Światła H7, H1 oraz W5W barwa biała - co polecacie ?

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ZALEK
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2187
Rejestracja: czw paź 06, 2011 17:45
Lokalizacja: Łochów

Światła H7, H1 oraz W5W barwa biała - co polecacie ?

Post autor: ZALEK » wt paź 25, 2011 19:08

jeśli chcesz białe W5W to kup diody i po problemie a z żarówek to Philips X-treme vison :grin:


:dol: Mój Golf MK2, od CL'a po Edition ONE , RECARO, ARTEC 9.5j :dol:

Obrazek

Awatar użytkownika
czarekcw
kierownik kibla
kierownik kibla
Posty: 2111
Rejestracja: ndz lip 17, 2011 21:28
Lokalizacja: Mrągowo / Emsburen DE

Światła H7, H1 oraz W5W barwa biała - co polecacie ?

Post autor: czarekcw » wt paź 25, 2011 21:10

speckom pisze:przy wypalonych lampach najlepsze xenony + przetwornice.
Nie zmieniając lampy to robisz więcej złego niż dobrego.


Mój MK4 AKL "BASIS" http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=413429" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Światła H7, H1 oraz W5W barwa biała - co polecacie ?

Post autor: skaktus » śr paź 26, 2011 10:00

speckom pisze:najlepsze sa zwykle najtansze zarowki ( przy dobrych lampach ) i swieci extra,
przy wypalonych lampach najlepsze xenony + przetwornice. to moje zdanie.
lepsze zarówki ale drogie to philips premium,osram itp. o tungsram tez dobra firma i w miare tanio.
Teoria bananowa. Zwykła żarówka z marketu nie ma co się równać do markowej typu +90%.

Wypalone lustra + xenon to głupota - same straty światła a często świeci niewiele lepiej niż żarówka. Philips Premium +30% kosztuje 12 zł za szt, nie jest drogo. Jednak lepiej wypada tutaj Tungsram +90% za 9,5 zł.
zalek017 pisze:jeśli chcesz białe W5W to kup diody i po problemie a z żarówek to Philips X-treme vison :grin:
X-Treme to totalne przegięcie. Nie to że w cholerę drogie to osiągi takie jak Tungsram za 9,5 zł i jak Osram za 20 zł. W przypadku X-Treme koszt żarówki waha się od 40 d0 60 zł.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Re: Światła H7, H1 oraz W5W barwa biała - co polecacie ?

Post autor: marmi m » śr paź 26, 2011 18:20

Ja jeżdżę na osramie night breaker i jest ok, ale wedle mnie najlepsze są osramy silverstar barwa światła i moc wydaje mi się przyjemniejsza...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
speckom
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: pn gru 14, 2009 19:35
Lokalizacja: Ferrara Włochy
Kontakt:

Re: Światła H7, H1 oraz W5W barwa biała - co polecacie ?

Post autor: speckom » czw paź 27, 2011 08:06

marmi m pisze:Ja jeżdżę na osramie night breaker i jest ok, ale wedle mnie najlepsze są osramy silverstar barwa światła i moc wydaje mi się przyjemniejsza...

ja mam bi-xenon h4 super swieca i nie oslepiaja ,polecam naprawde ( do tego 1 zarnik ciagnie tylko 35w watt ) :)


nie ma mnie

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Światła H7, H1 oraz W5W barwa biała - co polecacie ?

Post autor: skaktus » czw paź 27, 2011 10:07

speckom pisze:
marmi m pisze:Ja jeżdżę na osramie night breaker i jest ok, ale wedle mnie najlepsze są osramy silverstar barwa światła i moc wydaje mi się przyjemniejsza...

ja mam bi-xenon h4 super swieca i nie oslepiaja ,polecam naprawde ( do tego 1 zarnik ciagnie tylko 35w watt ) :)
Bi-xenon na H4 to największe kłamstwo jakie powstało. To że nie oślepia to też kłamstwo. Takie coś powinno być karane wkładaniem rozżarzonego prętu do :ass:
Nie to że palniki w tych cudach są w większości wypadków źle ustawione to w 100% latają na boki przez luzy w podstawie.

Dla mnie totalne buractwo z remizowym tjuningiem blacharskim.

Co do ciekawych żarówek - mam na stanie jakieś nowe żarówki typu Cool Blue Intense i powiem tak - świecą obiecująco.



Awatar użytkownika
celekq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 20:55

Światła H7, H1 oraz W5W barwa biała - co polecacie ?

Post autor: celekq » wt lis 01, 2011 00:46

Witam,

Żarówki zostały wymienione na Tungsramy Sportlighty +50 (H1/H7) natomiast postojówki to Philipsy Blue Vision. Cały zestaw kosztował mnie 70zł razem z przesyłką.

Święcą bardzo ładnie, czyste białe światło, coś w granicach 4000K. Różnica jest bardzo zauważalna porównując je do poprzedniego zestawu. Jestem ciekaw czy w czasie deszczu bądź innych warunków atmosferycznych będą sobie dobrze radziły. Ale jak do tej pory wszystko ok także mogę polecić taki zestaw.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Światła H7, H1 oraz W5W barwa biała - co polecacie ?

Post autor: skaktus » wt lis 01, 2011 12:20

Cena za zestaw do przyjęcia, jednak żarówki typu właśnie SportLight świeci słabiej niż typowe +90% i nieco bardziej jest gubiona w deszczu, nie zmienia to faktu że jadąc po idealnie czarnym asfalcie i do tego w deszczu to tutaj nawet xenon za dobrze sobie nie radzi i dużo światła "wciąga" ulica.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości