woda w bagażniku - problem z uszczelką

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: ato » czw mar 12, 2015 23:14

Kupiłem tą piankę http://allegro.pl/show_item.php?item=5146573365" onclick="window.open(this.href);return false; mam nadzieję, że będzie spełniała swoje zadanie. Czy to normalne, że np. po myjce albo obfitym deszczu na dolnej części tej obecnej uszczelki piankowej znajduje się woda ?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: Haki » czw mar 12, 2015 23:16

Na starej ... która siedzi w aucie wiele wiele lat --- standard :bajer:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: ato » czw mar 12, 2015 23:49

A mógłbyś mi wytłumaczyć którędy ona się w ogóle tam dostaje ? Na tym łuku pomiędzy szczeliną błotnika a lampą ? Jak tam leję w te miejsce to mi leci woda przez kratki jak rozumiem świadczy to o uszkodzonej uszczelce kratki wentylacyjne :smoke: Miałem je uszczelniacz masą poliuretanową ale zdecydowałem się zakupić nowe :D Przy okazji się spytam bo woda w tych korytkach pod kratkami wentylacyjnymi zalegała mi od kilku lat, na początku było tam jakieś zabezpieczenie bodajże koloru żółtego ale się zmyło, jak je wymienię i zlikwiduję w tym miejscu wodę to czymś tam psiknąć aby zakonserwować te miejsca (rdzy tam nie ma) ?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: Haki » pt mar 13, 2015 09:57

Wyczyść i psiknij jakimś woskiem do profili etc ....

Co do wody --- to jak wiesz posiada takie właściwości fizyczne ,że dostanie się przez każdą szczelinę jaką sobie tylko znajdzie ...
Nowe uszczelki w lampach - załatwią sprawę...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: ato » pn mar 30, 2015 08:37

Ja mam identycznie jak Paczu. Woda dostaje się przez nieszczelną uszczelkę szyby i zbiera się na uszczelce wokół klapy. Jak podniosłem dzisiaj po ulewie klapę, to słyszałem jak woda w klapie leci w górę i wyleciała tam gdzie są przewody z powrotem na dół w okolice tych kratek dekompresyjnych, które wymieniłem bo i z nich ciekło. Mało tego to zauważyłem, że w tej rurce gumowej w której biegną kable do klapy w dwóch jest pęknięta izolacja i se woda po tym leci :shock: muszę się za to szybko zabrać. Czy do wyklejenia i ponownego wklejenia szyby trzeba zdemontować wszystkie wewnętrzne plastiki klapy ?



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: amatorek » pn mar 30, 2015 22:43

ato pisze: Czy do wyklejenia i ponownego wklejenia szyby trzeba zdemontować wszystkie wewnętrzne plastiki klapy ?
Przecież, Ty nie będziesz tego robił,raczej muszą to zdemontować.



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

woda w bagażniku - problem z uszczelką

Post autor: ato » czw kwie 02, 2015 12:20

Wole sam to zrobić przynajmniej wiem, że nic nie połamie przy okazji. Już byłem u wielu szpeców i każdy coś upieprzy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości