poprawki lakiernicze GOLF 4

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

poprawki lakiernicze GOLF 4

Post autor: Azgorath » ndz cze 26, 2016 21:53

Daj jakieś zdjęcia tej klapy z bliska tych punktów korozji. Trochę dziwne, że na słupku Ci ruda wychodzi, bo nie powinna. Progi za profi robotę licz 600 zł z lakierowaniem w kolor nadwozia za stronę.



asdawrwd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz maja 15, 2016 21:22

poprawki lakiernicze GOLF 4

Post autor: asdawrwd » ndz cze 26, 2016 22:20

okej , zdjęcia podrzucę jutro popołudniu bo teraz ciemno , zapodam wszystkie elementy .



asdawrwd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz maja 15, 2016 21:22

poprawki lakiernicze GOLF 4

Post autor: asdawrwd » pn cze 27, 2016 07:34

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Aron48
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 17:20
Lokalizacja: Trójmiasto

poprawki lakiernicze GOLF 4

Post autor: Aron48 » pn cze 27, 2016 09:23

Troszkę się podepnę pod temat bo od jakiegoś czasu noszę się z zabraniem się za swoją rdzę. A mam dokładnie w tych samych miejscach :) Byłem u lakiernika porządnego to też wycena wszystkiego wyszła bliżej 4000 niż 1000 :) A prawie te same miejsca. Postanowiłem to sobie podzielić na części i jakoś robić bo mechanicznie autko całkiem żwawe jeszcze :)
Progi pójdą do lakiernika mimo wszystko, klapę bagażnika może uda się kupić używaną (warto?) no i zostają błotniki.
Przeglądałem allegro i trafiłem na taką aukcję cenowo pomiędzy waszymi:
http://allegro.pl/show_item.php?item=6251190169
warto?

Problem mam tylko taki, że nie mam naklejki z kolorem (ale widać po niej miejsce zerwania więc zakładam, że lakier jest oryginalny). Czy na podstawie tabelek, rocznika i tak dalej to można oceniać kolor? Mi wychodzi LC6M i tak też ogólnie każdy mówi.
Sprzedawca od błotników podpowiedział, żeby zadzwonić do serwisu VW i oni bez problemu po VIN podają takie rzeczy. Prawda to? Warto dzwonić? Czy raczej nie ma potrzeby bo kolor inny nie będzie niż ten tabelkowy? :)



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

poprawki lakiernicze GOLF 4

Post autor: piotrek233 » pn cze 27, 2016 09:39

Warto klapię kupić używkę, nawet da się w kolorze(kiedyś kuzyn kupił bo mu ruda szalała) Kupił w kolorze nawet rocznik szyb się zgadzał- pół godziny roboty klapa podmieniona do tej chwili jeździ. Dał chyba z 200zł

Ja błotniki kupiłem ori w stanie idealnym. Jeden nadawał się do założenia bez malowania. Przestrzegam przed kupowaniem przez internet, nikomu nie che się robić rzetelnych zdjęć tylko dają foto poglądowe. Najlepiej pojeździć po lokalnych szrotach i na żywo sobie pooglądać co mają i w jakim są stanie. Jak akurat nie maja nic ciekawego zostawić swój numer telefonu i niech zdzwonią jak jakieś auto przywiozą.

Aron48
Po Vinie powiedzą CI w ASO jakim masz kod lakieru. Ale widzę po zdjęciu że masz LC6M, nie było podobnego lakieru, więc nie musisz się bać. Swoja, drogą mam takim sam lakier na aucie.



Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

poprawki lakiernicze GOLF 4

Post autor: Azgorath » pn cze 27, 2016 14:03

@asdawrwd - moim zdaniem warto to zrobić, ale nie za 1000 zł. Tak jak koledzy mówią klapy możesz poszukać nowej, a jak nie to do ogarnięcia. Błotniki do wyrzucenia - po rozszlifowaniu tego na 100% będą dziury. Próg - odcinek zardzewiały do wycięcia, wspawać nowy, zabezpieczyć, pomalować i spokój na lata, tylko musisz tam co pół roku/rok w zależności ile jeździsz odkręcić osłonę nadkola i wyczyścić z nagromadzonego piachu i syfu, bo ta rdza jest właśnie z tego, że tam się zbiera syf i latami zalega wilgoć i gnije.



asdawrwd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz maja 15, 2016 21:22

poprawki lakiernicze GOLF 4

Post autor: asdawrwd » pn cze 27, 2016 14:27

Okej to błotniki kupuje , resztę daje do ogarnięcia .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości