Strasznie szumi od strony kierowcy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Strasznie szumi od strony kierowcy

Post autor: seebst » ndz wrz 18, 2011 17:17

mgralien, u mnie też szumiało, tylko z drugiej strony - pasażera. Co prawda, od str. kierowcy też lekko szumi, ale nie tak, żeby to strasznie przeszkadzało. Drzwi regulowałem, ustawiałem zawias i rygiel, ale nic za bardzo nie pomogło. W ostateczności zdecydowałem się na zakup nowej uszczelki na drzwi w ASO i problem ustał na zawsze. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=420598" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Strasznie szumi od strony kierowcy

Post autor: mgralien » pn wrz 19, 2011 11:50

@seebst
też myślałem że to uszczelka - koszt 220zł w ASO i niestety dalej to samo.

jak szumiało tak szumi. drzwi są już dociągnięte aż za bardzo, więc tutaj już nic się nie da zrobić a niestety dalej jest głośno. przy 150 nie jest przyjemnie :banghead:

i szczerze mówiąc pomysłów brak



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Strasznie szumi od strony kierowcy

Post autor: seebst » pn wrz 19, 2011 17:35

mgralien, spróbuj kupić w sklepie gdzie sprzedają okna, albo np. w castoramie czy w brico takie samoprzylepne uszczelki, co nakleja się na stare okna czy drzwi na ramie. Ona taka gumowato-gąbczasta jest, ale wody nie przyjmuje. Ja kiedyś taką kupiłem, dookoła drzwi całe okleiłem, gdzie stykają się z uszczelką i cisza była błoga od razu. Ale zaczęło mi się odklejać powoli, bo źle wyczyściłem chyba... Spróbuj w ten sposób, bo nic innego nie zrobisz już chyba... jedyne co Ci pozostanie to spuszczenie szyby na dół i ręczne naciąganie drzwi bo pewnie są lekko krzywe, jak u mnie pewnie... Z tym, że u mnie wymiana uszczelki na nową pomogła. Pokombinuj jak chcesz z tą uszczelką samoprzylepną, jak już pisałem wyżej. Ewentualnie można jeszcze sylikonem ładnie okleić naokoło, jakby kolor uszczelki niepodpasował (ja dostałem tylko brązową, bo biała to szybko by się zabrudziła), tylko z sylikonem by było więcej zabawy, jednak o wiele pewniejsze trzymanie by było.



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Strasznie szumi od strony kierowcy

Post autor: mgralien » pn wrz 19, 2011 22:40

No też myślałem o uszczelce samoprzylepnej tyle że ja już nie wiem czy to wieje przez to ;/ Właśnie w marketach są białe lub brązowe. A czarną to można co najwyżej gdzieś w sieci.

Jeszcze może tego spróbuje chociaż już sam nie wiem.



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Strasznie szumi od strony kierowcy

Post autor: seebst » wt wrz 20, 2011 16:38

Weź jak najszerszą. Brązowa będzie lepsza, bo tak się brudzić szybko nie będzie. Czarnych jeszcze nie spotkałem, ale jeśli to zda egzamin, to będziesz mógł wziąć sylikon i naokoło nim oblecieć, a kolorów sylikonów jest pod dostatkiem, więc kupisz czarny, najlepiej sanitarny i będzie git. ładnie nim oblecisz dookoła, równo i będzie lepiej jak uszczelką, tylko najpierw tak jak mówisz, naklej uszczelkę i zaobserwuj co się będzie działo.



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Strasznie szumi od strony kierowcy

Post autor: mgralien » wt wrz 20, 2011 21:03

No ja widziałem coś takiego: http://www.uszczelki-market.pl/sklep/us ... d,159.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale brązowa to się chyba rzuca w oczy co? Zawsze można sprayem pociągnąć na czarno :)



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Strasznie szumi od strony kierowcy

Post autor: seebst » śr wrz 21, 2011 19:41

najpierw to kup i przyklej tak na próbę, czy to w ogóle to szumi - będziesz miał pewność. W sklepie za nie więcej jak 2 zł za metr dostaniesz takowe uszczelki. Pomijając względy estetyczne, to ma działać a nie wyglądać. U mnie do zielonego auta też ni jak pasowała brązowa, ale w oczy nie rzucało się tak strasznie. Może i dłużej by służyła, ale zaczęła się odklejać, więc wywaliłem ją i zaryzykowałem kupnem nowej, oryginalnej. Najlepsza będzie jak najszersza, ale też nie za szeroka, żeby nie wystawała poza rand drzwi, na którym będzie przyklejona. Ja miałem taką uszczelkę: http://allegro.pl/uszczelka-uszczelki-d ... 78106.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości