Fotochrom

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dominik.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 29, 2016 19:53

Fotochrom

Post autor: Dominik. » czw lip 21, 2016 13:46

Mam u siebie w golfie fotochrom, do niego idzie 6 kabli Obrazek
czyli wnioskuje po tym, że jest on pod czujnik deszczu. Szyba była na pewno wymieniana, nie wiem czy jest ona przystosowana pod czujnik deszczu (szyba NORDGLASS), nie wiem czy w lusterku jest również czujnik deszczu (6 kabli jest). Z tego co się zorientowałem to gdy jest czujnik deszczu to na 1. pozycji nie ma okresowych wycieraczek, włączają się gdy czujnik wykryje deszcz, u mnie normalnie są okresowe wycieraczki. Czy może w tej rurce co jest na zdjęciu normalnie jest 6 kabli? Z tego co wiem sam fotchrom posiada 3kable. Pytam ponieważ muszę wymienić fotochrom gdyż jest wylany. W razie jak posiadam czujnik deszczu to mogę założyć sam fotochrom nie przystosowany pod czujnik deszczu, czy będzie pasował w miejsce starego?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Fotochrom

Post autor: Qto » czw lip 21, 2016 14:35

Lusterko i czujnik to dwie osobne sprawy...ale w mk4 wystepowaly zawsze razem. Jeśli lusterko będzie pasowało na uchwyt lusterka na szybie...to będzie pasowało. Jak zdejmiesz lusterko to zobaczysz na szybie czujnik lub miejsce na niego.
Skoro wycieraczki działają tak jak piszesz to pewnie przekaźnik nie obsługuje czujnika deszczu.
Trzy kable są od fotochromu...i trzy od czujnika.



Dominik.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 29, 2016 19:53

Fotochrom

Post autor: Dominik. » czw lip 21, 2016 17:55

Sprawa ma się następująco, ściągnąłem lusterko i ukazał mi się taki widok Obrazek Obrazek
Czujnik deszczu w lusterku jest razem z żelem Obrazek
Tak jak wspominałem szyba jest wymieniona i nie jest przystosowana pod czujnik Obrazek w miejscu gdzie przychodzi żel jest zaklejone czarna folia bez wycięcia na czujnik. Mam pytanie co trzeba zrobić żeby odratować ten czujnik, wymiana szyby będzie konieczna? Tak jak wspominałem wycieraczki okresowe są, co nie występowało przy czujniku deszczu. Czy jak kupie lusterko nie przystosowane pod czujnik deszczu będzie pasować w stare mocowanie? Czy lusterko fotochrom pod czujnik i bez niego mają takie samo mocowanie na szybe (łapy, w które wsuwa się lustro w szybę) ?



Dominik.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: wt mar 29, 2016 19:53

Fotochrom

Post autor: Dominik. » pt lip 22, 2016 13:43

Qto, Wiem, że nie należy pisać ppp, Czyli co musiałbym pewnie zmienić przekaźnik na 192 przystosowany pod czujnik deszczu? Ponieważ jak mam okresowe wycieraczki to mam przekaźnik od zwykłych wycieraczek. Mam jeszcze takie pytanie czy jak nie mam szyby przystosowanej pod czujnik deszczu to jak bym wyciął kółko o średnicy czujnika deszczu w tej czarnej foli gdzie jest mocowanie lusterka, to by hulało?



Skrzak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1520
Rejestracja: pt cze 14, 2013 15:23
Lokalizacja: Wilno
Auto: Bora kombi Highline
Silnik: ARL

Fotochrom

Post autor: Skrzak » pt lip 29, 2016 11:12

Daj sobie spokój z czujnikiem deszczu, podobno w mk4 chodzi jak chce i nigdy tak jak chce tego kierowca.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości