Lakierowanie całego golfa

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

Lakierowanie całego golfa

Post autor: Grzechotnik » pn lip 09, 2012 14:41

kolego nie farba!!!



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Lakierowanie całego golfa

Post autor: Michał_1977 » pn lip 09, 2012 16:34

Pedi1994 pisze: samochodu nigdy nie malowałem i dlatego pytam ponieważ nie chcę aby za pół roku odchodziła farba z samochodu i dlatego tak pytam aby zrobić dobrze a nie bawić się w druciarstwo
Z doświadczenia wiem,że jeśli nigdy tego nie robiłeś,to na 100% nie zrobisz tego dobrze.
Szacun za odwagę,ale blacharstwo-lakiernictwo to jest temat rzeka i nawet ja mimo,że robię w tym zawodzie X lat,popełniam czasami błędy.To na prawdę nie jest takie proste,jak by się komuś mogło wydawać.
I tak na przykład szpachlówka-położysz ją,wyszlifujesz,przykryjesz podkładem,znów wyszlifujesz,bedzie Ci się wydawało,że jest igła,a jak położysz na to lakier,to się okaże-kaszana.
Rób jak chcesz,Twoje auto,Twoja decyzja.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Lakierowanie całego golfa

Post autor: Mavrick » wt lip 10, 2012 10:39

Michał_1977, Skoro mowisz ze zajmujesz sie tym od kilku lat to powiedz mi ile mniej wiecej idzie farby i claru na pomalowanie calej trojeczki (HB) w dwoch wersjach:

- nie zmieniajac koloru
- zmieniajac kolor

Dzieki:]



Awatar użytkownika
Pedi1994
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt cze 19, 2012 22:30
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski - Wolsztyn

Lakierowanie całego golfa

Post autor: Pedi1994 » wt lip 10, 2012 10:55

Kolego nie każdego od razu stać aby wydać z rzędu od 2000zł - 2500zł na lakiernika tym bardziej gdy się jest uczniem i chce się zrobić samemu i w końcu człowiek uczy się na błędach i dlatego jest forum aby np dowiedzieć się czegoś aby ich nie zrobić



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Lakierowanie całego golfa

Post autor: Michał_1977 » wt lip 10, 2012 15:56

Mavrick pisze:- nie zmieniajac koloru
Ciężko powiedzieć,bo nie wiem ile będziesz miał poprawek i ile będzie podkładu na aucie.
Mavrick pisze:- zmieniajac kolor
Bazy pójdzie ok. 2,5-3 litry i klaru podobna ilość.
Wszystko jeszcze zależy kto na jakim sprzęcie pracuje.Ja robię pistoletem niskociśnieniowym,więc nie mam przepałów w materiałach.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Lakierowanie całego golfa

Post autor: XV2 » wt lip 10, 2012 16:10

Mavrick pisze:
- nie zmieniajac koloru
- zmieniajac kolor

Bez zmiany koloru 1,2 litr bazy+klar wystarczy - oczywiście jak wszystko jest dobrze przygotowane

Zmieniając kolor jak kolega pisze 2,5 litra+klar zależy od krycia czy jest podkład czy na zmatowiony lakier (stary ) baza jest kładziona.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Lakierowanie całego golfa

Post autor: Mavrick » śr lip 11, 2012 09:49

Dzieki wielkie:)



borus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 27, 2012 22:24
Lokalizacja: Tarnogród

Lakierowanie całego golfa

Post autor: borus91 » pt lis 09, 2012 02:42

Samo przygotowanie nie jest takie trudne, jeżeli poczytasz, popytasz to uda Ci się to osągnac... Ja przygotowywalem moja padline przez 2 tygodnie, krok po kroku śrubka po śrubce. Na poczatek musisz umyc samochod, rozbierasz golfine, (czyscisz wszystko by srodek byl gotowy do montazu) najlepiej jest sobie wszystko opisywać i ukladac śrubki przy danym elemencie, jak juz to ogarniesz to lecisz z najgorszymi miejscami, wycinanie zjedzonych przez korozje najgorszych miejsc, wspawywanie nowych blach (może to byc np. blacha z jakiejs starej klapy-byle zdrowa), czyszczenie spawow, szlifowanie, odtluszczanie, podklad na spawy i wspawana blache. Potem walka z oznakami korozji ktora nie zjadla nam jeszcze calej blachy (elementu). Osobiscie elementy takie jak lewy i prawy blotnik wymienilem na nowe (kupione na szrocie), nie oplaca sie kupowac samych reperatorek blotnika poniewaz jest z tym wiecej zabawy . Wymienialem tez cale kompletne progi (reperaturki) na nowe kupione juz w sklepie motoryzacyjnym. Nastepnym moim krokiem bylo odtluszczenie i polozenie podkladu na powierzchni calej podlogi. Kolejny krok to nalozenie maty dzwieko szczelnej w moim przypadku to (bitgum-masa w stylu gestej mazi ktora rozgrzewalem na piecu po czym nakladalem pedzlem we wnetrzu samochodu na podloge-a na to gabka samoprzylepna 0,5 cm),w miedzyczasie wypelnilem wszystkie profile zamkniete specjalnym olejem do profili zamknietych-kupisz w kazdym slepie motoryzacyjnym. W miejsca ktore potrzebowaly wypelnienia poleciala szpachla nakladana 3 razy na to samo miejsce (szpachla ma to do siebie ze gdy sechnie to po pewnym czasie zapada sie i jezeli chcesz uzyskac dobry efekt to lepiej dac temu troche czasu i sie nie spieszyc. Na docieranie szpachli trzeba stracic duzo czasu ale czego nie robi sie dla wymarzonego samochodu, na poczatku szpachle mozna szlifiwac grubszym papierem sciernym gdy juz zblizasz sie do ekstra efektu musisz zmienic go na drobno ziarnisty w moim przypadku (400). Nastepny krok to przygotowanie calego samochodu pod malowanie, matujesz calosc, gdy osiagniesz cel, umawiasz sie z lakiernikiem, oklejasz to co trzeba-lakiernik napewno powie co, odtluszczasz wszystko juz u niego lub u siebie w garazu zalezy gdzie malujesz, lakiernik naklada podklad, matujesz wszystko papierem wodnym w moim przypadku (800) na to leci baza lub akryl, zalezy od Twoich zasobow pienieznych, po bazie leci znowu matowanie papierem wodnym (1200) i lakier bezbarwny. Dobrze jest jak samochod postoi chociaz ze 2 dni po malowaniu lakier dobrze zwiaze, warto jest poczekac by przy powrocie od lakiernika jakis kamyk nie narobil nam rys na swiezo polozonym kolorze. Jezeli wszystko przebieglo pomyslnie skladasz wszystko w sposob odwrotny do demontazu. Dobrze jest zalatwic sobie pomoc, w dwie osoby zawsze razniej jest sie do kogo odezwac i co najwazniejsze :pub: Najwazniejsze to nie spieszyc sie, w pospiechu mozna duzo przeoczyc a tego bysmy nie chcieli by caly samochod wygladal switnie a po malowaniu okazuje sie ze to nie zrobione to nie dociagniete a tamto wogole nie ruszone. Jak bedziesz potrzebowal pomocy to pisz, podpowiem na ile bede w stanie. POWODZENIA :-)


Jest jak jest... Czas pokaże co dalej...

Awatar użytkownika
MCwat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 07, 2012 22:19
Lokalizacja: zne

Lakierowanie całego golfa

Post autor: MCwat » pt lis 09, 2012 09:53

Pedi1994 pisze:Kolego nie każdego od razu stać aby wydać z rzędu od 2000zł - 2500zł na lakiernika tym bardziej gdy się jest uczniem i chce się zrobić samemu i w końcu człowiek uczy się na błędach i dlatego jest forum aby np dowiedzieć się czegoś aby ich nie zrobić

Jesli chcesz sie dowiedziec o lakierowaniu z forum to zaloguj sie na http://lakiernik.info.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; i tam popytaj, najlepiej ci podpowiedza. Z mojej strony moge dodac ze jesli nigdy tego nie robiles to nie wyjdzie z tego nic dobrego, druga sprawa ze w miare ogarniety sprzet do tego czyli kompresor, pistolet i reszta wyjda cie z 1000-1500 i to takie do amatorskiego malowania, wiec dla pomalowania jednego auta moim zdaniem nie ma to sensu, no chyba ze planujesz isc cos dalej w tym kierunku.
Tak jak ktos juz wczesniej pisal, znajdz lakiernika, dogadaj sie, rozbierz mu auto i przygotuj do lakieru a na pewno wyjdzie duuuzo taniej i bedzie to porzadnie zrobione.



borus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 27, 2012 22:24
Lokalizacja: Tarnogród

Lakierowanie całego golfa

Post autor: borus91 » sob lis 10, 2012 00:46

No i widzisz co pisze (MCwat) popiera mnie wiec nie kombinuj i dzialaj:P


Jest jak jest... Czas pokaże co dalej...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości