Zamek tylnej klapy

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

duch7070
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 19:56

Zamek tylnej klapy

Post autor: duch7070 » pt lis 18, 2016 13:53

Witam Wszystkich.
Mam problem z zamkiem w tylnej klapie w mojej czwórce. Kupiłem wkładkę bo stara się posypała całkowicie. Zamówiłem tą wkładkę z centralnym, ale nie wiem co żle robię bo nie mogę tego ogarnąć. Ten element zaznaczony na zdjęciu po wciśnięciu klamki spadaObrazek



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Zamek tylnej klapy

Post autor: jameess » śr lis 23, 2016 23:22

Zobacz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=75qm8p-1XqQ" onclick="window.open(this.href);return false;

i tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=KgJGZGFbBjw" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie ma filozofii, rozbierałem go, czyściłem wkładkę i wymieniałem mikrostyk.



mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

Zamek tylnej klapy

Post autor: mariusz33 » czw lis 24, 2016 18:10

Witam ja podepne sie do tematu ,ostatnio wymienialem klamke ale za boga nie moge wyjac bebenka (zapieczony)Jakies rady.


Mariusz

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Zamek tylnej klapy

Post autor: amatorek » czw lis 24, 2016 22:46

Poczęstować wkładkę WD-40 lub naftą,względnie Coca Cola (ponoć najlepszy odrdzewiacz) :bigok: nie ma bata, musi wyjść.



mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

Zamek tylnej klapy

Post autor: mariusz33 » czw lis 24, 2016 23:20

Psikam caly czas ,dodam ze kluczyk nie wchodzi do konca okolo 3mm i nie moge przekrecic kluczyka.Dobrze ze jest centralny.


Mariusz

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Zamek tylnej klapy

Post autor: riccardoa » pt lis 25, 2016 08:43

mariusz33 pisze:nie wchodzi do konca okolo 3mm i nie moge przekrecic kluczyka.Dobrze ze jest centralny.
Dopóki nie będziesz mógł przekręcić kluczyka, nie wyjmiesz wkładki.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Zamek tylnej klapy

Post autor: DejaVu » pn lis 28, 2016 19:52

To i ja podepnę się pod temat :bajer: U mnie ostatnio jak była zima w tym roku na Mazurach :grin: przyłapało tylną klapę że nie mogłem otworzyć bagażnika , po podsuszeniu opalarką elektryczną klapa odpuściła , wysuszyłem ,powycierałem i udrożniłem uszczelkę , ale pojawił się kolejny problem ,bo teraz klapa nie chciała się zamknąć :foch: Po wysuszeniu i przesmarowaniu odrobiną towotu , w końcu się zamknęła , aż do dziś :kac: dziś znowu problem po otwarciu z zamknięciem :( Popsikałem to wd-40 i w końcu się zamknęło , tylko ciekawe jak na długo? Moje pytanie jest takie: czy można ten zamek(nie wkładkę) jakoś wyregulować? bo u mnie zawsze trzeba było mocno trzasnąć klapą , bo jak nie to po przekręceniu zamka , klapa ''trzymała'' ale była tak jakby nie domknięta bo barabaniła. Na klapie też są takie jakby ograniczniki plastikowe które opierają się na gumach przy lampach , jest na nich chyba gwint , ale nic tam nie można wyregulować - do czego to jest? nie mam aparatu z fleszem więc nie mogę wrzucić fotek. Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Zamek tylnej klapy

Post autor: amatorek » pn lis 28, 2016 20:15

riccardoa pisze: jest na nich chyba gwint ,
to jest na bit do śrubokręta typu splin nr 10(chyba) odkręcasz ale nie do końca wysuwasz odbojnik ,zamykasz klapę,otwierasz,dokręcasz i :bigok:

edit;
sprawdziłem,bit nr.15
Ostatnio zmieniony pn lis 28, 2016 20:37 przez amatorek, łącznie zmieniany 1 raz.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Re: Zamek tylnej klapy

Post autor: DejaVu » pn lis 28, 2016 20:36

amatorek pisze:
riccardoa pisze: jest na nich chyba gwint ,
to jest na bit do śrubokręta typu splin nr 10(chyba) odkręcasz ale nie do końca wysuwasz odbojnik ,zamykasz klapę,otwierasz,dokręcasz i :bigok:
Nawet jak wymontuję te odbojniki to i tak muszę mocno trzasnąć bagażnikiem aby się zatrzasną i nie miał luzu po przekręceniu kluczyka :foch: czy można opuścić zamek niżej aby się zamykał bez mocnego trzaskania? W razie ''W'' wziąłem do golfika ze 2 metry drutu , aby w razie czego gdzieś w drodze zdrutować ten bagażnik , jak by mi się otworzył :chytry:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Zamek tylnej klapy

Post autor: amatorek » pn lis 28, 2016 20:42

DejaVu pisze:czy można opuścić zamek niżej aby się zamykał
niewielki luz jest na otworach
spróbuj przesunąć (na zewnątrz)rygiel,ten na tylnym pasie o który się zamek zamyka,względnie można dać podkładki pod ten rygiel,ok. 3 mm będzie wyżej.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Zamek tylnej klapy

Post autor: DejaVu » pn lis 28, 2016 21:15

Powalczę z tym w weekend ,chyba że wcześniej mi się to r... chociaż postaram się nie otwierać bagażnika , pada śnieg ,więc ostatecznie po łopatę sięgnę od strony siedzenia :grin: muszę też wymyślić jakiś patent w razie awarii zamka tudzież bagażnika , aby nie można było otworzyć go w razie awarii , jak się to roz... chociaż jak brat miał kiedyś golfika3 i zamarzały mu uszczelki w drzwiach , to nie raz przez bagażnik się wchodziło :bajer:
Edyta: a mówiąc ''rygiel'' masz na myśli ten ''pazur'' w zamku czy to badziewie w ''zderzaku'' pod co dać te podkładki?


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Zamek tylnej klapy

Post autor: amatorek » pn lis 28, 2016 21:39

DejaVu pisze:badziewie w ''zderzaku'' pod co dać te podkładki?
tak,ucho (przykryte jest klapką) za który zamyka się zamek.Obrazek



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Zamek tylnej klapy

Post autor: DejaVu » ndz gru 04, 2016 12:07

Zajrzałem i nic nie zrobiłem :foch: to ucho ma u mnie luz - mimo pożyczonych troxów nie mogę tego odkręcić/dokręcić klucz się omyka :ass:


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Zamek tylnej klapy

Post autor: amatorek » ndz gru 04, 2016 14:01

Witam,podjedz do jakiegoś warsztatu co mają klucze typu splin (12 gwiazdkowy)lub kup zestaw kluczy,zawsze się przydadzą ,cena nie jest zaporowa ok.30-40 pln.Jeżeli bardzo "rozrobiłeś"śrubę ,pozostaje rozwiercenie
DejaVu pisze: to ucho ma u mnie luz
powinno być mocno osadzone.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości