pt kwie 06, 2012 21:59

to ja wiem ze 4 z 7 tylko zeby wiesz dobrze okreslic ktore to sa :)


Bayern ist Meister

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości