Montaż sierpów

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
FelippeTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 08, 2014 09:51

Montaż sierpów

Post autor: FelippeTDI » śr lis 02, 2016 23:37

Cześć wam.
Szukałem tematów na temat montażu sierpów i coś tam niby wyszperałem, ale ostatecznie nie wiem jak to zrobić.
Teraz mam takie krótsze; "półsierpy". Mam w planie montować normalne pełne sierpy. Z tego co się dowiedziałem oryginalnie każdy pełny sierp jest montowany na 6 nitów. Te które mam teraz mają po 4 na nadkole (2 półsierpy/nadkole; każdy z nich po 2 nity).
Pytanie brzmi jak to zorbić?
Niektórzy wiercą dziurki w rantach nadkola i montują je na wkręty, ale jakoś tego nie widzę... Może przesadzam, ale lekko podchodzi to już pod partactwo. Może jakiś klej? Klej zawsze można zmyć z lakieru, trzymałby fajnie cały sierp. Może po prostu nitować tak jak oryginał? Ale czy wtedy jestem w stanie ładnie dopasować je do nadkola?

Doradźcie coś :grin:



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Montaż sierpów

Post autor: Radzio0018 » czw lis 03, 2016 00:42

Ja montowałem pakiet GTI u siebie na wkrętach. Mowa o sierpach. Nie uważam tego za druciarstwo. Moim zdaniem o wiele lepsze to niż klejenie :bajer:



Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

Montaż sierpów

Post autor: MaciuśLDZ » czw lis 03, 2016 00:55

Nity to nity :) Zawsze będzie to przypominało ORI mocowania. Omijałbym wkręty... wiem, że to szybkie i mało problematyczne lecz po czasie mogą wyjść z tego niezłe kwity.
Co do kleju... zamierzasz w przyszłości zdejmować sierpy?



Awatar użytkownika
FelippeTDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 08, 2014 09:51

Montaż sierpów

Post autor: FelippeTDI » czw lis 03, 2016 08:15

Sierpów ściągał nie będę, ale nie chce robić takiego bubla możliwemu, przyszłemu właścicielowi. Pozostają nity, ale nie wiem jak to zrobić żeby było dobrze. Wkrętem jeszcze jakoś się to dopasuje, "dociągnie", żeby siadło tak jak ma być, a takim nitem.. no nie wiem. Muszę jechać poszukac tych sierpów, jak bede miał je w rękach to wtedy zadecyduje.



Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

Montaż sierpów

Post autor: MaciuśLDZ » czw lis 03, 2016 09:43

Małe wiertło w wkrętarkę, nawiercamy i nitujemy.
Tak jak napisałeś najlepiej jak będziesz miał te sierpy przy sobie i wtedy zobaczysz jak to zamontować ;)



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Montaż sierpów

Post autor: Hubi14 » ndz lis 06, 2016 13:45

ja tam nitowałem i normalnie w rantach nadkola miałem dziurki na nity :)



dawid1994
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 29, 2016 20:28

Montaż sierpów

Post autor: dawid1994 » wt gru 20, 2016 20:45

Jak nie zamierzasz ściągać sierpów to możesz na klei do szyb samochodowych, świetnie klei i nie do oderwania sam tak zrobiłem wygląda estetycznie i nie trzeba nic wiercić ani wkręcać przy okazji klej zabezpieczy żeby pod plastik nie wdarła się woda dzięki czemu unikniesz korozji na nadkolach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości