[mk4] Składanie tylnej kanapy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Send1N
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 09, 2020 12:17

[mk4] Składanie tylnej kanapy

Post autor: Send1N » wt maja 14, 2024 04:05

Witam, mam problem ze złożeniem kanapy jakiś czas po zakupie ta wajcha którą podnosi się do góry aby odblokować kanapę przestała reagować, czytałem że prawdopodobnie plastik się wyłamał od środka, obecnie składa mi się tylko ta mniejsza część kanapy czyli tak jakby 1/3 całości, gdzieś znalazłem informację że w razie potrzeby da się złożyć kanapę mimo wyłamanego zaczepu podważając coś tam śrubokrętem ale kompletnie nie wiem w którym miejscu to zrobić :/ jest jakaś szansa aby złożyć tą kanapę bez rozbiórki i wymiany tej dźwigni?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8838
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: Składanie tylnej kanapy

Post autor: marcin7x5 » wt maja 14, 2024 20:04

Musisz od strony bagażnika włożyć śrubokręt w miejsce gdzie jest zatrzask i podważyć. Mnid tak się udało. Potem musisz całość mechanizmu zdemontować i wymienic lub dorobić końcówkę tego zatrzasku plastykiwego co się obłamał.



Send1N
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 09, 2020 12:17

[mk4] Re: Składanie tylnej kanapy

Post autor: Send1N » śr maja 15, 2024 08:30

Znalazłem podobne tematy ale właśnie kompletnie nie rozumiem w którym miejscu mam ten śrubokręt wsadzić już kilka razy stałem i przyglądałem się tej kanapie i sobie odpuściłem, mógłbyś na jakimś przykładowym obrazku tej kanapy mi to jakoś oznaczyć? Druga sprawa jeżeli bym to wyszarpał i chciał wymienić a nie bawić się w składanie kanapy przy pomocy śrubokręta to da się to wymienić jakoś bez rozbierania całej kanapy kupując tą klamkę https://allegro.pl/oferta/klamka-prawa- ... 1705916014 ? :)



komikx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 09:48

[mk4] Re: Składanie tylnej kanapy

Post autor: komikx » czw maja 16, 2024 21:29

Witam
Jeśli jedna strona się normalnie składa, możesz tam zobaczyć jak to jest zrobione. Przy pociąganiu za klameczkę, w otworze w oparciu będzie widać jak przesuwa się blokada. Z drugiej strony jest identycznie. Z tego co pamiętam, za oparciem kanapy jest pętla z grubego drutu a w oparciu zaczep, trzeba tak włożyć śrubokręt żeby zaczep popchnąć do góry.
Z wymianą może być mały problem przy demontażu urwanej klameczki, plastikowe zatrzaski zatrzaski mocno trzymają. Jeśli urwała się sama końcówka, to po wyjęciu uszkodzonej klameczki wciskasz nową ( jeśli ułamała się gdzieś dalej to trzeba jeszcze usunąć uszkodzony element, nie pamiętam czy da się to zrobić bez rozebrania oparcia).



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 848
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

[mk4] Re: Składanie tylnej kanapy

Post autor: Bednarus » sob maja 18, 2024 00:15

W moim aucie jest identyczne uszkodzenie. Radzę sobie właśnie cienkim śrubokrętem. Kolega wyżej dobrze radzi. Jak podpatrzysz z sprawnej strony jak to działa, to będziesz wiedział jak wkładać śrubokręt.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości