Szyba opadła i nie chcę się podnieść

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Szyba opadła i nie chcę się podnieść

Post autor: Rogal7 » wt sty 29, 2013 20:36

niestety tu obstawiałbym bardziej, że coś z silniczkiem, który podnosi i opuszcza szybę. U mnie szyba tylko wypadła z prowadnic tutaj wygląda to poważniej.
Zdejmij boczek i będziesz wiedział co i jak. Ja robiłem to po raz pierwszy i operacja naprawdę prosta, odłączanie kabli w tym klamki trwa najdłużej.


MK4 ASZ Variant

rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Szyba opadła i nie chcę się podnieść

Post autor: rafal0325 » wt sty 29, 2013 22:03

U mnie juz od czasu kupna samochodu szyba od strony kierowcy(ta strona się uszkodziła) opadała dużo szybciej niż ta od pasażera.



Awatar użytkownika
Boogie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 18:56
Lokalizacja: Głuptaków

Szyba opadła i nie chcę się podnieść

Post autor: Boogie » śr sty 30, 2013 11:12

rafal0325 pisze:U mnie szyba spadła do połowy,silnik słychać,ale słychać go tak jakby przesypywał żwir co się mogło stać?
Kolego, silnik poprzez bloczek (nawijarkę) mieli właśnie linkę lub linki.
Ergo: albo urwał się zaczep, albo linka spadła z kółka.


MSŚ

rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: Szyba opadła i nie chcę się podnieść

Post autor: rafal0325 » wt lut 05, 2013 16:30

Mechanizm bylo trzeba wymienić bo linka się urwała,ale teraz po kilku dniach od odebrania samochodu szyba albo jakieś rolki pod tapicerką zaczęły nieprzyjemnie piszczeć i zauważyłem że dolna uszczelka od strony lusterka nie dolega zbyt mocno do szyby tak na długości 15cm.
Czy taką uszczelke można załozyć tak jak bylo fabrycznie czy juz bo jakimś tam demontaży szyby tak bedzie.Autko odbierałą żona i tego nie zauważyła.



Awatar użytkownika
ambitnylogin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 03, 2013 12:02
Lokalizacja: Lublin

Szyba opadła i nie chcę się podnieść

Post autor: ambitnylogin » ndz maja 05, 2013 21:46

Mój problem jest taki:

moja Ukochana jechała sobie golferem i postanowiła opuścić szybę, której nie dało się już podnieść, po rozebraniu okazało się, że linka, która tym steruje spadła i owijała się dookoła siebie. Moje pytanie brzmi: czy to kwestia silniczka? czy po prostu coś mi się urwało, a ja nie wiem co? silniczek pracuje co słychać tak jak ktoś wyżej napisał, jakby mielił żwir. I kolejne pytanie czy to robota dla amatora czy raczej zapukać do mechanika ?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Szyba opadła i nie chcę się podnieść

Post autor: Waqa » ndz maja 05, 2013 21:51

linka spadla z rolki nawijającej, albo sie zerwala. z naprawa powinienes sobie poradzić, gorzej będzie jeśli ucierpiała na tym rolka.

Obrazek



Awatar użytkownika
ambitnylogin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 03, 2013 12:02
Lokalizacja: Lublin

Re: Szyba opadła i nie chcę się podnieść

Post autor: ambitnylogin » ndz maja 05, 2013 21:58

Waqa pisze:linka spadla z rolki nawijającej, albo sie zerwala. z naprawa powinienes sobie poradzić, gorzej będzie jeśli ucierpiała na tym rolka.

Obrazek

dziękuję za informację, powiedz mi tylko czy taką rolkę da się dokupić oddzielnie czy raczej trzeba kombinować? linka wygląda na lekko przytartą w jednym miejscu, myślisz, że to duże ryzyko użyć jej jeszcze raz?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Szyba opadła i nie chcę się podnieść

Post autor: Waqa » pn maja 06, 2013 12:37

poszukaj na alegrogo, kiedys widzialem zestawy naprawcze. tylko zanim cokolwiek kupisz zorientuj sie co jest grane z mechanizmem. co do linki, to ja bym nie ryzykował, chyba ze chcesz poćwiczyć demontaż blachy z drzwi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości