Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pitoos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lip 11, 2012 18:11
Lokalizacja: Kalisz

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: pitoos » ndz cze 22, 2014 23:41

T12 wchodzi w wiązkę przy nagrzewnicy .. zgadza się ?? a T12A łaczy sie z wiazki nagrzewnicy i przechpdzi do komory silnika tak ??



misiek13131
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 03, 2011 20:01

Re: Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: misiek13131 » czw wrz 25, 2014 11:03

witam, podłaczyłem wtyczkę T12 według wskazań z piwerszej strony tego postu, jednak nie pasuje mi rozmieszczenie kabli, gdyż np u mnie tam gdzie gruby kabel to wd schematu idzie jakiś sygnałowy od czujnika... Golf TDI AFN a swapa mam od benzyniaka 93' rok
Obrazek



jumper777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 09, 2013 14:03
Lokalizacja: Kalisz

Re: Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: jumper777 » pt maja 22, 2015 21:29

Witam trochę odkopię temat, szukam informacji i niestety nie mogę znaleźć, posiadam golfa z rocznika 97, zakupiłem climatronica od golfa bodajże 94 albo 93 rok i jak wiadomo instalacja przed i po lifcie minimalnie się różni, ktoś mógłby pomóc jak to ogarnąć? posiadam instalację oplatającą nagrzewnicę, i raczej część instalacji do której wpina się między innymi czujnik nasłonecznienia i sporą część tej która idzie od skrzynki bezpieczników do komory silnika. Instalacja szczątkowa ponieważ znajomy kupił gofra pod sam silnik i całą wiązkę silnika drapnął. Za pomoc z góry dziękuję A dodam że posiadam klimatyzację manualną z webasto



Pasicek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 10, 2008 14:08
Lokalizacja: Łańcut

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: Pasicek » ndz lis 08, 2015 19:07

Witam
Potrzebuje rozpiski kostki 28 pinowej sterownika bez econ



Awatar użytkownika
zajac
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2492
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:18
Lokalizacja: krakow,skarzysko
Kontakt:

Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: zajac » ndz lip 17, 2016 19:36

Witam ,


Mam prośbę o pomoc w ogarnięciu klimy. Włożyłem klimatyzację manualną z golfa 3 94r 2,0 benzyna do golfa 3 95 r 1,8 benzyna . Po montażu mam kilka chochlików z działaniem klimy.
Co się dzieje ? Po odpaleniu silnika guzik ac i obieg wewn wyłączone , a co chwilę na 3 sekundy włącza się kompresor , po włączeniu klimatyzacji (wciśnięte oba guziki od klimy) guzik ac się świeci , a guzik obiegu raz świeci raz nie, kompresor chodzi ale co jakiś czas się wyłącza.

Gdy klima jest wyłączona kompresor mam wrażenie tłoczy zimno do kabiny. Nie bardzo wiem o co chodzi.

Muszę dodać , że mam kilka braków w elektryce. Na podszybiu mniej więcej po środku została mi jedna wolna kostka 2 pinowa (kable brązowy i biało-czarny) i na wysokości filtra kabinowego 2 wolna kostka 2 pinowa (kable brązowy i zielono-czarny) . Pod zderzak (razem z wiązką do czujnika ciśnienia) poszła 2 pinowa kostka z kablem zielono czerwonym i brązowym , w którą wpiąłem czujnik temperatury (1H0959625) - tylko tam pasował. I jak wkładam czujnik to słychać cykanie kompresora , nawet jak jest wyłączony zapłon. Jak wyjmę czujnik to kompresor nie działa.
Znalazłem też 2 czerwone przewody (w skrzynce bezpieczników) połączone bezpiecznikiem , po którego wyciągnięciu nie włącza się kompresor. Jeden jest wpięty z tyłu po prawej od strony pedałów do zbiorczego plusa , drugi idzie do drugiej strony skrzynki i wchodzi gdzieś pod wtyczką od głównej masy.

W skrzynce bezpieczników zostało mi kilka nie podłączonych przewodów
1. Wtyczka biała z białym kablem (jednopinowa)
2. Kostka z brązowym kablem (jednopinowa)
3. Kostka zielona (nie pamiętam koloru kabla) (jednopinowa)
4. Wtyczka 2 pinowa kabel zilono czerowny i jakiś chyba niebieski wychodzi z kostki klimatyzacji (tej w której jest przewód od guzika i panelu sterowania)


czy ktoś na podstawie powyższego jest mi w stanie pomóc to ogarnąć?

dodam, że nie mam specjalnie pojęcia o elektryce i najlepiej rozumiem opisy proste i obrazowe :)


Moje mark 4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=251704&start=0

NARZĘDZIA I SPRZĘT WARSZTATOWY - SPRZEDAŻ
Pomoc prawna - ubezpieczenia
Ubezpieczenia PZU OC, AC, NNW, Pakiety - Tanio

Awatar użytkownika
KEFRZYSKI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 23:47
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: KEFRZYSKI » wt maja 02, 2017 11:03

Witam. Odkopie temat. W Moim Golfie 3 po swapie z 1.6 aft na 2.8 aaa. Climatronic pokazuje HE. Czy ktoś pomoże i wytlumaczy dlaczego? To pewnie kwestia jakiegoś kabla.

Wysłane z mojego F3211 przy użyciu Tapatalka


Mój MK3 VR6 USA
viewtopic.php?f=88&t=561736&p=6644026#p6644026" onclick="window.open(this.href);return false;

Etar1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 24, 2017 21:45

Re: Przerobienie manualnej klimatyzacji na climatronic

Post autor: Etar1989 » ndz gru 30, 2018 16:07

witam mam problem mianowicie mam klimatronik z opcja econ mam uciętą wtyczkę t12a i prosil bym o pomoc w opisie koloro kabli ktory do czego jest, w schematach jestm zielony z gory dziekuje :-P ;-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości