Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: Qto » pn maja 04, 2015 00:00

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1312975" onclick="window.open(this.href);return false; - w Borze pewnie troszkę inaczej będzie z tyłem, ale fotostory jest



kobi9600
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 15, 2015 09:23
Lokalizacja: P-ce

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: kobi9600 » pn paź 19, 2015 18:13



no BASS - no FUN

Norixon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 26, 2015 21:46

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: Norixon » sob maja 21, 2016 15:24

Proszę o to fotki... Golf IV 1,4 B. 2003 rok produkcji.ObrazekObrazekObrazek



Norixon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 26, 2015 21:46

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: Norixon » sob maja 21, 2016 15:26

ObrazekObrazekObrazek



Norixon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 26, 2015 21:46

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: Norixon » sob maja 21, 2016 15:28

ObrazekObrazekObrazek



Norixon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 26, 2015 21:46

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: Norixon » sob maja 21, 2016 15:44




WITAM. NA WSTĘPIE POWIEM, ŻE NIE POLECAM ZAKUPU USZCZELKI ANTENY FM U DEALERA VW. JEST WYKONANA BADZIEWNIE, MYŚLĘ ŻE ZAMIENNIKI NA ALLEGRO JUŻ SĄ LEPSZE. ORYGINAŁ NIE LICUJE PO ZAMONTOWANIU. JA ZAPŁACIŁEM U DEALERA VW 60 ZŁ. ZA KOMPLET NAPRAWCZY DO ANTENY, Z NAKRĘTKĄ. I TAK ZAŁOŻYŁEM STARĄ NAKRĘTKĘ BO KUPIONA NOWA NIE CHCIAŁA NAKRĘCIĆ SIĘ NA ANTENĘ. KLUCZ NA NAKRĘTKĘ ANTENY PŁASKI ROZM 22. LEPIEJ NIE SILIKONOWAĆ, BO SKŁADNIKI SILIKONU MOGĄ USZKODZIĆ LAKIER. LEPSZY BĘDZIE JEŚLI JUŻ USZCZELNIACZ DO SZYB SAMOCHODOWYCH. AHA, LEPIEJ WYMIENIAĆ USZCZELKĘ W DWIE OSOBY. ZROBIMY TO SPRAWNIE I EFEKTYWNIE. CO DWIE RĘCE TO NIE JEDNA. POWODZENIA!



mayer83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 05, 2014 10:02

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: mayer83 » śr wrz 14, 2016 09:58

Witam,

Ja nadal walczę ze swoim radyjkiem. Została mi jedyna ostatnia możliwość... najgorsza z możliwych niestety - wymiana kabla antenowego. Wie ktoś gdzie można takowy kabel zakupić (mowa o nowym)?
Czy zastosować jakiś zamiennik, jeśli upierać się przy nowym. Chyba, że dorwać jakiś oryginał z demontażu, byle sprawny był. I zostaje kwestia wymiany kabla (po sprawdzeniu najpierw na krótko oczywiście). Nie mam za bardzo ochoty zdejmować całej podsufitki i prowadzić go w miejscu fabrycznym. Myślałem założyć na niego dodatkową plecionkę i puścić go luzem do zejścia w przednim słupku. Ewentualnie tunelem środkowym i później pod siedzeniami i tylnym słupkiem, zdala od pompy paliwa.

Potwierdzam to, co napisał kolega powyżej... również użyłem starej nakrętki. Nowa od nowej anteny była za duża i nie można było dobrze dokręcić anteny. A antena niby oryginał.

Lepiej zastosować używany oryginał, czy zamiast niego przedłużacz antenowy + redukcja z DIN na ISo od strony radia, coś takiego... http://allegro.pl/przedluzacz-antenowy- ... 31742.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM)

Post autor: Haki » sob wrz 24, 2016 14:26

mayer83, kup przewód H155 na takim od sieci WI-FI zrobiłem kiedyś na szybko antenę u kolegi w MK III i pięknie gra do dziś ....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

mayer83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn maja 05, 2014 10:02

Re: Jak zdemontować podsufitkę w Golf IV? (wymiana anteny FM

Post autor: mayer83 » pn paź 17, 2016 17:21

Dziękuję za odpowiedź Haki... i przepraszam, że tak późno odpowiadam.

Troszkę się rozmineliśmy i troszkę się pośpieszyłem. Zamówiłem kabel na alle. Czy raczej tak zwaną przedłużkę kabla antenowego. Swoją drogą nie wiem co za różnica. Kabel jak widać nawet po założeniu plecionki, jakiś mega imponujący rozmiarami nie jest.

Faktycznie kabel był przerwany. Stacje się pojawiły. Ale z odbioru do końca nie jestem zadowolony. Choćby Muzycznego Radia. Z drugiej strony w moim rejonie wiem dobrze jak ciężko złapać sygnał tego radia. Temat doskonale przerobiony w home audio, z finałem w postaci solidnej anteny kierunkowej na odpowiednim maszcie ;). Haki mógłbyś podać o jaki kabel dokładnie chodziło? Czy nie można zastosować koncentryka jak w "domu"? 75Ohm.

Z drugiej strony trochę się namęczyłem przeciągając ten kabel tunelem środkowym jednak. Może w celu poprawy jakości sygnału trzeba pokombinować z wpięciem separatora antenowego...



Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości