Jak nazywa się ta uszczelka?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

Jak nazywa się ta uszczelka?

Post autor: ZALEK » sob lis 03, 2012 23:19

Johnatan, wiem jak o to dbać :banghead: kupiłem auto i je ratuje moja uszczelka nie wygląda źle a kupie używkę i będzie to samo..... ta nowa może jest grubsza i lepiej docisnie się do drzwi..


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

Awatar użytkownika
sivwyb
rare stuff fan
rare stuff fan
Posty: 301
Rejestracja: pn lip 04, 2011 10:31

Jak nazywa się ta uszczelka?

Post autor: sivwyb » pn lis 05, 2012 16:42

W ASO są dostępne, proponuje odwiedzić VW/Audi/Skodę. O cenę nie pytałem.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Jak nazywa się ta uszczelka?

Post autor: Lipek81 » wt lis 06, 2012 00:41

W aso kosztuje to 680zł za lewą do 3 drzwiowego. Ale bardzo wątpię, że są jeszcze dostępne, o ile pamiętam, to kilka lat temu o to pytałem i już nie było dostępne.
Zdjąc i zalożyć ta listwę można samemu. Trzeba pamiętać, że nie można jej wyginać, ponieważ uszkodzi się metalowa listwa wewnątrz. Ja ściągałem to w ten sposób, że najpierw zdjąłem z rantu tą część, która jest nad drzwiami (guma zachodzi tam na blachę wyprofilowaną w rynienkę). Potem lekko podsunąłem do góry tą część przy błotniku przednim, tak,ze na słupku "A" zaczęło robić się wybrzuszenie. Następnie posuwałem się do tyłu auta delikatnie odczepiając ta listwę od spinek. Wszystko robione gołymi rękami, bez żadnych narzędzi. Listwa ściągnięta, nie pogięta. Kilka spinek ucierpiało (jakieś może z 5szt łącznie na dwie listwy). Wszystkich spinek jest 10 na stronę w golfie i 9 w jettcie. połamane spinki zastąpiłem używanymi, ze szrotu (listwę także wymieniłem, stare były pogięte - ktoś już je ściągał i nie wyszło mu to za dobrze).



Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

Jak nazywa się ta uszczelka?

Post autor: ZALEK » wt lis 06, 2012 15:46

Lipek81, ja mam problem z uszczelka drzwi a nie ta dachowa :pub: nie dociska się dostatecznie do drzwi (drzwi sa ustawione)..... podczas mycia auta kapie do środka górą....


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Jak nazywa się ta uszczelka?

Post autor: Lipek81 » wt lis 06, 2012 20:31

Mam na myśli tąś uszczelkę, której zdjęcie jest w pierwszym poście w tym wątku. Ona stanowi całość z listwą dachową.



Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

Jak nazywa się ta uszczelka?

Post autor: ZALEK » wt lis 06, 2012 21:41

Lipek81, no ok zdejmę ją to jak małpę naprostować żeby lepiej do drzwi dociskała?


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Jak nazywa się ta uszczelka?

Post autor: Lipek81 » śr lis 07, 2012 19:29

Heh, sam chciałbym wiedzieć :) U mnie nie zacieka woda, ale są dosyć spore szumy, jak się jedzie z większą prędkością. Myślałem, żeby coś podłożyć pod spód - jakiś pasek z miękkiej gumy, czy coś w tym stylu. Jeżeli chcesz tylko coś podłożyć, to nie trzeba ściągać całej uszczelki, tylko ją odczepić z krawędzi rynienki - pod spodem jest metalowa rynienka, taka jak np. w maluchu - trzeba tą gumę zdjąć z tej rynienki, ale nie ściągać ze spinek, które są dalej - w sensie bliżej środka auta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości