Problem z szybami .

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

asdawrwd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz maja 15, 2016 21:22

Problem z szybami .

Post autor: asdawrwd » ndz maja 15, 2016 21:39

Witam.
Posiadam GOLFA IV 1.9 GTI -140 km - 3 drzwiowy i od pewnego czasu pojawił mi się problem z szybą od pasażera , która słabo się wciąga i nawet wchodząc do góry lekko zamyka się pod kątem . Drugi mój problem polega na tym jak szyby są opuszczone do połowy czy mniej to latają , przy zamykaniu drzwi słychać jak latają czy też można je ręką normalnie ruszać w czym może być problem ? Szyby elektryczne .



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z szybami .

Post autor: grg474 » pn maja 16, 2016 16:49

asdawrwd pisze:Drugi mój problem polega na tym jak szyby są opuszczone do połowy czy mniej to latają , przy zamykaniu drzwi słychać jak latają czy też można je ręką normalnie ruszać w czym może być problem ?
oba problemy połaczone - pewnikiem masz plastikowe ślizgi które pękły
tu na fotce widać uchwyty ze ślizgami


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

asdawrwd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz maja 15, 2016 21:22

Problem z szybami .

Post autor: asdawrwd » pn maja 16, 2016 18:21

czy jesteś pewny,bo ostatnio mi własnie od strony pasażera pękły mocowania i szyba mi spadła . ? Z tego co wiem to mechanik je pokleił i nie dał nowych.
Czyli wystarczą nowe ślizgi po obu stronach ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z szybami .

Post autor: grg474 » śr maja 18, 2016 21:01

tak jestem pewny


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Problem z szybami .

Post autor: Sztomel » czw maja 19, 2016 07:35

Nowych plastikowych ślizgów nie polecam mimo, iż są bardzo tanie bo zazwyczaj pękają w najmniej oczekiwanym momencie, szyba leci w dół i jesteś w :ass: zwłaszcza jeśli jesteś na wczasach i pada deszcz a auto parkujesz pod chmurką. Lepiej wydać raz 60 zł ale masz pewność, że te metalowe ślizgi przeżyją Twoje auto. Na allegro chodzą po 40-90 zł. Tu masz przykład takich za 60 zł :
http://allegro.pl/2x-reperatura-slizg-p ... 72942.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co ciekawe ASO kiedyś oferowało zestaw naprawczy z takimi metalowymi ślizgami wraz z linką za kwotę 160 zł. Obecnie się cwaniaki z tego wycofali i oferują jedynie te plastikowe wiedząc, że często pękają bo wtedy częściej mają klienta na serwisie.
Koledze ostatnio ślizgi pękły podczas demontażu zamka z drzwi i na szybko był zmuszony kupić plastikowe w InterCarsie. Co prawda kupił plastikowe lecz już nieco grubsze i solidniejsze niż oryginalne plastikowe ale zapłacił za nie 48 złotych bo metalowych nie mieli.
Zauważ, że jedne są dokręcane na klucz imbusowy a inne na klucz Torx aby zacisnąć w nich szybę więc jeśli chciałbyś je sobie sam wymienić to musisz dysponować odpowiednim kluczem.


Obrazek

Krispl
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn gru 14, 2015 18:46

Re: Problem z szybami .

Post autor: Krispl » czw maja 19, 2016 10:09

Ja polecam kupić cały podnośnik szyby nowy. Nowy kosztuje ok 100-150 zł. A w komplecie są nowe ślizgi i nowe linki. Może te rozwiazanie jest droższe ale pewniejsze.

Wysłane z mojego Y635-L01 przy użyciu Tapatalka



asdawrwd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz maja 15, 2016 21:22

Problem z szybami .

Post autor: asdawrwd » czw maja 19, 2016 17:27

2 ślizgi na jedną szybę ?

przy rozbieraniu drzwi konieczne jest demontaż szyby ?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Problem z szybami .

Post autor: Sztomel » pt maja 20, 2016 07:30

asdawrwd pisze:2 ślizgi na jedną szybę ?
no pewnie : http://www.aldar-czesci.pl/zdjecia/1940_1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
asdawrwd pisze:przy rozbieraniu drzwi konieczne jest demontaż szyby ?
konieczny, inaczej nie wyjmiesz z drzwi metalowej płyty z prowadnicami na szybę a dodatkowo aby tę płytę wyjąć to najpierw musisz wymontować wkładkę zamka tych drzwi przy klamce a do tego potrzebny będzie długi klucz typu Spline o rozmiarze M4 - najlepiej taki :
http://www.tesam.pl/mh42285-klucz-wielo ... -8144.html" onclick="window.open(this.href);return false; który ma końcówkę w kształcie dwunastoramiennej gwiazdy : http://bazarek.gallery/147538/11330/170 ... ca64b2.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Ponadto trzeba też odkręcić dwie śruby w drzwiach mocujące zamek drzwi, które są na klucz Spline M8. Jeśli nie masz takich kluczy to nawet się za to sam nie zabieraj.


Obrazek

asdawrwd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz maja 15, 2016 21:22

Problem z szybami .

Post autor: asdawrwd » ndz cze 05, 2016 20:56

mam jeszcze jedno pytanie . Czy muszę dostać się do tej blachy aby sprawdzić czy ślizgi na pewno pękły ? Czy da się to sprawdzić po zdjęciu tapicerki ?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Problem z szybami .

Post autor: Sztomel » wt cze 07, 2016 07:19

Jeśli zdejmiesz tapicerkę z drzwi to masz blachę montażową na wierzchu i w niej są dwa otwory zaślepione gumowymi pokrywkami ale obawiam się, że przez te otwory nie sprawdzisz czy ślizgi są całe.


Obrazek

asdawrwd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz maja 15, 2016 21:22

Problem z szybami .

Post autor: asdawrwd » wt cze 07, 2016 19:17

czyli bym blachę montażową musiał ściągać ?
bo nie chciał bym kupować jakby to nie miały być ślizgi ...



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Problem z szybami .

Post autor: Sztomel » wt cze 07, 2016 21:28

Niestety trzeba ściągnąć.


Obrazek

asdawrwd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: ndz maja 15, 2016 21:22

Problem z szybami .

Post autor: asdawrwd » wt cze 07, 2016 22:39

czyli te co podałeś
http://allegro.pl/2x-reperatura-slizg-p ... 72942.html" onclick="window.open(this.href);return false;

spasują do 3 drzwiowego ?

czy te ? http://allegro.pl/vw-golf-iv-bora-peuge ... 18574.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Problem z szybami .

Post autor: Sztomel » śr cze 08, 2016 07:04

Obojętnie, które z nich wybierzesz. Do 3 jak i 5 drzwiowego są takie same. Ważne aby wiedzieć czy mają być do drzwi lewych czy prawych.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości