Parujace na maksa szyby, już brakuje mi pomysłu

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Parujace na maksa szyby, już brakuje mi pomysłu

Post autor: Haki » wt kwie 09, 2013 23:26

arek607 pisze:Witam panów. Czy możliwe jest że od jesieni do samochodu nalało się tyle wody że wygłuszenia były całkiem nasiąknięte wodą. W dziurze gdzie biegnie linka do otwierania maski jest taki koreczek gumowy którego chyba nie założyłem po montażu alarmu. W zimie zauważyłem źe mam mokre dywaniki, chyba normalne jak na tą porę roku. Ale jak już zobaczyłem źe stoi tam woda to zacząłem działać. wyjąłem wygłuszenia i normalnie z nich ciekło. Wodę miałem po lewej stronie z przodu i z tyłu. Wygłuszenie nad nogami też mam mokre. Czy wszystkiemu winna jest ta zatyczka na lince?
a i owszem --- jeden z wielu przyczyn zalewania MK IV :bajer: - to już ze sparciałą gumą -trzeba sobie silikonami poprawiać - a o braku nawet nie wspomnę /// czeka Cię suszenie autka :pub:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
arek607
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: czw lip 12, 2012 17:09
Lokalizacja: Hrubieszów/Rzeszów

Parujace na maksa szyby, już brakuje mi pomysłu

Post autor: arek607 » śr kwie 10, 2013 10:02

Już wyjąłem wygłuszenia ale tylko po lewej stronie. Myślę, że druga strona nie naciągnęła wilgoci. Jeszcze wrzucę ze 2 wkłady do pochłaniaczy wilgoci i powinno być ok. Ten korek założyłem na swoje miejsce ale jeszcze go uszczelnię sylikonem.


VW Golf 1.9 TDI AJM 115KM LINK

Obrazek

awogard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 13, 2016 09:07

Parujace na maksa szyby, już brakuje mi pomysłu

Post autor: awogard » czw paź 13, 2016 11:48

Witam. Odgrzeję trochę, bo temat jakby nie dokończony. Ponieważ mamy jesień, a co za tym idzie sporo deszczowych dni, zapewne nie jeden użytkownik narzeka na parujące szyby. Ja od kilku dni mam wodę pod nogami, tak z prawej jak i z lewej strony. Pisząc pod nogami, wykładzina jest mokra tylko przy samych siedzeniach, reszta wykładziny jest sucha. Sprawdziłem wszystkie ścianki pionowe wykładziny od siedzenia po pedały i w drugą stronę i są suche. Woda jest tylko na podłodze tuż przy przednich siedzeniach. Słupki też suche. Jeśli chodzi o drzwi to ostatnio regulowałem stronę kierowcy wydają się być dobrze spasowane, a od strony pasażera odłożyłem z braku czasu. Na progach i zawiasach drzwi też jest mokro o ile to ma jakieś znaczenie. Wczoraj profilaktycznie udrożniłem kanały na podszybiu oraz otwory spustowe na dole drzwi. Czy możliwe jest że woda dostaje się od podwozia? Są tam zaślepki i teraz nie wiem czy powinny być dwie na stronę czy jedna? Oczywiście mowa o miejscach pod przednimi siedzeniami. U mnie są dwa otwory z czego jeden zaślepiony, a drugi nie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.



awogard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 13, 2016 09:07

Parujace na maksa szyby, już brakuje mi pomysłu

Post autor: awogard » śr paź 26, 2016 19:53

Czy nikt już tu nie zagląda??



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Parujace na maksa szyby, już brakuje mi pomysłu

Post autor: Haki » czw paź 27, 2016 08:06

awogard,
Powinny być wszystkie zaślepki .... ale wątpię szczerze by tamtędy woda Ci się do auta dostawała ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Parujace na maksa szyby, już brakuje mi pomysłu

Post autor: grg474 » sob paź 29, 2016 16:55

awogard, wybacz ale robisz to od :ass: strony. Wyjmujesz fotele, zamykasz się w aucie a ktoś niech wężem gumowym leje po kolei po elementach samochodu - zobaczysz skąd pojawi się woda, bo może być np z odpływów szyberdachu jeśli go masz, może być że z powodu zapchanych kanałów odpływowych obok filtra ppyłkowego i po przeciwnej stronie, może być z zapchanego odpływu wody z drzwi, może być z wielu miejsc. Wielokrotnie o tym pisano a Ty liczysz na to, że my nie widząc auta powiemy gdzie, skoro właściciel sam nie widzi


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

awogard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 13, 2016 09:07

Parujace na maksa szyby, już brakuje mi pomysłu

Post autor: awogard » ndz paź 30, 2016 23:35

Drzwi odkorkowałem, spusty z podszybia też, uszczelniłem blachy pod tapicerką drzwi, foteli z wykładziną jeszcze nie wyjmowałem, w najbliższym czasie zdejmę podszybie może to uszczelka linki i to będzie mój kolejny krok poszukiwań. Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.Obrazek
Oczywiście najpierw wyjmę siedzenia i wykładzinę
Ostatnio zmieniony czw lis 03, 2016 16:46 przez awogard, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

Parujace na maksa szyby, już brakuje mi pomysłu

Post autor: MaciuśLDZ » wt lis 01, 2016 23:23

A szyba na około gdzieś nie puszcza wody?



kakua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn mar 05, 2007 22:45
Lokalizacja: EBE
Auto: Golf 3
Silnik: AGU

Parujace na maksa szyby, już brakuje mi pomysłu

Post autor: kakua » pn lut 27, 2017 12:18

Wiem ile czasu zajmuje wyłapanie przecieków więc opisze Wam historię mojego weterana (Golf 3 GT).
Objawy:
mokre dywaniki, parujące szyby.

1. Wymiana nagrzewnicy - dużo roboty, nagrzewnica gdzieś przeciekała , ale to nie był powód powodzi
2. Czyszczenie kanałów, rynienek i króćców odpływowych z szyberdachu - gdy odpływ jest zatkany to wiadomo, woda znajdzie inną drogę. U mnie dodatkowo był źle podłączony króciec od strony kierowcy i cały odpływ lał się do środka....

I w tym momencie popełniłem błąd ponieważ uznałem, że jest naprawione i w sumie przez 2 lata (gdy auto czekało na lepsze czasy) woda dalej dostawała się do środka. Idziemy dalej:

3. Uszkodzona uszczelka podszybia - woda bez ograniczeń dostaję się do komory podszybia (tam gdzie jest sterownik, filtr powietrza itd) omijając kanały w podszybiu, które prowadzą do odpływów. Po krótkich oględzinach okazało się, ze uszczelka pod komorą filtra nie przylegała dobrze więc woda kanałami dostawała się do środka. Poza tym, to jest uszczelka do powietrza nie do wody...

Na tym etapie rozbebeszyłem wszystko z wyjątkiem podsufitki, a jednak coś było nie tak, bo w zimę skrobałem szyby od ..wewnątrz.
Podobno woda lubi się dostawać przez drzwi czy lusterko (z powodu uszkodzonej folii itd.). U mnie to raczej wykluczyłem, bo ok. 10 lat temu drzwi wyciszyłem taśmą dekarską (wbrew opinii niektórych - nigdy z tego powodu nie śmierdziało).

Wczorajszy dzień mam nadzieję, że zakończył temat, bo gdy zdemontowałem podsufitkę i podjechałem na myjnię, znalazłem:

4. Uszkodzoną uszczelkę/listwę górną szyby czołowej - zdemontowana podsufitka miała w górnej części same zacieki, po podlaniu dachu w zobaczyłem sącząca się wodę w rejonie lusterka! Może to nie był powód zalewania podłogi, którą obserwowałem od kilku miesięcy tylko szronu, lodu i ogólnej wilgoci w kabinie.

Aha, nie zapomnijcie sprawdzić tyłu, bo zazwyczaj woda w tych modelach dostaje się przez uszkodzoną uszczelkę tylnej szyby, fedruje przez środek klapy i trafia zamkiem do bagażnika/koła zapasowego. Również ostatni króciec w klapie lubi pęknąć i spryskujemy szybę, a płyn spierdziela do środka - łatwo to wyłapać.

Dzisiaj zabieram przyjaciela (tudzież golf) do znajomego blacharza żeby ocenił stan podwozia, bo mam pewne plany z tym samochodem i nie wiem czy podwozie to wytrzyma :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości