Żółta kontrolka poduszki airbag a działanie poduszek

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartoxik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 24, 2013 17:36

Żółta kontrolka poduszki airbag a działanie poduszek

Post autor: bartoxik » czw sie 31, 2017 07:35

Witam serdecznie
Mam pytanie - czy faktycznie w momencie kiedy żółta kontrolka od poduszek powietrznych świeci to Cały system wszystkich poduszek powietrznych jest wyłączony ? Pytam gdyż błąd poduszek pojawił się u mnie już dość dawno i wciąż występuję a jako iż zacząłem ostatnio wozić w przodzie kilku-miesięczne dziecko to chciałbym wiedzieć że jest to na 100% bezpieczne - a teść mi powiedział że nie ma co nawet jechać do mechanika na VAG wyłaczać poduszki bo i tak system nie odpali gdy jest błąd poduszek powietrznych.

Przeglądałem forum i niektórzy właśnie pisali że tak właśnie jest ale wolę mieć 100% pewności bo chodzi tutaj o życie mojego maluszka :)

Dziękuje za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Żółta kontrolka poduszki airbag a działanie poduszek

Post autor: wesol » czw sie 31, 2017 09:20

Kto te glupoty opowiada to ja nie wiem. Czemu ci ludzie pitola o czyms co nie wiedza. tylko im sie wydaje. Czy ten twoj tesciu sprawdzal to na stole ze takie informacje potem sieje?? Wez go zapytaj o to jakim prawem sie pytam opowiada te swoej glupie teorie.

Powtorze to jezcze raz: Moze nawet nie byc jednej poduszki na aucie bo ktos ja wyciagnie to reszta podlaczonych poduch w momencie kolizji wypali jesli kabelki sa sprawne i maja ciaglosc. To jest system bezpieczenstwa ludzi w aucie i nie moze byc tak ze z powodu tak blachego jak np przesuniecie fotela czyli chwilowy brak ciaglosci obwodu mialby decydowac o czyims zyciu. To tak jakbys chcial powiedziec ze silnik zgasnie i nie masz hamilcow. Hamulce musza dzialac nawet jakby akumulator ktos ukradl.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

bartoxik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt maja 24, 2013 17:36

Re: Żółta kontrolka poduszki airbag a działanie poduszek

Post autor: bartoxik » sob wrz 02, 2017 17:45

@wesol
Byłem dzisiaj u swojego mechanika i ten mnie poinformował że nie ma sensu odłączać VAGiem poduszek gdy jest kontrolka gdyż tak one nie odpalą. Czy może ktoś wie gdzie mogę znaleźć oficjalną informację w tej sprawie ? Czy zmienić faktycznie mechanika.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Żółta kontrolka poduszki airbag a działanie poduszek

Post autor: wesol » sob wrz 02, 2017 19:02

Wiesz co. Podjedz do tego mechsa odkrec sterownik poduch. Odpal auto i potrzasnij tym sterownikiem. Zobaczymy czy odpala poduszki i napinacze czy nie. Okej?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 34 gości