Wymiana tylnego zderzaka w ASO

Wszelakie problemy związane z nadwoziem i wnętrzem pojazdu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

andrzej3289
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 29, 2016 23:01

Wymiana tylnego zderzaka w ASO

Post autor: andrzej3289 » pt sty 29, 2016 23:30

Witam Wszystkich,

Miesiąc temu przydarzyła się mi niewielka obcierka tylnego zderzaka na wskutek najechania przez sprawcę kolizji, w 9 miesięcznym Golfie kolor czarny perłowy LC9X.
W ASO powiedzieli, że przysługuje mi oryginalny zderzak VW w ramach OC sprawcy.
Zderzak ma kod 5G6807417M GRU ale niestety to jest zderzak do malowania. Zawsze byłem przekonany, że oryginalny zderzak będzie przygotowany w fabryce jako cześć zamienna już polakierowana.
Teraz mam obawy czy ASO jest w stanie polakierować ten zderzak tak żeby nie było różnicy względem reszty nadwozia. Jednak jest to cześć sporej wielkości.

Mam dylemat czy zostawić ten zderzak porysowany ale z oryginalnym lakierem czy wziąć od ubezpieczyciela gotówkę a obcierkę zamaskować oryginalnymi preparatami VW w kolorze nadwozia.
Obawiam się że efekt takiego malowania w ASO może być nie zadowalający i po pewnym czasie coś się stanie z tym lakierem i będzie gorzej niż z tą obcierką.
Jest to mój pierwszy samochód i nie mam doświadczenia w takiej sprawie.

Mam prośbę o jakieś podpowiedzi.

Dzięki
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Wymiana tylnego zderzaka w ASO

Post autor: grandi » sob sty 30, 2016 00:01

Ludzie maja gorsze problemy nie maja rak nog itd...
Jedz do ASO i tak po kilku latach elementylakierowane nawet w farbryce moga zmienic kolor minimalnie


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Wymiana tylnego zderzaka w ASO

Post autor: marmi m » sob sty 30, 2016 00:26

andrzej3289 pisze: Zawsze byłem przekonany, że oryginalny zderzak będzie przygotowany w fabryce jako cześć zamienna już polakierowana.
żadna część nadwozia nigdy nie przychodzi polakierowana nie ma częgoś takiego, każda część jest tylko przygotowana do lakierowania...

Daj normalnie auto do aso na naprawę i koniec, nic z lakierem się dziać nie będzie, a róznica minimalna w kolorze zawsze będzie między elementem stalowym a plastikowym jakim jest zderzak i obecnie masz tak samo...

Zgodnie z tym co myślisz to jak sądzisz jak ktoś porysuje ci mocniej np maskę albo błotnik to co zrobisz?? wymienisz auto na inne??


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
luki_s3
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn lip 09, 2007 16:58
Lokalizacja: WU

Wymiana tylnego zderzaka w ASO

Post autor: luki_s3 » sob sty 30, 2016 12:21

andrzej3289 nie ma stresu

normalnie zgłaszasz szkodę, kwestia max 2 tygodni i będziesz mieć po temacie

ps.skąd jesteś?


kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam GTI R i inne mocne sztuki ;)

2016 AUDI RS6 EXHAUST SOUND

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Re: Wymiana tylnego zderzaka w ASO

Post autor: Freddy » ndz sty 31, 2016 15:58

A nie można było zapytać "ekspertów" z aso czy dają gwarancję na naprawiony element tylko zakładać profil na forum... Całą resztę wątpliwości też mogłeś rozwiać w aso bo w razie "W" reklamację i roszczenia składasz u nich...
Powodzenia

Wysłane z mojego Tornado 348 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony pn lut 01, 2016 12:06 przez Freddy, łącznie zmieniany 2 razy.



andrzej3289
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 29, 2016 23:01

Wymiana tylnego zderzaka w ASO

Post autor: andrzej3289 » ndz sty 31, 2016 16:07

Dzięki Panowie. Dam znać jak to wyszło. Do końca tygodnia mam mieć już naprawione.

Z Warszawy.

Pozdrawiam



zimi2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr lip 01, 2009 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wymiana tylnego zderzaka w ASO

Post autor: zimi2k » wt maja 03, 2016 09:48

marmi m pisze: żadna część nadwozia nigdy nie przychodzi polakierowana nie ma częgoś takiego, każda część jest tylko przygotowana do lakierowania...
Parę tygodni temu również wymieniałem zderzak i dostałem info w ASO że teoretycznie jest możliwość zamówienia już polakierowanej części, ale nie jest to praktykowane z względu na uszkodzenia w transporcie i czas.
Co do koloru czarnej perły - jak serwisant powiedział kolor wchodzi jak w masło nawet na plastiku - nie ma żadnych różnic. Mogę to potwierdzić - jedyna różnica to taka, że na wymieniona część pozbawiona jest wszelkich rys które powstają np przy myciu pojazdu.

Mam też doświadczenie z kolorem szarym, tyle że w Audi - minęło 2 msc - i dalej są widoczne różnice.

Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i Nadwozie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości